arrow
profile_image
Mrs.Genovis
od 13. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte budoucí nevěsty,

obracím se na vás s dotazem ohledně svatby. S partnerem jsme se svorně shodli na mini svatbě ve 4 lidech Jen my dva a dva svědci. Partnerův svědek má přítelkyni, kterou jsme vzhledem k jejímu chování a vystupování opravdu neměli v úmyslu na obřad ani oběd pozvat. (zde mi nepřísluší blíže komentovat situaci)
Můj budoucí manžel si myslí, že je povinnost ke svatbě pozvat jak svědka tak i jeho polovičku a to i v případě, že jsme původně chtěli svatbu ve 4 lidech.Mě osobně se to nelíbí, jelikož moje svědkyně je dlouhodobě bez partnera a já si myslím, že není vhodné shánět jí narychlo partnera, který by se jí ani nemusel líbit.....Moje otázka je, zda opravdu musíme svědkovu přítelkyni ke svatbě pozvat,

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mrs.Genovis: Pokud jste se rozhodli pro svatbu ve čtyřech lidech, tak tam pátý nemá co dělat a tečka.
Poněkud jiná situace by byla pokud byste zvali více lidí a s partnery a jí byste vyloučili.. ačkoliv byste i na to měli právo, tak už by to prostě byla jiná situace, ale tady je to jasné..

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jako svědkyně, která nikoho nemá bych si přišla pěkně blbě na svatbě v pěti, kde budu jediná sama. Něco tak depresivního bych teda podstupovat nechtěla.
Pokud je to svatba ve čtyřech (což znamená, že vylučujete i rodinu) tak si myslím, že by se mělo dát normálně domluvit na tom, že přítomni budete jen vy a svědci.

Myslím, že svatba ve 4 má zůstat takto, nejde si to odůvodňovat tak, že by jste něco měli, protože to si pak můžete také říct, že rodiče, sourozenci, vůbec rodina by tam přece měla také být... Takže já bych tam určitě přítelkyni svědka nezvala. A v tomto konkrétním případě by to bylo nevhodné i kvůli tvé svědkyni.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mrs.Genovis: když ve 4, tak ve 4!
Pokud nezvete rodiče, sourozence, jejich partnery - není sebemenší důvod zvát přítelkyni svědka, víš jak líto by to mohlo přijít rodičům?
Navíc bych se i bála, že budu muset hledat novou svědkyni, protože vůči ní by to bylo hodně netaktní. Obřad trvá tak 30 minut, tak to snad svědek sám vydrží ne...

Cituji Mrs.Genovis: povinnost ke svatbě pozvat jak svědka tak i jeho polovičku

Jak už tady bylo psáno, vyloučit z obřadu vaši nejbližší rodinu a přitom pozvat cizí osobu, která navíc, jak píšeš, není zcela vítána - to by bylo docela nepochopitelné. Pozývat partnery je pouze slušnost, nikoliv povinnost - svatba je vaše a vy máte právo si tam pozvat, koho chcete.
Můžu se prosím zeptat, jak probíhá následně oslava ( po obřadě ) takové mini svatby ? Máte rezervovaný stůl v restauraci, nebo tak ? Mne něco podobného čeká příští rok jako svědkyni, proto se ptám ( a ne, přítele tam sebou taky nevemu ! )

arrow
profile_image
Mrs.Genovis
od 13. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na dadabus: Oslavu po obřadu máme domluvenou v hotelu, který je hned naproti zámku, kde nás budou oddávat.
Máme zarezervovaný stůl, jídlo a pití si každý vybere dle svého přání. Nebudeme to nějak hrotit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Mrs.Genovis: povinnost není žadná. Vaše svatba vy s ito udělejte jak chcete. A když ve 4 tak ve 4. Svědkovi nějka oznamte že na svatbu jen on aby ji nepřitahl. Jinak jak říkali holky bylo by to blbé vůči tvé svědkyni a taky vůči tvým rodičům a přatelům kteří jsou vám blíž a přesto na svatbě nebudou a cizí osoba jo..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Svatba ve čtyřech znamená svatba ve čtyřech - nevěsta, ženich a svědkové, partnery svědků to orpavdu nezahrnuje. Jak už tu bylo řečeno, bylo by to i nefér vůči rodině. Na svatbě ve čtyřech prostě bývají jen Ti pro obřad nutní (jinak někdy se to i dělá tak, že se seženou náhodní svědci ), přítomnost dalších lidí jen narušuje tento "koncept".
Svědek by měl toto pochopit, pokud to enchápe, tak je to problém a vysvětlila bych mu, že na oběd máte rezervovaný stůl pro 4 protože to je přeci svatba jen ve čtyřech...

arrow
profile_image
Jasthe
od 11. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si myslím, že vůbec není třeba přítelkyni zvát, pokud bude svatba opravdu jen ve čtyřech.

arrow
profile_image
Porcelandoll
od 23. 5. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Když ve čtyřech, tak ten pátý tam nemá, co dělat, řešila bych to stejně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené