arrow
profile_image
JanaT.
od 19. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

odjakživa mě trápí zřejmě suchá nosní sliznice. Mám pocit, že je to už možná i psychické, ale strašně mi to vadí. Po celý rok mě dennodenně pne v nose. Kdyby šlo jen o nepříjemný pocit, asi bych to neřešila, ale jelikož mám nos jako bambulku, je to na něm i vidět, prostě je okamžitě takový nafouklý, nateklý, pořád se na to musím soustředit. Netrápí mě to jen v horku, suchu nebo třeba zakouřeném prostředí (i když hlavně), ale téměř kdekoli. Beru teď navíc Curacné, takže se to ještě stupňuje a už je to problém téměř permanentní. Zkoušela jsem sprej s mořskou vodou, jenže ten pomůže na pár minut, jakmile zaschne, tak je to snad ještě horší, navíc do týdne mám po něm tu sliznici ještě „rozleptanou“. Na doporučení v lékárně jsem si koupila speciální mast do nosu, jenže ta vůbec nepomáhá, pořád ji v nose cítím i přes tenkou vrstvu a okamžitě se mi špatně dýchá. Vím, že je to maličkost, ale strašně mě to obtěžuje. Nemáte někdo podobné problémy, a jak to řešíte? Uvítala bych klidně nějaké „babské“ rady. Moc děkuji

Já mám chronickou rýmu a taky skoro pořád vyschlé dutiny (v nose i krku), stříkám si mořskou vodu a když je nejhůř, tak normální kapky (Otrivin), které uvolní, ale vysuší, proto nemůžu používat ani speciální kapky na tyhle problémy. Byla jsi na ORL? Určitě to chce pořádně vyšetřit a zjistit, z čeho to pochází. Jestli jsi z Prahy, můžu ti doporučit skvělého ORL doktora. A divím se, že by ti mořská voda ,,leptala" sliznice, ta je naopak určená pro zvlhčování, normální kapky vysušují.

arrow
profile_image
JanaT.
od 19. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, děkuji za reakci S tou mořskou vodou nevím, prostě mě do týdne strašně pálí ta sliznice po každé, co si ji do nosu stříknu, sestra si stěžovala na to samé, když ji používala při alergii. Na ORL jsem byla v pondělí, doktorka jakoby vůbec nechápala, proč ji s tím obtěžuji, vysušení tam prý vidí, ale nic drastického, mám to na noc promazávat, doporučila mi mastičku Borozan, která je ale podle krabičky na promazávání okolí nosu při rýmě, tak nevím, já ji mažu dovnitř. Ano, jsem z Prahy, za kontakt bych byla moc ráda, i když je pravda, že mi možná ani někdo s lidštějším přístupem nic nového neřekne, zřejmě jsem moc velká citlivka. Objednala jsem se i na alergologii, protože je mi stále divné to reálné "nafukování nebo otékání" nosu, cítíš to tak taky, nebo máš jen nepříjemný pocit sucha? Koupila jsem si ale v pondělí také vincentku ve spreji a s tou jsem zatím moc spokojená, tak uvidím po delší době.

Používám Quixx, jakou mořskou vodu jsi zkoušela ty, resp. vy se sestrou? Ale asi každý reaguje jinak prostě... Vincentka je na zvlhčení fajn. No o tom mi něco povídej - já prošla hodně ORL ordinací, kde mě posílali i k psychologovi, že je to od psychiky. Jenže! To říkali, když se podívali jen kousek jakoby do nosu, když se podívali takovou ,,sondou" s hadičkou dál, zjistili, resp. doktor zjistil, že mám minimální průchodnost, a to za stavu, kdy jsem celkem ok, natož, když mám rýmu, je velký horko atd. Takže, že většinu potíží mám od toho. Tedy věčně ucpaný nos, sucho atd. Alergií pár mám, nic extrémního, říkal, že někdy se ani nezjistí, z čeho ten nos pořád otéká. Takže po mých zkušenostech ti doporučuju najít kvalitního ORL doktora. A ani ta alergologie není k zahození. Jinak je to MUDr. Chvojka, http://www.usni.cz/ambulance, adresa Stamicova 21, Praha 6, kousek od nemocnice ve Střešovicích. Vyslechne tě, vyšetří a uvidíš, co dál.

arrow
profile_image
JanaT.
od 19. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem dnes byla na alergologii, testy negativní, ale ještě mě poslala na krev kvůli imunitě a na rozbor slin, byla moc milá a opravdu se mi snažila pomoct, což se dneska moc nevidí, mnohdy mi odmítají udělat i taková vyšetření, na která mám nárok Jinak sestra používala sprej s mořskou vodou Mar a já Delmar. Za kontakt moc děkuji, určitě se k panu doktorovi objednám, i když já už taky začínám věřit, že je to všechno v mé hlavě, tak uvidím, jestli mi udělá to vyšetření sondou. Moc děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené