arrow
profile_image
Whatitis
od 13. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj dámy. Obracím se na Vás nejen pro radu, ale i pro Vaše zkušenosti.

Před 4 lety jsem začala mít problémy se žaludkem a břichem. Bolelo mě, měla jsem průjem, chvíli jsem i zvracela a často mne polévalo horko a přepadal pocit na omdlení. Byla jsem na vyšetření u doktora a měla jsem vše v pořádku. Dala mi nějaké léky a postupně to odeznělo. V té době se ale moje psychika zlomila natolik, že se to projevuje dodnes. Tehdy jsem z toho měla hodně velké nervy, protože to bylo poprvé co mě přepadal tak silný pocit na omdlení, takže se to pak táhlo několik dalších měsíců. Prostě jsem se stále bále, že se nemoc vrátí apod., že jsem si vlastně tyto panické strachy vyvolávala a mne bylo často špatně.
Jak už jsem zmínila trpím tím doteď, kdykoliv mám jen průjem nabo mne bolí trochu břicho, zpanikařím a bojím se, aby to neznamenalo, že se mi nemoc vrátí nebo nějakou jinou nemoc. Jsem už asi trochu hypochondr... Takže teď minulý týden mne bolelo břicho, takové křeče do podbříšků, protože jsem ho asi nejspíš měla nachlazené, no a já to psychicky nezvládla rozklepala jsem se a břicho mne bolí dodnes, protože neustále na to myslím a bojím se, že mne bude zase bolet. Rano, když vstanu, má první myšlenka směřuje k tomu, zda mne zase nebude bolet. Navíc mám problémy se stolicí, neboť mne vždy chytne v práci a já mám stres jít v cizím prostředí, navíc, kde by si někdo mohl domyslet co právě dělám, na wc. Takže to zadržuji a tím se to ještě zhoršuje. Nevím jak se hodit do klidu. Tuším že je to vše psychického rázu, protože když na to zapomenu (s někým mluvím a podobně) nic mne nebolí, jak jsem sama nebo mám prostor k přemýšlení, vrátí se to...

Setkal jste se někdo s takovými stavy? Co byste mi na to poradili? Co Vám pomáhá proti stresům tohoto typu. A na počínající hypochondrii?

Děkuji za všechny odpovědi.

arrow
profile_image
trege
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkusit nějakého psychologa nebo psychiatra, nevím ke komu se chodí, protože jsem u něj ještě nikdy nebyla.
Každopádně s tím břichem mám podobnou zkušenost. Mívala jsem šílené křeče, které trvaly den a byly silné až jsem brečela bolestí, dostala jsem prášky a ty to zlepšily, po psychické stránce jsem tomu ale také hodně propadla. Bála jsem se, každý den jsem myslela na to, jestli nebudu zase trpět a podobně.
Časem jsem si to srovnala v hlavně, musíš si prostě uvědomit a sama sobě vysvětlit, že tím, že na to myslíš a bojíš se si to akorát přivoláváš. Snažím se být uvolněná, vyhýbat se co nejvíc stresu, protože ten je přímou cestou k bolesti břicha.
Zlepšilo se to, musíš myslet hlavně optimisticky no. Ale občas mě to stejně nemine. Teď o víkendu jsem měla takové bolesti, že jsem musela do nemocnice, udělali mi spoustu vyšetření a na nic nepřišli. Ještě mě čeká gastroskopie.
Takže víc ti asi neporadím, hlavně tomu nepropadat, ikdyž se to strašně těžko řekne. Musíš se snažit být uvolněná, 90% příčiny je v tvé hlavně. Hodně štěstí

Můžeš vyzkoušet Vironal.
Jsou to kapičky z bylin, které by měly vyléčit tvé psychosomatické problémy.
http://www.001shop.cz/Vironal-koncentrat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené