arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ZdenekLenka: Přítelkyně si tam rodiče přeje, chce mít hezkou svatbu ale bez mé rodiny teda já jí mám rád a vyhovím... na jednu stranu je mi to líto

A za pár let ti to nebude líto, ale bude Tě to hooodně mrzet!

Cituji Rajána: Zdenku promiň,ale Ty jsi podpantoflák už teď.Přítelkyně chce mít hezkou svatbu,to chápu,ale co Ty?Je Ti to líto a vyhovíš....Svatba by měla být šťastným dnem pro oba,možná by přítelkyně mohla pro změnu udělat ten vstřícný krok a alespoň na obřad Tvé rodiče pozvat.Kdyby jsi napsal,že je tam taky nechceš, je to jiné.Jednou to bude bolet jak Tebe,tak je.

Tak asi byste se s přítelkyní měli domluvit na nějakém rozumném kompromisu..třeba že tvé rodiče alespoň pozvete, pokud odmítnou, tak si to aspoň nebudeš nikdy vyčítat..psal jsi, že bys tam jinak neměl nikoho a co ostatní členové tvé rodiny?

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě jako "podpantoflák" nepřijde, vždyť sám psal, že v tom sporu, který snoubenka s jeho rodiči má, je v právu ona..
Napadá mě ještě přímá konfrontace - aby Zdeněk své mamce řekl, že pokud nebude mít snahu se s Lenkou usmířit, na svatbu nebude pozvaná (a zbytek rodiny klidně ano, pokud v tom není problém, myslím, že každá mamina by časem ustoupila, jen aby viděla "velký den" svého syna) a naznačit i něco o nestýkání se s případnými vnoučaty - partnery si přece nevybíráme proto, aby vyhovovali našim rodičům, ale nám.
A ještě jedna věc - i já oceňuji a chválím za to, že za svou milou stojíš!

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

ZdenekLenka
Já myslím, že soudit zda za nekomunikací stojí Lenka, nebo tchýně z těch pár řádků se ani nedá. Absolutně nic nevíme o problému, jak vznikl, proč vznikl...atd... Takže kdo je v právu či nikoliv nechávám bez komentáře, neb to prostě nelze soudit.

Můj bratr si bral děvče, které skutečně nestálo za nic - zahejbala mu, nechtěla makat, neustále lhala, byla hysterická... Musím říct, že nic podobného jsem předtím neviděla a později také ne... Přesto jsme to přijali jako smutnej fakt a i když svatební den se neobešel bez srdceryvných scén, kdy po bratrovi házela prstýnek, že jí pokazil celej život a do toho tchýně . jak tý holce říkala,a´t si ho nebere atd se do něj taky pustila..On pak šel k mámě A naší rodině, která ještě doma seděla o patro vejš a popíjeli - slzy v očích, šeptal, ruce nad hlavou a prosil o kávu a hlavně,ať na něj nekřičí... No úžasnej závěr svatebního dne Ta holka měla takovou kliku, že já tam nebyla ( pokračovali jsme někam na diskošku ) - rosekala bych jí ten její ciferník i s paní tchýní na jednu hromadu.

Takže - osobně bych zvážila zda má smysl si kazit svatební den. Rodiče řekli, že pokud si budeš brát jí, pak na svatbu nepůjdou... Asi bych se snažila s nima promluvit - zda nenastal čas na usmíření a zda chtějí pro tak malichernou záležitost nebýt na svatbě svého syna a pokud OBĚ strany ( to samé bych udělala s Lenkou ) neuzavřou,alespoň slušné příměří, že se z toho může stát obrovský problém, který by jsi nerad. Bude následovat to, že až budete mít děti - Lenka je odmítne babičce a dědovi ukazovat, dávat k nim na víkend - tak jako jsme to měli my rádi ?

Nemám tušení co se mohlo stát, že vznikl tak velkej problém, že obě strany odmítají jakýkoliv kontakt... Jste rodina - Lenka se stane její součástí a pokud se nebudou navzájem nijak zvlášť mít rádi, měli by spolu aspoň slušně vycházet. A snažit se o to všichni... Jsou dospělí a tebe stavět mezi ně - vyber si kdo... Je dětinské a i bych řekla sobecké...Od obou stran.

Za sebe - prioritně bych se snažila,aby spolu začli komunikovat - né jen kvůli svatbě,ale kvůli celému budoucímu životu, který jste se rozhodli spolu sdílet.

Cituji Bruce78: prioritně bych se snažila,aby spolu začli komunikovat - né jen kvůli svatbě,ale kvůli celému budoucímu životu, který jste se rozhodli spolu sdílet.

Ani u nás nebyla manželova strana na svatbě díky tchýni,které jsem se jako nevěsta nelíbila.No dopadlo to tak,že manžel s ní 5 let nemluvil vůbec a pak jí tedy šel ukázat narozeného synka....tchýně si k našemu synovi nikdy nevytvořila žádný vztah,sice se hrany trochu obrousily,dnes už je stará dáma a já...ta opovrhovaná nevěsta...jí vařím,dovážím potraviny,uklízím...no je to matka mého muže,ale ublížila nám a všichni to víme.Dnes to ví i ona,vidí,že její dcery se o ní nestarají a ta nevěsta,kterou vlastně "pošlapala" se stará.
Takže pokud Lenka se Zdeňkem vědí,že se vzít chtějí,tak bych prostě rodiče,kteří tomu nepřejí škrtla....oni na to třeba časem přijdou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Bruce78
určitě máš pravdu. jednou by si to vyčítal Zdeněk, ale bylo by pozdě...
a do budoucna je lepší si to aspon vyříkat a i kdyby to bylo škrobené jak nikdy..
když má podle zdenka pravdu lenka, proč si tak nepromluví i s rodiči?

arrow
profile_image
ZdenekLenka
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak provedeme trochu zasvěcení děvčátka
mamka nám nikdy nic dobrého nepřála, když jsme měli nějký uspěch apod. tak to otáčela proti nám... koupili si auto....koukni jak zlenivěli, potkali jsme se u babičky a ona sotva tam přišla tak se zvedla a že hned musí jít atdd......... Lenka tam dřív chodívala dokonce s mamkou byli dřív i velké kamarádky, když ale mamka třeba byla na mě sprostá, Lenka se mě zastala...a to víte když strej ženskej mladá holka něco řekne....pak uražené parkrát dělali že se nevidí....no a postupně vztahy zamrzli...1,5 roku... ted když se potkají ve městě tak se pozdraví a jdou dál....ale když mohou tak se sobě vyhnou....Mamka říka proč by ustupovala že má svojí hrdost a že lenka jí nezdraví a lenka zse nevidí důvod za co se omlouvat.... nu jak umrzly vztahy s mamkou a lenka tam přestala chodit...tak se automaticky omezil i přístup ke zbytku rodiny a vztahy ochladly i se zbytkem rodiny....(ale s jinými když se potkají tak aspon prohodí par slov)..... děkujeme za příspěvky....

Vidíme to teda asi na svatbu bez mé rodiny, Hluboká nad Vltavou..... a pak zamluvený salonek s papu hamu pro 10 lidí a pak hned svatební cesta večer... a pak po svatební cestě udělat nějakou grilovačku o které budou vědět i v mé rodině a kdo bude jevit zájem příjde a kdo ne tak neee

Cituji ZdenekLenka: Vidíme to teda asi na svatbu bez mé rodiny, Hluboká nad Vltavou..... a pak zamluvený salonek s papu hamu pro 10 lidí a pak hned svatební cesta večer... a pak po svatební cestě udělat nějakou grilovačku o které budou vědět i v mé rodině a kdo bude jevit zájem příjde a kdo ne tak neee

Dobrá volba....máš milovanou a jistě i milující nastávající a pokud se s tím tvá matka nechce smířit,tak má smůlu....vám přeju co nejlepší start do manželství a hlavně žádné hádky kvůli "mamince"

arrow
profile_image
Virtuální_kuře
od 3. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

smutná svatba bez rodičů, takovou bych nikdy nechtěla.... být vámi tak si to dobře rozmyslím, ať později nelitujete

arrow
profile_image
peta2011
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Virtuální_kuře: smutná svatba bez rodičů, takovou bych nikdy nechtěla.... být vámi tak si to dobře rozmyslím, ať později nelitujete

proč by měla být smutná svatba? aspon budou mít klid,a nevěsta nebude mít hrůzu z toho,že tchýně po ní vyjede nebo,že se bude tvářit jak na pořbu.

arrow
Neprodává v Bazaru

ZdenekLenka
pokud by to dělalo dusno, tak máš pravdu že je lepší to mít bez nich, záleží jak na to pohlížíš ale i ty. něco víc v tom muselo být, nejen tohle.
já se na jednu stranu bojím také svatby, ale zase proto, že se naši rodiče neznají a nemají ani možnost (bydlí od sebe přes celou republiku), no a jsou strašně odlišní, takže se bojím no..už tak jsme u našich příbuzných jako rodina nepopulární

arrow
profile_image
jingle
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Těžko radit, co? Dej si na papír varianty pro a proti. A fakt si dej záležet. Je to dost zásadní rozhodnutí. Pokud to budeš na svý svatbě "sám", tak vztahy ještě zhoršíte. A do konce života se to nesrovná. Nebo to zkus přes máminu setru nebo bráchu...pokud je má. Variantu "sám" bych volila až jako tu poslední z posledních. Pokud už jsi rozhodnutý, tak zvaž ještě z Tvojí strany sourozence nebo bratrance? Nebo to dopln svýma nejlepšíma kamarádama. Pokud budeš z Tvojí strany na svatbě sám, bude to fakt blbý. Tak i tak držím moc palce.

arrow
profile_image
Janďulka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj vidím to podobně, buď všichni nebo nikdo. U nás je to tak, že se chceme vzít, ale nechtěj se nám dávat peníze za svatbu. Spíš si radši něco koupim do domu..než zvát celou mojí a jeho rodinu... bylo by nás tak ke stu a na to fakt nemám..... a proto se někde vezmeme a pak přijdem s hotovou věcí před rodiče. Vím, že naši budou vykulení, ale prostě to budou muset přežít. A se tchýní jsem se o tom bavila a ta byla jedině pro.... aspoň nebude mít žádnou starost.... a vzhledem k tomu že máme dvouletého syna se nám do toho z pohodlnosti nechce... zařizování a tak.... oznámení... kapela.... místo... den .... čas.....

Reaguji na Janďulka: Nějak nechápu - ono není nic mezi tím? To musíte mít jen svatbu o 100 lidech nebo svatbu ve čtyřech?

My jsme zvali prarodiče, rodiče,sourozence s partnery, kamarády s partnery (ne nikoho, koho vidíme max jednou za rok). Partner nemá ani sourozence, půlka prarodičů mi již umřela a nemá ani strýce. Proto mi nepřišlo vhodné zvát svoje tety, za a. by to bylo nevyvážené a za b. jsou na naši rodinu i na partnera zlí a závistiví. Dohromady to dalo nějak 23 lidí i s fotografem....

Já myslím, že když přijdeš před rodiče "s hotovou věcí", musíš počítat, že je to asi bude dost bolet - proč zrovna oni, kteří ti dali život, u toho nesměli být...Zvláště pokud nemáte zlé vztahy.

A to s těma starostma mi, nezlob se za upřímnost, přijde trochu pokrytecké. Někdo vám káže mít kapelu nebo oznámení? Pokud budete mít pár hostů, snad stačí pozvat je ústně. Můžete se vzít na radnici a potom zamířit na zahradu grilovat, popíjet a u toho si třebas zatrsat na hudbu z CD. Byla jsem na takový svatbě a víš co? Byla lepší a pohodovější než některé superluxusní svatby...Já sama se momentálně těším na takovou uvolněnější a větší veselici...bude to paráda

A 20 lidí, nadto na domácí grilovačce, to přijde na pár korun...

arrow
profile_image
haňulínes
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nejradši bych měla svatbu nez otců z obou stran - což samozřejmě nejde, a bez rodičů taky ne - jsem jedináček a mamka by to asi hodně obrečela. takže např. oběd s rodiči, a pak na zahradě grilovačka s kámošema. na zbytek rodiny kašlu - žádný blízký vztahy nemáme. Velkou svatbu nepotřebuji a za "ušetřené" peníze radši pojedu na svatební cestu

ale zajímalo by mě jak to nakonec dopadlo se zdendou?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené