arrow
profile_image
criss
od 24. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všechny budoucí nevěsty,
chystám na konci léta svatbu a hrozím se neustále rostoucích výdajů, chtěla jsem poprosit o Vaše tipy, jak co nejvíce ušetřit, případně na čem konkrétně šetříte vy? Poprosím i tipy na různé slevové akce pro nevěsty - slevy do půjčoven šatů, tipy na levnou a šikovnou vizážistku, fotografa...Případně i tipy na různé soutěže o svatbu zdarma, sama jsem narazila na tuto: www.exkluzivni-svatba.cz, ale nevím, myslíte, že je reálná šance vyhrát?
Děkuji za všechny tipy.

arrow
profile_image
laurynka1
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme ušetřili jedině tak, že jsme se snažili všechno schánět přes známé. Jako že třeba prstýnky nám jeden příbuzný nechal udělat jenom za cenu materiálu apod. I tak nás malá svatba pro 20 lidí vyšla skoro na sto tisíc a to jsme vůbec neměli žádný hogo fogo. Svatby jsou těžkej bisnis a ušetřit se mlc nedá. Soutěže o svatbu zdarma jsou nesmysl...

Ahoj Criss,
pokud chceš ušetřit na svatebním filmu a foto, dalo by se to zařídit. Mám k dispozici ve firmě veškerou techniku (video i foto) a zkusil bych to dojednat za minimum (abychom měli např. víc referencí). Napiš mi kdyžtak zprávu...
palce drží
Lewis

arrow
Neprodává v Bazaru

Makeup - nějaká kamarádka, není dobrá v líčení? Pokud bych vyloženě chtěla ušetřit, tak si udělám makeup sama a na nějaké doladění pozvu kámošku nebo známou. Každej druhej dělá Mary Kay, Avon apod. a pár šikovných se jich určitě najde. Kde se dá dál ušetřit? Nezvat moc lidí nejbližsí rodinu na oběd a jenom pár kamarádů navečer. Hudba? Pozvat někoho známeho, plno lidí zpívá jako dvojice/duo a nadělají plno parády, pokud na tohle nejste tak jenom nějakého známeho/kamaráda jako DJ. Místo svatby? Nebrat se někde na zámku v přepychu, ale na pěkném úřadě, v zahradě atd. neplatit pronájem za prostor. Dále restaurace, pokud ti nevadí více zařizování pronajměte prostory s kuchyňkou, WC a sálem - pití si dovezte, jídlo objednete zařid'te si dva lidi na obsluhu a máte vyhráno. Pokud jsi z okolí Jižní Moravy, ráda poradím, znám toho v okolí docela dost. Na slevy a slevové portály se vykašli, nemá to cenu.

My jsme taky šetřily na svatbě, takže přidám pár poznatků, protože kamarádi se brali 14 dní po nás a ty to tak neřešily. Svatební oznámení jsem si dělala sama a musím říct, že mi je všichni chválily (kamarádi za ně dali asi 2 tisíce, my cca 200 Kč), výzdobu sálu jsem si dělala taky sama, cca 200 - 300 Kč, kamarádi asi 3 tisíce. Na oběd jsme pozvali "jenom" rodinu, cca 18 lidí, odpoledne všechny kamarády. Jídlo a pití nás vyšlo na 20.000 tisíc, ale večer nás bylo 30 - 40. Šaty jsem si půjčila v malé půjčovně za 6500,-, manžel měl oblek z CandA za cca 1500,-. Auto měl manžel půjčené z práce, tak to takhle mají, že když se někdo žení/vdává, firma půjčuje auto (měli jsme Superba v zelené metalíze se světlým interiérem). Fotografku jsme měli známou za cca 2.000,-. Svatba nás vyšla asi na 40.000,-.

arrow
profile_image
panmeloni
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Těžkej business je to pro toho, kdo to chce za to dát. Přidám pár tipů co jsem posbírala, něco jsem aplikovala, něco ne. Oznámení se dají objednat, jak drahé tak levné, samozřejmě si je člověk může vytisknout i sám. Kvalitnější tiskárnu má dnes doma kde kdo, v práci ani nemluvím. Prsteny nekupovat v proflákých zlatnictvích, ae zajít k malému zlatníkovi, mají mnohem nižší marži. Není nutné mít živou hudbu, ale stačí reprodukovaná - vždy se najde někdo, kdo ji pustí (náklady nula). Nejdůležitější je vybrat místo s malým pronájmem nebo místa domluvená přes úřad, případně spojit hostinu a obřad na jedno místo (pak nechtějí za pronájem). Večerní slavnost nedělat v podniku, ale např. grilování na zahradě. Fotograf - dnes pousta lidí fotí jako koníček, mají vybavení a ve finále jsou lepší než profi fotografové, kteří švihají jednu svatbu za druhou a je jim to jedno. Kytky nakoupit ve velkoskladu a uvázat sama. Šaty koupit na bazaru, je to levnější než půjčovné, navíc je po svatbě můžeš zase prodat. Líčení - udělat sama nebo se domluvit s šikovnou kamarádkou. Navíc mi přijde hloupé, když je pak nevěsta namalovaná tak, že na fotkách ani není k poznání a za decentní líčení je zase škoda tolik platit. Účes - zajít do blízkého kadeřnictví, levnější než když jde vizážistka domů. A hlavně tolik to neprožívat! Je to jeden den a stejně z něj hlavní aktér mnoho nemá...

Tady jsou fotky, které jsou z této soboty, ze Zlaté Koruny:

https://www.facebook.com/fotografiehrubes

ušetřit se podařilo a všichni jsou spokojení ;o)

Zdraví H. Hr.

arrow
profile_image
janca35t
od 5. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky máte zkušenost - vyplatí se objednávat svatební agenturu nebo výjde daleko líp objednat si svatební dekorace a vyzdobit sál sama?
Mám strach, aby toho pak nebylo na mě moc?

arrow
profile_image
MarieK88
od 6. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Budoucí nevěsty zkuste se podivat na mk-queen jsou tam krásné šaty a za dobre penízky treba si vyberete

arrow
profile_image
KarolinkaV
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

na www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz je výprodej svatebních šatů - jde o starší kolekce, ale jinak levné a pěkné.

arrow
profile_image
Eschet
od 18. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě se vyplatily různé veletrhy, kde se daly sehnat různé slevy jak na šaty tak prstýnky Vím, že člověk chce ušetřit, ale někdy to může škodit. Nedoporučuji web Slevosvatba.cz , kde prodávají jako na oko zlevněné věci. Nicméně některé potahy přišly poškozené a špinavé. Takže v tomto případě se raději obraťte jinam a kupujte kvalitu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené