arrow
profile_image
Vivienka
od 22. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamii: tak přesně toho se bojím,že z vysněných prsou budu mít nočnì můru z jizev.úplně narovinu mi řekni,kdybys věděla,že to tak dopadne,šla bys znovu?a jak je to dlouho,co máš po modelaci?jà màm rok po císaři a jizva už není vystoupla pouze díky steroidním injekcím a mastím,ale v oblasti kalhotek je mi to jedno,pokud by byla na prsu,tak plàčukdyby se mi schovala pod prso,tak taky neva,za pet let bude bilá a můj muž je v klidu,určitě by mu to nevadilo

arrow
profile_image
Vivienka
od 22. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamii: ještě dotaz,proč ti nedoporučily laser?ten snad může max.pomoct,min neuškodit,nebo?

arrow
profile_image
tamii
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vivienka:

Můžu ti to říct takto..Jelikož jsem měla asymetrii kdy mi bylo do pláče z každého pohledu do zrcadla ať už jem byla nahá nebo v triku z každého profilu jsem byla jiná.. Teď mě teší aspoň pohled ve spodním prádle nebo plavkách. Kdybych měla prsena malý nikdy bych do toho co mám teď nešla...Mám po modelaci a zvetšení 3 roky to budou v srpnu..A jizvy jsou tak otřesný jako po měsící operace červený promodralý rozjetý dvorce ty jsou světlý ale rozjetá je to prostě vidět a je to nepěkný doslova hnusný. Laser mi řekli že v mém případě to bude spousta bolesti a hojení se žádným účinkem. Kortikoidní masti jsem měla taky chtěli to řešit i tekutým dusíkem ale nakonec mi řekli že by to bylo zbytečný. Znovu vyřezat a opravit zhojení by prý bylo opět to samé..Takže mě osobně není asi pomoci..Jizvy už nemám vystouplé ale rozjeté a viditelné..Řeknu ti to takhle pokud jsi zakomplexovaná a cítíš se zle kvůli velikosti tak do toho jdi a partner pokud to vezme tak není co řešit. Ono v plavečkách se cítit dobře je taky z části k nezaplacení a to že tam někde pod máš jizvu nikdo nevidí..Opravdu záleží na tobě samotné napiš si pro a proti a určitě se rozhodněš dobře

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem byla na konzultaci kvůli jizvám u jedné doktorky, která provádí laser jizev. A bylo mi řečeno, že první rok by se jizvy vůbec neměly vystavovat slunci, a měly by se mazat opalovacím krémem aspoň padesátkou dvakrát denně. Mohly by prý ztmavnout. Betakaroten by se taky neměl užívat, protože by se větší množství pigmentu mohlo nahromadit právě v jizvě.

Tak teď nevím, holky tu píšou, že jim sluníčko pomohlo. Začínám si myslet, že je to jen marketingový tah, aby pak měli co "laserovat" Na laser se chodí 3x (to by se mělo stihnout do roka) a každé sezení se platí zvlášť.

Dále se provádí tlakové masáže. Kdy jizvu stlačíš, tak že ti prst zbělá. Držíš asi 10 vteřin, posuneš se o krok dál a zas stlačíš. Ale po jizvě se nesmí nijak "jezdit", kroužit, jen tlačit. Toto tak 5x denně. A mazat mazat (nesolené sádlo, vazelína, měsíčková mast, konopná mast..).

Pak jsou dobré silikonové náplasti New Gel+. Stojí cca 1000 Kč. V balení jsou 4 náplasti, avšak jsou dlouhé, takže se dají rozpůlit a jednu máš na obě jizvy. Každá náplast je účinná jeden měsíc. Takže balení na 4 měsíce na obě jizvy. Pro efekt se doporučuje je lepit 3 měsíce. Já je lepím zatím 2 měsíce a jizvy jsou lepší (nemám hypertrofické-na ně se teda tyto náplasti též užívají; ale jedna z jizev ošklivá byla). Ovšem nemůžu vědět, jestli by takové zlepšení bylo, kdybych je nenosila. Pokud zabarvení mých jizev zmizí úplně, tak tomu uvěřím na 100%.

Tak tady jsou návody, jak zmírnit jizvy Jinak si myslím, že pokud trpíš hypertrofickými jizvami, tak by opravdu nejlepší bylo vézt řez podprsní rýhou, prsa klesnou a jizvy zakryjí

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tonie: Tak teď nevím, holky tu píšou, že jim sluníčko pomohlo. Začínám si myslet, že je to jen marketingový tah, aby pak měli co "laserovat" Na laser se chodí 3x (to by se mělo stihnout do roka) a každé sezení se platí zvlášť.

Když mi vyndali stehy, tak jsem řekla, že jsem se všude na internetu dočetla, že bych jizvy neměla vůbec vystavovat sluníčku. A dodala jsem, že já mám právě zkušenost s hojením právě na sluníčku více než dobrou, a že pár týdnů odjíždím na dovolenou k moři. A doktor mi řekl, že to jsou výmysly. Tak já nevím. Nicméně mně se jizvy doopravdy krásně zahojily. Nevím, jak na sluníčko reagují ostatní.

Cituji Sophia: já mám právě zkušenost s hojením právě na sluníčku více než dobrou

Já jsem právě četla, že jizvy kolem dvorce se opalovat mají (nebo jako je to lepší), protože ta jizva natáhne barvu a víc se přiblíží barvě bradavek, což zní logicky a jak píšeš - tobě to taky pomohlo v určitým smyslu. Proto se taky chystám je v létě opalovat. Jinak kdybych měla řez třeba v podprsní rýze, tak bych nechtěla "barevnou" jizvu co natáhne barvu, to je jasný. Takže těžko říct no

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Miss Dior: Já jsem právě četla, že jizvy kolem dvorce se opalovat mají (nebo jako je to lepší), protože ta jizva natáhne barvu a víc se přiblíží barvě bradavek, což zní logicky a jak píšeš - tobě to taky pomohlo v určitým smyslu. Proto se taky chystám je v létě opalovat. Jinak kdybych měla řez třeba v podprsní rýze, tak bych nechtěla "barevnou" jizvu co natáhne barvu, to je jasný. Takže těžko říct no

Přesně tak. Jak se říká: Na každém šprochu, pravdy trochu

Také mám sklon k hypertrofickému hojení jizev. Na augmentaci se chystám až za nějakou dobu, ale tohle bylo první, co mě napadlo. Po císaři mám jizvu z jedné půlky jak nitku, a z druhé tvarem jak žížalku. Mazala jsem vším, začala hned druhý den po sekci, masírovala a stejně nic. Jde o elasticitu kůže a s tím nic zřejmě neuděláme. Možná ještě nějaké kortikoidní injekce zkusit, ale účinnost neznám. Pro mně je jediná možnost řez podprsní rýhou, tak by prso jizvu zcela zakrylo...zas se nesmí ta jizva rozjet tak moc, aby pak byla viditelná z pod plavek..

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sophia: Reaguji na Miss Dior:
takže to je jasné, pokud je řez kolem bradavky tak opalovat, pokud kdekoliv jinde, tak neopalovat

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vivienka: Já si myslím že záleží kam máš impl.uložený,pokud je pod sval tak tam není takový pokles a pod žlázou to prso víc klesne.Taky záleží jaká máš prsa před opkou.

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Vivienka: Holky,vy co uz mate operaci zasebou,jska by mela byt velikost implantatu,zby troslu klesly?kamaradka ma 250 ml anatom pod sval a i kdyz ma jizvy pekne,vidět jsou a to i v lete občas vykouknou z plavek;/(

Těžko říci jestli máš po/před dětma, jakou máš kůži. Myslím si, že lépe to osobně proberete s doktorem, vč. tvého problému s hojením jizev. Jinak je pravda, že pod žlázu trošku prsa půjdou dolů. Ale vše má své pro a proti

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tamii:

Cituji tamii: Mám po modelaci a zvetšení 3 roky to budou v srpnu..A jizvy jsou tak otřesný jako po měsící operace červený promodralý rozjetý dvorce ty jsou světlý ale rozjetá je to prostě vidět a je to nepěkný doslova hnusný. Laser mi řekli že v mém případě to bude spousta bolesti a hojení se žádným účinkem. Kortikoidní masti jsem měla taky chtěli to řešit i tekutým dusíkem ale nakonec mi řekli že by to bylo zbytečný. Znovu vyřezat a opravit zhojení by prý bylo opět to samé..Takže mě osobně není asi pomoci..

Ahoj tamii, osobně mám jen modelaci, už druhou v pořadí....po první operaci se mi udělaly hypertrofické jizvy úplně všude, i kolem dvorců, opravdu nic pěkného. Laserové ošetření zase až tak nebolí a mně osobně tehdy pomohlo hodně - nevím přesně, o jaký druh laseru se jednalo, je to už pár let nazpátek.
MUDr. ve finále na rezistentní kousky jizev použila i dusík, co si dobře pamatuji, prostě si se mnou dala trochu práce a já jsem jí hodně hodně vděčná (komplex ze špatně zahojených a dost nepěkně zjizvených prsou po operaci snad ani nemusím vysvětlovat).
Po ošetření je stav jizev opravdu nic moc,měla jsem krvavé čáry na celých prsou, ale časem se vše vyhojilo, jizvy se oploštily a časem s nich byly jen růžové čárky - kolem dvorců dokonce nebyly skoro patrné. Ničím jsem tehdy nemazala, nemasírovala...jizvy se hojily samy.

Teď po druhé modelaci mi opět trochu vystupují kousky jizev ve spoji T, ale je to oproti první operaci jen pár cm, zbytek se zhojil do bílých tenkých čárek, naštěstí..... rozhodně, až mi to práce dovolí, navštívím MUDr. a jdu do laseru opět - zkušenost mám opravdu jen nejlepší a je škoda téhle možnosti nevyužít.

Fakt mě překvapuje názor, že laser je k ničemu a bez účinku - byla jsem tehdy u MUDr. Kykalové a mám jen tu nejlepší zkušenost.
Zkus konzultaci u více doktorů, názor, že ti není pomoci, se mi nezdá...

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tamii: Ale nemít asi partnera který mě bere takovou jaká jsem tak by jinej utíkal velkou rychlostí. Určitě pokud na ně fakt trpíš dobře rozmýšlej..

jo a tohle...na první operaci jsem šla jako nezadaná...ale i se zjizvenýma prsama ode mne nikdo nikdy neutíkal (i když chápu, že to píšeš jako nadsázku) Ale snad to pomůže i ostatním holkám, které by se měly zbytečně trápit pár čárkama na svých prsou - nemusí, chlapi nás totiž vnímají a vidí jinak, než my samy. Nikdo z mých partnerů tehdy se nad jizvami nijak moc nepozastavoval, maximálně si klepali na čelo, že jsem si nechala ZMENŠIT! prsa, to nechápal nikdo Jizvy byly každému jedno.

Proto zakladatelko: jizev se neboj. Každá se chceme líbit, sobě i mužům, ale oni k nám tak kritičtí nejsou (pokud ano, jsou to to debilové,kteří za to stejně nestojí). Po augmentaci budeš mít na prsou max. 2 čárky, které nikoho z míry nevyvedou - tak se jimi nedej odradit taky, pokud chceš mít pěkná prsa dle tvých představ.

Přesně jak píše teda, jizev se neboj, to je už to poslední. Já musela mít řez dvorcem, což ze začátku pro mě bylo nepředstavitelné, přišlo mi to nějak "fuj" či co, jizvy na bradavce, to nee... A doktor taky říkal, že jde jen o mně, budu jediná kdo tu jizvu bude řešit a má pravdu, jsem jediná a já se do svých prsou "zamilovala" a ty jizvy jsou mi ukradený, i když mám delší jizvy než jiný holky. Prostě každá krása něco stojí, ne jen finance.

A holky, mohl by někdo poradit, kdo má dýl po zákroku - nějaká aktuální rada, jak pečovat o jizvy, abysme je měly hezký?

arrow
profile_image
Vivienka
od 22. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za podporu...jak říká moje babička,neboj nějak to dopadne;-)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené