Zdravím,
jak řešíte situaci s novým partnerem? Po jaké době se milovat je asi dost individuální a záleží na pocitech každého. Jde mi spíš o to, že nevíte, s kým parnter spal před Vámi a je takových nemocí, které se dají chytit... Přeci jen prezervativ nezachrání vše, jaký je Váš postoj?

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Duckie, tys vyměnila partnera? Ach beruško a už ví o tvých obavách z nemocí a těhotenství atd.?
Co se chorob týče, nejspolehlivěji ti sdělí zdravotní testy, jak na tom je. V jiných zemích je to poměrně normální, že si je partneři nechají udělat, než spolu začnou vést intimní život, hlavně Amíci jsou v tomto docela zběhlí, jak jsem zjistila, ale na českou mentalitu to asi bude moc. Myslím, že nejjednodušší bude používat kondom a otevřeně si s partnerem promluvit o tvém strachu, ovšem tak, abys ho nevylekala a on ti neutekl.

Napsala jsem SZ! Hm, je mi jasné, že je tu tahle možnost, jen by mě zajímalo, jak se k otmu staví ostatní zástupkyně ženského pohlaví

Cituji Duckie: Jde mi spíš o to, že nevíte, s kým parnter spal před Vámi a je takových nemocí, které se dají chytit...

Není nic jednoduššího než si spolu zajít na testy přesně jak píše Lentilie. Řekla bych, že už by to mělo být rutinou, ale některým pořád ještě stačí ono bláhové "Neboj, jsem zdravý."

Jo já vím , že to stačí ! Mě jen spíš zajímáte, jak se k otmu staví ostatní zde na Omlázku... jestl ijim stačí ono bláhové : Jsem zdravý", či trvají na testech.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak zdravý rozum mi říká, prověřovat a prověřovat...
Ovšem většinou jsem do toho spadla tak rychle, že na nějaké nemoci jsem nepomyslela. Možná je to i tím, že jsem u bývalých partnerů věděla "co jsou zač", tak jsem nebyla nijak obezřetná. Ale kdyby se jednalo o nějakého úplně neznámého člověka, tak bych byla hodně opatrná.

Cituji Storm: Možná je to i tím, že jsem u bývalých partnerů věděla "co jsou zač"

To je nějaká jistota?

arrow
profile_image
endy
od 2. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nedávno jsem o tomto také přemýšlela... Ale ta jistota jednoduše neexistuje... Máš tam inkubační doby, kolikrát ti ani přítel ve vztahu nemusí být věrný.... Takže prostě nezbývá než věřit a používat ochranu, když to pak budete chtít provozovat bez ochrany po čase, tak bych ty testy klidně navrhla (brát to tak, že se chráníte oba - koneckonců nikdy nevíš....)

arrow
profile_image
micpulka
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

je to tak...ale já si nedokážu představit...má to být něco krásnýho, spontánního...ne ho vlíct na testy a pak až bude vědět, že to ,,smí,, dělat...divný:/ Jak se na to koukáte ostatní v praxi? Udělali ste to? Něco jinýho je, když napíšu: jasně, přece chci mít jistotu, nejdřív testy, ale něco jiného je, když je člověk zamilovanej, je tu něco nového, neposkvrněného...udělat to!

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999:
Nic samozřejmě není jistého a také nepíšu, že tak je to správně, ale věděla jsem o jejich bývalých partnerkách a sexuálním životě (malé město, no...), tak je to pro mě rozdíl oproti neznámému člověku, o kterým nevím absolutně nic.
A chtít v 18ti po spolužákovi zdravotní testy mě třeba fakt nenapadlo

Reaguji na micpulka:
Souhlasím...
Divné to je, ale doba je asi taková no, člověk nikdy neví...
Ale představit si to tedy opravdu nedokážu.

Cituji micpulka: Jak se na to koukáte ostatní v praxi? Udělali ste to?

spíš kdyby po mě chtěl partner testy, tak by mě to asi urazilo, ač to tak nějak chápu, ale.... měla bych pocit, že si o mě myslí, že jsem nějaká rajda....

Cituji Storm: ale věděla jsem o jejich bývalých partnerkách a sexuálním životě (malé město, no...), tak je to pro mě rozdíl oproti neznámému člověku

Tak pro mě je to třeba stejné, bez rozdílu

Cituji Patty: tak by mě to asi urazilo

Já jsem tedy nikdy nepochopila, jak to může někoho urazit. Naopak by mě těšilo, že můj partner je opatrný, váží si svého i mého zdraví a není natolik naivní, že by mu stačilo ono "jsem zdravá".

arrow
profile_image
Rosee
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: Já jsem tedy nikdy nepochopila, jak to může někoho urazit. Naopak by mě těšilo, že můj partner je opatrný, váží si svého i mého zdraví a není natolik naivní, že by mu stačilo ono "jsem zdravá".


Přesně tak...v dnešní době, i když vám partner řekne větu, že "ví s kým spal", tak to nemusí být pravda, i když je o tom třeba sám přesvědčený.
Navíc chlapi jsou u některých nemocí jen přenašeči, nemají žádné příznaky.

Že někoho znám několik let jako kamaráda ještě nemusí znamenat, že znám jeho sex. historii, plus (a to především!) historii jeho bývalých sex. partnerů.
Kamáradka mi vyprávěla, že její kamarád chodil s holkou, byla to jeho druhá holka, věřil ji a po půl roce chození přišel na to, že ho podvádí, a ne s jedním, a dělala to i v minulosti, tak pak celý vyděšený utíkal na testy.

Já se jen s "blbýma" kvasinkama, které jsem měla z reakce atb na antikoncepci, léčila půl roku

Cituji endy: Ale ta jistota jednoduše neexistuje... Máš tam inkubační doby, kolikrát ti ani přítel ve vztahu nemusí být věrný....

To je fakt

Např. chlamydie: "Chlamydie patří celosvětově k velmi časté infekci přenášené sexuální cestou, ročně postihne 90 miliónů mužů a žen, nejčastěji mladých od 15 do 30 let věku. Pokud se infikovaný neléčí, bakterie v těle zůstává a následky se projeví často až po letech."

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999: Reaguji na Rosee:
Tak jako děvčata, rozhodně je to chválihodné takový přístup a pokud někdy budu mít dceru, doufám, že bude postupovat stejně

Tak jsem moc ráda, za Vaše reakce. Já bych hnala určo první na testy. No i když určo... co víme, jak a kdy.... ale tak nějak z osobního strachu a přesvědčení mi to fakt přijde rozumné. I tak to přeci může bejt hezký a spontání

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené