arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ahoj.
Kde začit? Asi od začátku, že?
Takže před rokem a asi měsícem dostal přítel nabídku na práci v Angole. Šťastná jsem tedy nebyla - kdo by byl, když měl být v oblasti, kde občanská válka skončila až v roce 2006. Tedy nejpozději z celé Angoly. Každopádně jel. Odjel v srpnu, návrat listopad, měsíc doma a pak zase tam.
Šlo o těžební společnost - těžili zlato.
Průběžně mi volal a říkal, co se tam děje. Když dojeli, tak tam byli dva Češi a jinak mistní obyvatelstvo. Měl tam jet s tím, že už měli byt postaveny základy. Pravda byla jinde.
Vedl to tam pán, který tu nechal skrachovat realitní společnost, který se převléka do ženských šatů a má rád malý kluky, kterému imponuje Stalin, který utrací firemní peníze, který má v ČR dluhy,...
Tohle se všechno zjistilo až později.
Přítele "naverbovala" paní, která panoví, říkejme mu pán H., věřila každé slovo. I když po návratu ji přítel říkal co a jak, tak přesto mu dál posílala peníze, které on utrácel a ji a ještě jednomu investorovi napovídal pohádky a oni slepě věřili a dál posílali penize, zlato žádné nevytěžil.
Nakonec se vrátil zpátky i pán, s kterým tam přítel odlétal,ale který po jeho odletu do ČR tam zůstal. Navíc je to príbuzný tý paní, co najala přítele. Přesto i mu nevěřila, co se tam děje.

Nakonec to dopadlo tak, že pán H. jde od válu, i když vyhrožoval vším možným. Musel se o to postarat zeť té paní, který je velvyslanec ČR někde v arabské zemí a má prostě ty správný styky. Ona se paní už vydala ze všech peněz a druhý hlavní investor již nechtěl dát žádný peníze a ani nekomunikoval. Nakonec tedy vše je na dobré cestě, že pan H. již nebude dělat v Angole zle - normálně firmu vytuneloval. Utratilo se tam již přes 6 mil. dolarů a zatím žádný návrat.
Paní, bohužel, tento týden zemřela. Zčastí je to i díky psychice. Měla 2 infarkty a nakonec u ní našli rakovinu kostí.
Díky té těžbě prodala všechny pozemky, co rodina mela. Dceři vybrala účet (5 mil.)

Proč to píšu - přítel mi nabídl, ať jsem doma, v domácností, že nás uživi. Ok, však moje práce, i když jsem ji milovala, byla hodne stresová.

Každopádně, že se zpátky do Afriky nevratí, se dozvěděl někdy v únoru.
Já mam praxy jen v as. službách, AJ nemám moc dobrou a to chtějí všude, kde jsem hledala, než-li NJ. Práci jsem nenašla a přítel mi říkal, že i tak mě spíš chce doma, kvůli zvířectvu. Hledala jsem si aspon brigady,ale jediný, co jsem našla, tak bych nemohla, kvůli zádům.
Nakonec jsem alespoň pomohla najít práci příteli - napsala jsem mu životopis, posilala maily, atd.

A proč si tu tak vylévám srdce - protože náš vztah je hodně poničen díky hádkam a tomu, co se dělo. Vyčetli jsme si i nos mezi očima. Mě dokonce vyčetl i to, že on jel do tý Afriky( Někdy mám pocit, že si nic nepamatuje. Je mu 41 let - tak nevím, zda již má sklerozu.

Často si říkám, že kdyby šel vrátit čas, tak mu řeknu, že z práce nejdu. Ono to bylo i z toho důvodu, ze máme dost zvířat a já dělala 12-ky, takže v zimě by psy venku nevydrželi a v domě by udělali nepořádek (jsme v pronájmu RD). Máme tu rasu, co nemůže nízké teploty.
Letos v řijnu třeba už teploty byli nízké.

Každopádně náš problem začal s prachama - říkali jsme si, že když ta Angola už nebude, tak budou peníze z prodeje bytu, který dal do nabídky RK minulý rok v letě. Našel se naštěstí kupec. Jenže vyřízení hypotéky - horor. Banka jednou popletla co mohla. Nyní ještš nemáme stále peníze. V bance neví, co se stalo,ale protože kupec dostal výpověď tam, kde bydli teď a ma 3 děti, tak se udělalo zle v bance, že se na ně pošle sociálka, že díky jim zůstanou děti na ulici. Místo hypoteky nabídli kupci úvěr, ten hned schválili a peníze se odeslali. To, co se dělá od února a nejde, tak najednou jde.
To odeslání tedy bylo slíbeno bankou.

Možná si řeknete, proč jsem nešla makat - šla bych,ale chtěli jsme se po tom všem odstěhovat na SK, odkud přítel pochází a kde má chalupu.

Když už jsme to všechno měli v plánu, tak se právě vratil ten pán a přibuzny z Afriky, co tam s přítelem odletal - a najednou se vše začalo hýbat, tak by měl v záři přítel opět odjet do Afriky a to já bych musela zase z práce.

Každopádně, teď spolu už moc nemluvíme. Když tak na sebe často vyjedeme. Jsme v hodně velkém stresu.

Máme od záři pronajímat i RD, co jsme si nechali původně postavit pro sebe na hypotéku,ale díky tomu, že jsme plánovali odstěhovaní na SK, tak jsme si našli nájemce.

Prostě peníze máme na dosah ze tři stran - z SK, z domu pronáje, z Angoly,ale furt na ně jakoby nedosáhneme.

Jsem z toho unavená a kdyby šel opravdu vrátit čas, tak si možná rozmyslím i vztah s přítelem.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

omlouvám se za délku, ale někdy prostě to nejde párem vět, abyste pochopili, co se dělo a děje.

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moc jsem to nepochopila a nevím v čem vlastně chceš poradit. Píšeš že máte na prodej byt, že chcete pronajímat RD dům, který jste si nechali postavit, máte i chalupu. Pak nevím v čem je problém. Možná by bylo lepší prodat všechny domy a koupit nějaký se sklepem, kde by v zimě mohli psi pobývat, abys mohla chodit do práce. Náš pes tak pobýva v zimě v kotelně a pěkně se tam vyhřeje, pokud je uklizeno nemá kde co potrhat. A ten vztah na dálku asi taky moc neprospěje. Já bych to asi neusnela, kdyby byl přítel takovou dobu pryč.

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tyweee
ahoj, už jednou jsem tu o tobě četla a obdivovala jsem tě že zvládáš to že přítel je na tak dlouhou dobu vždy pryč.mám to podobně-ale můj odlétá na mnohem kratší dobu.

k tématu-myslím že hodně hádek vzniká kvůli penězům.a možná čím jich je víc,tím je to horší

nevím vlastně co chceš slyšet.soudím že by ses ráda vrátila do práce, už třeba kvůli tomu aby jsi na přítel. penězích nebyla závislá,ale on tě chce mít doma ,už kvůli pejskům.

ted je tedy tvůj přítel zase v Africe? myslím že pokud to půjde byste jste si měli sednout a o všem si popovídat.to co píšeš tady nám,říct jemu.

[quote=tyweee]Jsem z toho unavená a kdyby šel opravdu vrátit čas, tak si možná rozmyslím i vztah s přítelem.

to chápu,ale rozejít se s ním asi nechceš?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Jaanaa22
poradit - asi co dělat ve stresu. Ono sice ano, prodali jsme byt na SK,ale prodej trvá takovou dobu, že už to ani není možny. Furt byli nějaký problémy a i když se hypoteka ukončila ke konci června, tak do týhle doby prachy nejsou.
Az poté, co se udělalo zle na bance díky těm dětem, tak najednou kupci nabídly uvěr.

Ono kdyby ti banka neustále říkala, že už se penize poslali,ale pak zase, že ne - takhle to posloucháme hodně dlouho, tak nebudeš věřit ničemu.

Prostě jsme oba ve stresu. Já se navíc těd staram o kotě se zlomenou nohou - 6 týdnu minimální chození, aby se mu kosti nehli.
Kolem žádní kamarádi.
Ono je to někdy asi o tom vykecání,ale hlavně i tom, že sedím pak večer a nevím, co bude druhý den, protože máme ještě leasing a půjčku.
Docela jsem se těšila na to Slovensko, jenže pak zase vše jinak. Prostě žádná jistota. Něco je mi řečeno a zachvíli je to jinak.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

mariane
ted není, chceme jít z tohohle pronájmu jinam. Je to u silnice a když je vedro, tak se nevyspíme a oba se pak na sebe mračime.
Do Afriky by měl v záři, když všechno půjde, jak má.

Já bych se do práce vrátila,ale do tý svý, co jsem byla. I když je mi 28 let, tak si opravdu těžko zvykám na nový lidi, prostředí - jakmile bych měla někam jít, tak je mi z toho zle.

A popravdě si neumím představit, že po práci se starat o tu smečku psu, koček, uklizet byt. Navíc babička je na tom zle - bercové vředy na obou nohách, tak jsem teď mohla za ní jezdit. Prostě pro jednoho člověka, aby den měl aspon 30 hodin.

Když tu někdy tak sedím a pročítam ty diskuze, tak si říkám - holka, bude ti 30 let a vůbec si ten život neužíváš. Ráno vstaneš a je ti jedno, jak před přítelem vypadáš. Uklidíš barák, psům, kočkám a pak tupě zíráš na TV. Kamarádu máš málo, protože se neumíš, či ani nechceš seznámit.

Prostě někdy si říkám, že mě ten život štve a pak na druhou stranu si říkám - a co chceš, když nejsi schopná udělat změnu.

Nejhorší je, že opravdu všechno je to o penězích - jít na kafe - prachy, jít do kina - prachy. Jenže těch teď není nazbyt.
Oni jsou,ale jak jsem psala, nám chybí vždycky ten jeden krok. Třeba ten pronájem baráku zavisi na kolaudaci, která ještě nebyla. Pak splátka hypotéky, od záři by se snad měl nastěhovat ten zájemce o barák. Kolaudaci nám pozdržel známý, co to stavěl a má firmu, protože nemáme na tu splátku hypo.

Tywee: Je to všechno nějaké spletité Zaujala mě ta zmínka o penězích, které měla poslat banka? Jestliže je to renomovaná banka, žádný pochybný ústav, tak jak to, že peníze ještě nemáte? Přece není možné, aby tvrdili, že peníze poslali a neudělali to. Já bych asi už kontaktovala osobu nadřízenou těm úřednicím, přece tohle není možné?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Karin
je to slovenská spořitelna.
Asi takhle - přítel podepsal exlusivní smlouvu z RK, kde dělal jeho známý. Měli za něj chodit do banky, na úřady, atd.
Nakonec on musel pokažde jet z ČR a zařizovat to sám.
Kupec měl zlou platební morálku, takže žádná banka nechtěla dat hypo. Nakonec se našla spořitelna. Díky příteli. RK se na to prostě vykašlala. Jenže chtěli ručitele, což byla kupcova žena.
Poté nějaká uřednice udělala zvlášť smlouvu na kupce a zvlášt na ručitele, což byla chyba, jak se ukázalo později. A poslali místo peníze na můj učet do ČR, tak na RK. RK přítel vyškrtl, protože si neplnili smlouvu.
Takže poté, co se zjistilo, že peníze šli jinam, než měli, tak najednou se muselo vše dělat znova, kupec i jeho žena museli si převéct tam penize, tedy aby posílala jejich práce výplaty do sporitelny.
Oni jsou z Piešťan a jezdí do Trnavy.
Poté museli zase do Bratislavy pro nějaký papíry.

Každopádně se ke konci června hypotéka ukončila. Peníze měli být odeslýny 8.6. to řekla přitelovi uřednice ze sporitelny, jelikoz kupec byl právě v bance. Jinak by nám nikdo nic neřekl, nejsem klienti spořitelny.

Peníze nikdy, pak se zase čekalo na zástavni právo banky, co si dělala na katastrálním úřadu.
Po 30.6. trnavská pobočka řekla, že do 48 hodin má poslat spořitelna nějakou zprávu mé bance,. Ze penize jsou jakoby v systému,ale na můj účet budou připsány až po této zprávě.

Když se neobjevovali, tak v Trnavě se zjištovalo co a jak. Druhý den kupci jeli znova do Bratislavi, kde jim bylo vysvětleno, že je X hypoték z celého SK, musí se na nás dostat řada,ale i musí být peníze v bance.
Takto nám to prostě řekli. To už do banky vždy z kupci jezidla dcera přitele, protože on nám nebyl schopen říct sám něco, co mělo hlavu a patu.
Jo a taky nám bylo slíbeno, že hypotéku v systému posunou dopředu, protože se ztratilo pořadí, kdy to napoprvé banka spletla s těma smlouvama a poslaním peněz RK.

A právě tuhle středu, co byla, tak opět výlet do Bratislavy, tentorkát tam jela ex manželka přítele a udělalal tam ******, že na ně pošle socialku, protože vyplacení hypoteky v bance někdo zdržuje a díky tomu celá rodna zůstane i s dětma na chodníku, když k dnesku mají vystěhovat byt.
A najednou banka přišla s tím návrhem na úver.

Na to peníze jsou a to šlo hned.

Jinak jsme se dozvědeli, že RK ma v Bratislavě někoho známeho a ten dělal zle, tak si myslime, že proto to tak trvá

Takový sci-fi,ale holt je to pravda

Takže peníze už máte? Promiň, já se v tom nějak ztrácím. Ale tak z toho, co píšeš, se mi zdá důležité oddělit dvě věci. Jedna jsou tyhle problémy okolo peněz a druhá váš vztah s přítelem. Prostě si říct, jestli je váš vztah nějak narušený jen těmihle materiálními věcmi a jinak se máte rádi (a proto spolu jste) anebo jestli už o tom vztahu jako takovém pochybuješ, jestli mi rozumíš. Na tvém místě bych si s přítelem sedla (až bude mít dobrou náladu) a měli byste si všechno říct. Jak to cítíš ty a jak on, a pak si udělat nějaký plán, jak to budete řešit. Jestli jsem dobře pochopila, nechali jste si postavit dům, splácíte hypo a v tom baráku nebydlíte? Místo toho bydlíte v pronájmu? Finančně byste neutáhli hypotéku?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Karin
Nemáme ještě peníze. Pravě teď tu středu se z hypotéky stala uvěr, v pátek byli kupci opět v Bratislavě, vše ok a snad se peníze poslali na účet. Tentorkát na účet jeho dcery na SK, protože převod mezi státy EU je až pět prracovních dnů.

A teď k tomu, kde bydlíme - (vím, že je to zmatený jako celý náš život) - chtěli jsme původně barák, který byl zastavěný exekuci. To nevyšlo a jelikož již byl udělaná hypotéka, tak nám banka i stavební firma nabídla jiný barák,ale nový a dražší.
Kolaudace už mohla být,ale protože bysme neměli na nájem v pronájmu a na splátku hypoteky, tak kamarad, co ten barak stavěl, tak kolaudaci zatím neudělal = ani neplatíme hypoteku.
Nebydlime tam z toho důvodu, že je to v Praze, sice klid,ale je to takový to městečko nových RD, čumění si do baráku
A navíc máme docela dost zvířat.
Původně jak jsme chtěli jít na SK zjara, tak přítel se bavil právě toho stavitele, zda by nam nenašel někoho, kdo si ten barák pronajme. Sehnal,ale s tím, že se nastěhuje od zarí. A ta částka, co bysme za něj dostali, tak zaplatí hypoteku, pronájem, kde bysme byli my a ještě zbyde.

Prostě všechno je krásny, všechno co má být,ale furt není - jak kdybys chtěla dosáhnout na větev na stromě,ale chybí ti par cm. A tohle je presně to, co máme teď my se všim.

A nás vztah pravě trpí tím, že každy měsíc jsme byli informovani o tom, že penize už přijdou - dokonce jsem si to zapisovala - a ono nic. Prostě už nevěříš, nemáš žádnou jistotu. A my se hádáme právě kvůli tomu, že už neumíme ani spolu mluvit, jen se hádat. Tak si třeba píšem sms - z patra do přízemí.
Já věřím tomu, že až ty blbý prachy přijdou a on třeba odjede do Afriky, kdy si od sebe odpočinem, tak to bude dobrý. Ale do tý doby mám pocit, že se zcvoknu.

Jejda, tak v těch domech a hypotékách se už pitvat nebudu, je to opravdu složité jenom o tom číst, natož to prožívat Jinak je špatné, že už o tom neumíte mluvit v klidu, bez hádek, protože jenom tudy vede cesta. Myslím, že by se ty věci okolo bydlení měly maximálně zjednodušit, pokud to ještě jde. Ale to ti tu nikdo neporadí, musíte sami. Nevím, ale kdyby mi měl přítel odjet daleko na delší dobu, tak by mě mrzelo, kdybychom předtím měli tyhle problémy a náš vztah by byl pošramocený. Prostě bych se cítila dost špatně. Proto je třeba to vyřešit všechno před tím, než opravdu odjede, protože pak tu na to budeš sama a už musíte udělat plán, jak to budeš zvládat- s penězi, s prací, se zvířaty apod.

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky si myslím že je dobré vyřešit ty problémy předtím než ti přítel odjede-nebo se o to alespon pokusit.vím že to není jednoduché.mě přítel odlétá vždy jen na 14 dní,ale vždycky je mi smutno,a nikdy se ani jednomu nechce druhého opustit,i když už to taky tak neprožíváme.
zase si říkám že ted se těšíváš až odjede,ale co za pár let,to už třeba jezdit nebude nikam a budete spolu pořád? zvládnete to? přece jen to bude změna.

chápu že nemáte žádnou jistotu právě skrz ty peníze ale to že se hádáte není dobrý,právě v tomhle by jste se měly k sobě víc připoutat a čelit tomu spolu.vůbec nic o vašem vztahu nevím tak nechci soudit,ale nezdá se mi moc pevný,nebo jak to mám napsat.
ale jak už bylo psáno,to musíte sami,tady se můžeš jen vypsat

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Holky zlatý - já myslím, že když odjete, tak sice se budem tvařit, že vše ok,ale přeci jen osobně potřebuji ten klid. Být sama, bez něj. Prostě teď je tak stresové prostředí, že sama se sebou mám problémy.

Jinak ještě, jak má tu chalupu na Sk, tak jsme ji chtěli prodat - jenže to bylo kamarádovi. A těsně před prodejem, začala kamarádova žena smlouvat a tak z toho sešlo. Je to velka chalupa, pár let zpátky rekonstrukce, kousek od Trnavy, velky sad k tomu... A dostali fakt slušnou cenu.
Takže z toho sešlo. Já už viděla, že z nás spadne spousty problému jako ten leasing, půjčka, atd. A pak zase zklamání.

Myslím si, že se hádáme i z toho důvodu, protože on vše vyřizuje. Ten byt na SK je jeho, hypotéka je na nej. No a já jsem studovala něco jako OA a tak šťourám, když mi něco není jasne, tak mě zajímá a ptám se. A jemu se to asi moc nelíbí.

A ty by ses odstěhovala na Slovensko? Nebo tam chce žít spíš přítel? Co kdybyste to takto vyřešili- prodat na Slovensku chalupu, zájemci se jistě najdou, přestěhovat se, koupit byt či domek (anebo: je chalupa obyvatelná celoročně? Má ji přítel v osobním vlastnictví, tedy nemusí se s nikým dělit o peníze z prodeje? Já tedy osobně mám zkušenost, že když se něco prodává, raději cizímu, ne kamarádovi, dělá to neplechu.) A pak píšeš, že tam má byt-opět: je jeho? Pak byste nemuseli nic kupovat, nebo prodat též byt a pořídit si jiné bydlení. Myslím, že takto by se věci měly zjednodušit, prostě s těmi nemovitostmi udělat pořádek- na mě to působí, že v tom je trochu chaos, něco jste začali prodávat, ale nedaří se (taky evidentně nemáte úplně štěstí na lidi kolem sebe) a ve finále nemáte peníze, ač by mohly být, kdyby se všechno podařilo. Já fakt nevím, co poradit, jenom z tvého psaní cítím takovou bezradnost a pořád trvám na tom, že si musíte promluvit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Karin
S manželkou se rozvedl už cca 13 let zpátky a odešel jen s igelitkou, ženě nechal všechno, co měl. Ex se vdala, má se moc dobře a když jsme právě řešili, že si tu koupíme ten barák na hypo, tak nějak se zeptal ženy, ohledně jednoho bytu a chalupy a ta mu dala jako vyrovnání po rozvodu. Chalupa je celoročně obyvatelná a na SK bych i šla. Díky minulé práci jsem si tam našla pár známych přes telefon.

Z přítele poté vypadlo, že by si chalupu docela rád nechal. Jezdí tam jeho starší dcera, která se o to stará,ale i jeho ex. Mají spolu fajn vztah. Právě díky jejím kontaktům a známostem, co má v Trnavě, tak udělala právě bubu na banku, co měla poskytovat hypotéku kupci na ten byt.

Jinak mu sehnala i kupce, co by ten by koupil,ale dostali bysme o 7 tis€ min, coz je docela hodně. I když já bych byla už i pro.Jen je nam líto toho kupce, co si na ten byt bral hypotéku.

Je asi fakt, že tohle, co teď prožíváme se po netu těžko píše. To je tak na pár panáku a povídani z oči do oči.

Někdy si ríkam, že smula se nám začala lepit poté, co jsme v tomhle RD - několik úrazu, co měli naše zvířata a pak se nedaří nic.

Uvidime zítra, jestli budou peníze, co slibili, že pošlou. Posílaji se pravě na účet přítelovi dcery - je to rychlejší.
Navíc přítelova ex manželka má česko - slovenskou firmu a tak mají jak účet v €, tak i v CZK. A kurz mají stále stejný 1 € = 27 CZK. což je super, protože teď je u bank středový kurz cca 25,130. Takže nám bylo slíbeno, že oni to přeženou přes firemní účet a ještě na tom vyděláme.

Jinak já nejsem na prachy,ale dluhy co máme i k mý rodině, jsou skoro 700 tis. kč, takže za to čekání, by takový malý bonus stál. A pokud to stihnu, tak mám slibeno dovolenou, či něco,co si sama vyberu.

Já jen bych ráda uvítala třeba, jak řešit stres jinak, než jídlem. Ale i třeba do fitka já nejdu, takže takový rady ne - prostě kde člověk nedá peníze, když je jich málo, tak se každá kačka otačí několikrat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené