Cituji tyweee: Sláva - banka převedla peníze na učet přítelovi dcery, za prodej bytu. Tak už snad se vše hlo, tak jak mělo

Tak hurá, hned je svět veselejší, co? Alespoň jedna starost je z krku, teď se snad vše obrátí k lepšímu, moc ti to přeju.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Karin
děkuju, oni to tedy budou posílat asi na 3x - je to větší částka asi pro banku. Zítra by to měli uvolnit - dokaď nemají kupci potvrzení, že můžou bydlet od banky, tak peníze jsou bloklé. Taky jsem si hned vlezla na aukro a udelala si radost

Když jsou peníze na účtě partnerovy dcery, tak ta je klidně může poslat do ČR a nikdo jí je nemůže blokovat, přece. A vůbec, peníze musela banka přece poslat prodejci bytu, kdo to tedy opravdu prodává? A kdo bude platit daň z prodeje nemovitosti? Na to koukám fakt jako jelen.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Morrigan
prodává to přítel,ale hypotéka se táhla tak dlouho, že nakonec se dohodli, že hypo se zruší a na tu samou částku si kupec vezme uvěr. Takhle mu to nabídla minulou středu přímo banka.
Jinak ano, bude se to nakonec posílat do ČR. Bude se to hnát přes firemní učet. Dcera pracuje společně s přítelovou ex manželkou a mají i český učet, protože mají tu pobočkuk. Přeženou nám to právě přes tento učet, jelikož mají 27 kč za 1 €, coz je paráda.

A právě jsme dneska příteli říkala, že je kravina, aby pro peníze na SK jezdil, že pokud to přeženou přes jejich ucet, tak by to mohli poslat a bude to tu za nějaký dva dny.

chtěl pro to jet, abysme nemuseli platit další částku na leasing,ale rovnou bysme ho doplatili. Na to máme čas do třetího.

ahoj tyweee. Preletela som diskusiu a som rada, že sa vám to konečne začalo hýbať dobrým smerom. Píšeš, že máte veľa zvierat...koľko máte tých psov, mačiek? Len pre zvedavosť sa pýtam...ja mám totiž psov 3 a mám dosť Musí Ti to dať zabrať...
A ako je to vlaste s tým Slovenskom...budete sa sem nakoniec teda sťahovať?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na butterfly:
ahoj, máme 4 psy a 10 koček + 4 potkany

S tím Slovenskem - ráda bych moc, ale nevím. Včera jsme se s přítelem zase bavili o tom, že on když pojede do prace do Afriky, tak by nechtěl, abych byla 400km od rodiny a tam byla sama. Řekla jsem mu, že by mě to ani nevadilo.
TAk nevim, jak to dopadne, zda půjdem tam, i když pojede pracovne pryč, anebo se přestěhujem do jiného pronájmu tady.

'Jinak děkuju - opravdu mi spadla až skála z ramen. Už toho bylo moc.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na tyweee:

nejdříve by sis měla uvědomit ty sama, co chceš - opravdu jsem se ve spleti peněz a finančních transakcí, pronájmů, prodejů apod. nevyznala, což si myslím, že asi není důležité pochopit

peníze jsou tady proto, aby učinily náš život jakože spokojenější ( mít kde bydlet, mít co jíst, něco si koupit, nemít zimu,. . . )

předně si myslím, že u tebe je problém tvůj přítel a jeho vztah k penězům, práci, k tobě samé
nezpochybňuji to, že tě má rád, určitě má, váží si tě, je s tebou rád
ale co se práce týká - tedy jeho práce týká - tam ti moc prostoru k tomu, aby ses vyjádřila nedává
předně si myslím, že muž v jeho letech by asi měl mít už určené nějaké priority svého života - mít nějakou zodpovědnost vůči sobě, partnerce, která s ním žije

ten tvůj mi přijde spíš jako dobrodruh,

a z druhé strany - co když se něco stane - ty bez práce, bez příjmů, bez majetku se zvířaty na krku

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na matadi: KDyby se stalo, to co píšeš jako poslední, tak mám něco našetřeno naštěstí na životce. Ptala jsem se na pojištovně a pro začátek by to stačilo. Bydlení - asi babička, jako jsem u ní byla na střední.

Kdyby se stalo, že by zemřel, tak barák na hypo je psán tak, že bych ho dostala já a splátka hypo by byla 2 tis. měsícně.

Nechci tu psát, že vím, že by mě nenechal na štíru,ale stát se může cokoli. Jen jsem prostě nějak vnitřně přesvědčená.

On je dobrodruh, vychovala ho ulice. O mámu přišel, když se díky otci zabila. Jeho otec měl rád moc ženy a jeho mamča to prostě nesnesla. Takže se o něj a o jeho sestru starala víceméně babička.

Živil se jako kamionák, taxikář,.. Hlavně je to ten typ, co mu nedělá problém si sehnat přátele. Kam dojde, tak se hned kamarádi. To já jsem opak.

Jinak třeba k tomu jaký je - odešel od ženy, po rozvodu, jen s igelitkou a jí nechal vše. To, že mu dala i po takový dobře byt a chalupu je asi tím, že se nemá špatně. Jinak mi říkal, že je hodně na penize,ale zase já na ní nemůžu říct nic, protozže nam třeba s tou bankou, co vyplácela hypotéku tak dlouho, tak pomohla jak mohla.
Taky se mohla na něj vykašlat,ale mají spolu dvě holky (22, 16)

Já jen doufám, že prostě se zbavíme těch dluhů a bude líp. Mě to tedy poučilo, že půjčky, leasingy nechci vidět.

arrow
profile_image
Canterbury
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tywee, zjisti dobře, za jakých podmínek můžete pronajímat dům na hypo. Já myslím, že se to nesmí, protože hypo je státem dotovaná právě jako podpora bydlení, ne podnikání a že chodí z benky kontroly, které se dívají, jestli tam máš osobní věci, kolik lidí tam bydlí atd. Tak radši všechno předem zjistit, ať o ten barák nepřijdete.

Cituji Canterbury: Tywee, zjisti dobře, za jakých podmínek můžete pronajímat dům na hypo. Já myslím, že se to nesmí, protože hypo je státem dotovaná právě jako podpora bydlení, ne podnikání

Rozhodně se to smí, půlka národa to tak dělá... Když to zdaní jako příjem z pronájmu, tak na ni nikdo nemůže. Oni jen musejí čerpat podle smlouvy a zkolaudovat do stanoveného termínu. Jestli tam budou nebo nebudou bydlet, je jejich věc. Důležité je, aby tu hypotéku spláceli.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Morrigan:
Přesně, tak firma to nabízí, co to stavěla, i normálně. Myslím, že by si nedovolili tohle udělat, protože mají právě klienti z řad diplomatů.

hlavně, potom, co jsem psala v jiné diskuzi, tak at se o to všechno stará on, chytrolín. Je to psané na něj. Nechci mu do ničeho kecat.
On si spálí kdyžtak čumák.
Ne, že bych to chtěla,ale taky jsem měla neustále otázky skrze tu banku a pak akorát byl naštvaný, že se ho na něco ptám, když neumí odpovedet, atd. Tak si říkám, že když je starší a všemi mastmi mazany, tak ať si to zařiuje

arrow
profile_image
Canterbury
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Morrigan:
Tak jistě, existuje hypo na nemovitost k pronájmu, ale ta má jiné podmínky - a myslím, že tohle není případ Tywee.

Tywee: že to stavební fima nabízí? No co by ne, jí je úplně jedno, za jakých podmínek si klienti sjednají hypo a jestli jsou ochotni riskovat, že o ni přijdou.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Canterbury:
Nám všechno zařizuje právě jen ta firma - hypotéku, pronájem. A nevim presně, jak myslíš ty výhody. Jako, že si můžeme dát něco do odpočtu daní? Jinak nějaké výhody, co se tyče daní, tak to neočekáváme, nebo bysme je neuplatnovali.
Taky mám životku, penzijní do 60 let a odpočty jsem si neuplatňovala. Už jen z toho důvodu, kdybyh to musela zrušit, abych to nemusela dodanit.

Jasně, že mu tohle řeknu, at si to zjisti, co a jak - jestli tedy bude chtít poslouchat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky, dlooouho jsem tu nebyla. Je mi moc líto, jak to celé dopadlo, protože si pamatuju jak jsi psala o té Africe předtím. Vím jak ti je, o penězích je dneska všechno. Už se pomalu s nikým nevídam kvůli penězům. na kafe, kamkoliv.... teď se mi i nějak začínají rozpadat zuby, takže už vůbec nikam nejdu a co to chce - zase peníze, který prostě nebudou.

a změn se bojím taky, hrozně moc, kolikrát si říkám, že bych odsud nejradši vypadla a začla s čistým štítem od začátku. Ale nikdy to neudělam - aspoň ne sama.

co se týče vztahů a peněz, myslim, že dost vztahů na tom zkrachuje - má-li společnou domácnost a hlavně toho člověka opravdu poznáš, jakej je, když jste oba na dně a pak začneš pochybovat.

No, držím moc palečky, víc udělat nemůžu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Mayci: ahoj, no tebe jsem opravdu dlouho nečetla. Taky jsem už dlouho nikde nebyla,ale zase nejsem tak z toho špatná jako dřív, zvykla jsem si a vcelku mi to i vyhovuje, že když fakt chci, tak se ven da jít,ale mě nějak stačí ten net.

Doufám, že taky bude líp i u tebe

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené