arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojte. Pomalu ale jistě plánuji svatbu co a jak bude a co vím zcela určitě je to, že tam nechci mít žádné děti. Z přítelovo strany má malé děti jeho sestra (3), a táta (2)

[u]Jak šetrně oznámit, aby je v den naší svatby nechali u babiček??

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Normálně slušně bych rodinu požádala, popř. v pozvánkách uvedla jména (bez dětí) - záleží, jak to budeš organizovat. Popř. bych jim oznámila, že jste pro děti na ten den zajistili hlídání u toho a toho a že jim tak dovezete svatební občerstvení. Prostě, aby to vypadalo pozitivně a abys jim i zároveň vyřešila problém "kam s dětmi". Možná že budou i rádi, když si budou moci vyrazit bez prcků .

A pokud předpokládáš negativní reakce, tak bych to svedla na restauraci / podnik, kde svatbu budete mít a s provozním bych se domluvila jako že je to jejich podmínka.

Thami
Upřímně, já dostat takovou pozvánku, tak mě to asi trošku urazí (zvláště pokud by to byla svatba někoho z rodiny). I dítě je přece člen rodiny a pokud mi někdo řekně, že jsem pozvaná na svatbu, ale dítě ať nechám doma, tak bych na ni určitě nepřišla. Chápu, že na takových příležitostech děti rády zlobí, no ale odtoho jsou to děti a k životu jistě patří i to jejich zlobení.

Když už tam ty děti opravdu nechceš, tak bych asi s jejich rodiči nejdřív promluvila, že bys zorganizovala day out s paní na hlídání, která je vezme třeba do ZOO, zábavního centra, na plovárnu(v tomhle případě bych s tak malýma dětma asi investovala do dvou hlídaček), ....jestli si nemyslí, že by to pro děti bylo zábavnější, než svatba, na které se budou nudit.

Cituji pinky: Upřímně, já dostat takovou pozvánku, tak mě to asi trošku urazí (zvláště pokud by to byla svatba někoho z rodiny).

já mám dvě děti asi asi by mě to taky zamrzelo.

Vdávala jsem se loni v červnu,měli jsme restauraci se zahradou.Děti různých věkú tam bylo snad 15 a vůbec jsme o nich nevěděly.Lítaly na té zahrádce i dospělí se k nim přidaly a byla to dokonce sranda.

Ale to co napsala pinky není vůbec špatný,zajistit si někoho,kdo udělá dětem program.Ale určitě bych to ještě zvážila.Moje kamarádka pozvání na svatbu bez dětí odmítla.Většinou mají rodiče s dětmi hlídání domluvené na večer.

THAMI
Svatební den si zorganizuj tak, aby ses cítala dobře a pořádně si jej užila. Když tam žádné děti mít nechceš, tak do pozvánek slušně napiš, jak už se tady psalo, nechej zajistit hlídání nebo nějakou akci pro děti. Existují různé firmy zajištující hlídání a akce pro děti. Obvolej si je a pozjištuj info. Já na tom nevidím nic špatného. Nevím proč se kvůli tomu tady někdo čertí. To fakt nechápu, Thami žádala o pomoc jak jim to podat a vysvětlit, ne jestli je to správné či ne.

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když bez dětí...tak to už bych udělala jen se svědkama a rodičema.....nevím ale někdo se bez dětí necítí a taky může mít problém s hlídáním a nebude se radovat jako kdyby je měl s sebou.
Prostě svatbu s podmínkou bych strašně zvažovala.....
Chápu, že první svatba je jiná jak jsem měla já druhou v pěti včetně šoféra, ale je důležité jak věci upřednostňuješ.....janis

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to tvoje svatba, ty si určuješ podmínky, protože TY si to taky máš užít. Být tebou šetrně to narovinu oznámím.
Možná tě i trošku chápu (pro rejpaly mám 1 dítě). Upřímně loni jsem pořádala oslavu promoce, byly tam děti mých dvou nejlepších kamarádek. O dvou dětech jsme vůbec nevěděli, zbylé dvě (spratci rozmazlení) to totálně zkazily, ječely na celou restauraci, obtěžovaly ostatní - prostě děs!! Příští rok budu (snad) promovat znova a taky přemýšlím, jak to udělám:
1) buď jedné kamarádce povím, ať děti klidně vezme a druhé řeknu, ať děti nebere, protože ti její jsou prostě parchanti
2) nebo děti zakážu úplně
o možnost, že bysme to zase přetrpěli ani neuvažuju.

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Thami

Určitě bych to podala tak, aby to nevyznělo, že tam děti nechceš, ale jako "bonus navíc". Čili něco ve stylu, že vás napadlo zorganizovat pro všechny děti zábavné odpoledne, protože si uvědomujete, že malé děti takovéto společenské akce pro dospělé nemají moc rády, ale vy chcete, aby si vaši svatbu užily i ony.
Dále by bylo nejlepší uspořádat ono "zábavné odpoledne" pokud možno v místě konání svatby, nebo někde blízko. Pokud totiž příbuzní na dětech lpí, bude pro ně lepší, když půjdou na svatbu s vědomím, že děcko je někde poblíž a ne 40 km daleko.

Pokud neplánuješ svatbu ve velkém a zábava pro děti by ti přišla jako nepřiměřená zátěž pro svatební rozpočet (což si nemyslím, protože takovéto odpoledne se dá uspořádat klidně i za 2, 3 tisíce) a chceš, aby byly děti zůstaly vyloženě u babiček, tak bych se nejdřív zamyslela nad tím, jaké povahy jsou příbuzní, kterých se to bude týkat. Já osobně bych to totiž vzala úplně v pohodě, protože si uvědomuju, jak umí děcko zlobit (zvlášť v situacích, kdy nemá), ale pro trochu ješitnějšího člověka to může být do nebe volající urážka.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak ještě bych dodala, že právě svatby a podobné akce bývají pro děti s odpuštěním nuda. Sama si pamatuju jak jsem jako malá musela absolvovat pár svateb (stále jedné tety a jak jsem se tam nudila (a jakou jsem měla radost, když už jsme jeli pryč).

Dnes nejdřív zjišťuju, jak dlouho daná akce bude trvat a jestli tam bude ještě nějaké další dítě a podle toho buď naší princeznu vezmu s sebou nebo jí "odložíme" babičce nebo paní na hlídání.

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně jak píše marrie,budeš to muset navléci tak,že pro děti uspořádáš něco lepšího.Jinak můžeš počítat s tím,že se někdo může urazit a nepřijít.
Miinka
Už Tě vidím, jak říkáš kamarádce,že jsou její děti parchanti a nikam je nebere.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rajána

No, nevím, jak to vymyslím Tehdy to nebyla žádná velká oslava, ale myslela jsem, že si v klídku posedíme, děti si pohrajou venku (na zahrádce je i mini pískoviště a skluzavka). Místo toho, jsme jen uklidňovaly ty dva spratky (zatímco další tři děti si bez problémů hrály), omlouvaly se dalším hostům, kteří toho měli během půl hodiny akorát tak dost a odešli. Pak jsem musela navíc zaplatit dvě rozbité skleničky a místo příjemného odpoledne jsem v oblíbené restauraci měla pěkný trapas((
No a příště? Nevím, nevím, svou dceru tam určitě chci a chci tam i ty hodné děti kamarádky, jenže chci tam i druhou kamarádku (ale bez dětí) - jak z toho vytvořím nějaký kompromis - nevím, nevím

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obávám se, že se řada příbuzných nedovtípí, jelikož si dost rodičů myslí, jak jsou jejich děti roztomilé a neodolatelnéJedno uřvané, protivné a unavené dítě dovede zkazit událost, která se už nebude opakovat.Nic příjemného to není ani u samotného svatebního obřadu.Udělej to tak, jak to bude vyhovovat Tobě.Je to Tvůj den.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Viděla bych to na nějaké oznámení (třeba na svatebních webovkách/organizačním emailu svatebčanům/...) ve stylu: "máme děti moc rádi, ale víme, že děti nemají zdlouhavé a formální obřady rády a také my si přejeme prožít zejména svatebním obřad bez dětského pláče .. bla bla bla.. proto jsme pro ty z vás, kteří nemají jinou možnost a děti musí vzít na svatbu s sebou zajistili během obřadu a během oběda/rautu/zábavy hlídání v přilehlých prostorách.... Prosíme o nahlášení počtu a věku dětí na hlídání, abychom vašim dětem zajistili příjemné odpoledne/večer... Za respektováním našeho přání vám i vašim dětem děkujeme."

Nenechala bych si nic vnucovat. Je to tvá svatba My nechali na lidech, zda vezmou děti a musím říct, že byli rozumní a vzali jen vychované větší (které ale večer pospávaly únavou). Faktem je, že žádný rodič si nepřipustí, že má rozjíveného spratka.

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jataky - to se mi líbí, tak je to dostatečně asertivně a přitom ohleduplně řečeno!To bych rovnou opsala!

Sababi
Jako já bych své děti na svatbu netahala, teda s vyjímkou, že by se vdávala některá kamarádka a je pro mé děti "teta" a já bych se ujistila předem, že jí tam děti nevadí. Ale dostat pozvánku, na které je "natvrdo" vyjádřeno, že jsem zvaná, ale bez dětí, tak pozvání nepřijmu z principu.

Cituji jataky: zajistili během obřadu a během oběda/rautu/zábavy hlídání v přilehlých prostorách..

Tak hlídání v přilehlých prostorách moc nedoporučuju. Jistě něco ve stejném městě, ale ne v místě konání. Některé děti na rodičích docela visí a třeba můj syn by asi paní na hlídání utekl a přiběhl za mnou, i když jinak s hlídacími paními nemá žádný problém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené