arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
Hlavně vy, co jste se už vdávaly. Chci se zeptat na svatební líčení, konkrétně na vrstvu make-upu. Minulý týden jsem byla na zkoušce, chtěla jsem jemné líčení. Oči ok, ale ten make-up…to byla hrůza. Kosmetička (byla mi doporučena jako nejlepší ve městě) mi tvrdila, že se to tak musí nalíčit kvůli fotkám a že to tak vnímám jen já, ale nikdo jiný nepozná, že mám na sobě tolik vrstev. Což je asi pravda, protože když jsem od zrcadla poodstoupila, pleť vypadala skutečně bezchybně. Zblízka ale vylezly na tvářích póry, které pod lehkým fluidním make-upem, který používám nejdou vidět, a taky vrásky kolem očí, které jsem ani nevěděla, že mám. Líčení jsem si nechala na sobě asi dvě hodiny, ale furt jsem ho na sobě cítila, přišla jsem si ušpiněná, upatlaná…i když v zrcadle dobré.
Měly jste taky pocit přemíry makeupu? Jaké máte zkušenosti? Přemýšlím, jestli jí nemám říct, ať mi ho dá míň, že i za cenu viditelných nedokonalostí pleti zvolím raději svůj dobrý pocit. Na druhou stranu v tom svatebním mumraji možná ten makeup přestanu vnímat...

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mroskvicka:
Líčit sama se nemůžu, neumím to. Přece jen chci být hezká , a já se líčím tak, že si dám lehký makeup, pudr, tvářenku a řasenku. Stínování očí je pro mě velká neznámá a proto to ráda přenechám odborníkům.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: Na svatbu přece nejdeš jen kvůli fotkám!

No právě, to si taky říkám. Netoužím po tom být jiná-dokonalá, nestojím o komentáře fotek: "Jé, tady ti to moc sluší, ani bych tě nepoznala."

arrow
profile_image
Bárbr
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Líčení na fotky je samozřejmě jiné, ale tady jde především o svatbu ne? Fotografie se dají vždycky upravit, vyretušovat apod. Nejedená se přeci primárně o fotomakeup, to by si paní vizážistka měla uvědomit. Je to tvůj den, sama si řekni, jaké líčení chceš, pokud tě nebude schopná nalíčit podle tvých představ, změň vizážistku.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: Tak si nech nalíčit jen oči, zbytek udělej sama..

To určitě ne, nemám kvalitní krycí makeup, neumím pleť vystínovat....doma se určitě malovat nebudu...spíš jsem chtěla vědět zkušenosti.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bárbr: Líčení na fotky je samozřejmě jiné, ale tady jde především o svatbu ne? Fotografie se dají vždycky upravit, vyretušovat apod. Nejedená se přeci primárně o fotomakeup, to by si paní vizážistka měla uvědomit. Je to tvůj den, sama si řekni, jaké líčení chceš, pokud nebude schopná tě nalíčit podle tvých představ, změň vizážistku.

Ano, tohle všechno vím a uvědomuju si to. Chtěla jsem se jen zeptat nevěst, jak na sobě svatební makeup vnímaly a jaké mají zkušenosti.

arrow
profile_image
Bárbr
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nedávno jsem byla na svatbě své kamarádky, která měla původně mít makeup od vizážistky, Při zkoušce prý ale vypadala jako "omítka", proto se nalíčila sama, opravdu decentně a jemně a byla spokojená Ovšem, pokud si v líčení až tak nevěříš, zkus se podívat např. na fotopatracku (fotopatracka.cz), je tam plno kontaktů na vizážistky z celé ČR Přeji hodně štěstí a ať se svatba vydaří

tak moje zkušenost je spíš hrozná,nechala jsem se nalíčit na zkoušku,naštěstí asi 2 týdny předem! vypadala jsem jak maska,hrozná vrstva všeho,vypadala jsem jak marfuša a ta kosmetička mě ujišťovala,že na fotkách to bude ok.rozmýšlela jsem se....ale ani jsem nemusela,po odlíčení jsem se brutálně osypala,červená krupice přes celý obličej,skoro jsem nemohla ani do práce... líčíla myslím chanelem,diorem... ale asi měla štětce plný bakterií,no prostě hrůza! já byla úplně zoufalá,jestli nemusím zrušit svatbu.ale naštěstí to po 2 týdnech jakž takž šlo a pod make upem nebylo nic znát. líčila jsem se sama,víc jsem si zvýraznila oči a fotky mám krásný,řekla bych. lakovala jsem si nehty a měla jsem je hezčí,než kdekterá co byla na nehtech... toť moje zkušenost.taky jsem se chtěla svěřit odborníkům,ale sama se znám nejlíp a cítila jsem se pak dobře a vypadala jsem dobře,když jsem si vše udělala sama. o tom,jak jsem pěstovala vlasy celý rok aby byly do půl zad,skoro nad zadek,ani nemluvím,chtěla jsem jen zastřihnout konečky od kluka,říká se jaký mají cit pro ženský účesy a měla jsem to sestříhanou hrůzu,no prostě smůla na všechno a zrovna na svatbu.byla jsem fakt nešťastná,nevím co bylo horší...

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bárbr: Ovšem, pokud si v líčení až tak nevěříš, zkus se podívat např. na fotopatracku (fotopatracka.cz), je tam plno kontaktů na vizážistky z celé ČR Přeji hodně štěstí a ať se svatba vydaří

Děkuju moc

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji nikita13: tak moje zkušenost je spíš hrozná,nechala jsem se nalíčit na zkoušku,naštěstí asi 2 týdny předem! vypadala jsem jak maska,hrozná vrstva všeho,vypadala jsem jak marfuša a ta kosmetička mě ujišťovala,že na fotkách to bude ok.

Ajaj...některé kosmetičky asi nechápu, že ne pro každou jsou nejdůležitější fotky....
Já jsem jak marfuša nebyla, líčení se mi líbilo, jen z 10 cm před zrcadlem byl vidět ten makeup, póry a vrásky, když jsem poodstoupila o půl metru, vypadalo to hezky. Ale ten pocit příjemný nebyl.
Asi to zkusím ještě někde jinde anebo jí řeknu, ať mi toho makeupu dá prostě míň.

arrow
profile_image
burda
od 19. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jen ti chci poradit, že to že je někdo kosmetička, tak to rozhodně neznamená že umí líčit! Kdyby se mi makeup nelíbil rozhodně by mě neuspokojil komentář, že to tak na svatbu musí být! Jde o to, aby sis hlavně ty sama připadala krásná a ne aby tě celou dobu znervózňovalo jestli se ti náhodou neroztéká makeup. Pokud chceš aby tě nalíčila kosmetička z toho důvodu, že si myslíš, že se líčit neumíš, přijď k ní nalíčená, aby viděla na co si zvyklá, co se týče vrstev makeupu a celkové výraznosti a řekni že si představuješ něco v tomto duchu. Mě se NIKDY nelíbilo nalíčení od kosmetičky. A pokud nejsi zvyklá nosit stíny, doporučuju na svatební den nějaké přírodní barvy, aby tě manžel vůbec poznalMyslím, že svatba neznamená, že musíš vypadat jak omalovánka. V přirozenosti je krása. Pokud ti můžu poradit, nech si na svatbu udělat řasy a nech si odborně vytrhat a nabarvit obočí, to je základem tvého vzhledu - mít dokonalé obočí, pěkný lehký makeup a řasy jsou skvělým zvýrazňovacím doplňkem co sluší každé ženě

Ahoj, byla jsem na svatbě kamarádce a měla to podobně jak píšeš ty. Z dálky dobrý, z blízka (třeba když jsem jí gratulovala nebo se s ní vítala) byly vidět vrásky a silná vrstva make-upu. Navíc to bylo za parného dne a jak se potila tak se to roztejkalo, nic moc.. Na fotkách vypadá krásně, z dálky byla taky krásná, ale zblízka ten pohled nebyl hezkej, jak umělá figurína. Tak buď zkus jinou kosmetičku a nebo se dohodni ještě na jedné zkoušce s tou co tě líčila a ať udělá make-up přirozenější. Je to tvůj den a měla by ses cítit báječně a ne myslet na to, že se s tím make-upem necítíš dobře

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Když si dáš kvalitní makeup

Přesně tohle mě napadlo jako první. Jaký paní kosmetička používá make-up?

Kamarádka si pro tuto příležitost ke kosmetičce donesla vlastní - to mi přijde taky jako dobré řešení, mimo jiné proto, že už jsem taky narazila u kosmetiček na to, že kvalita používaných líčidel, nebo i jejich stáří prostě... nic moc.

A u toho make-upu to právě podle mě poznáš hned (u toho ostatního třeba až za 3 hodiny). Narozdíl od řasenek, lesků, stínů, jsem do make-upu začala investovat už dávno, ikdyž jsem moc peněz neměla, myslím, že i na rozdíl od toho ostatního, se to nejvíc vyplatí. To už je lepší vůbec žádný make-up, než některé z drogerie.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě mě napadlo, jestli kosmetička použila bázi?

Nebo co vlastně vrstvila? Fakt jen make-up? Nebo na něj ještě pudr?

Ještě myslím, že vrstva make-upu a celková výraznost jsou dvě různé věci, (měla jsem jednou např. líčení hodně výrazné - oči, pusa, tvářenka, ale pleť sametovou, žádné vrstvy, prostě ten make-up jakoby splynul), to vrstvení mi právě evokuje buď nekvalitní nebo starý make-up, nebo že to dotyčná neumí. Vizážistek je spoustu, tak určitě ještě nějakou objevíš, k té samé už bych ani nechodila.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

změnila bych vizážistku. Mě vizážistka líčila několikrát (sice ne na svatbu,ale na jiné akce) a vždycky se mě ptala co nosím normálně, v čem se cítím.... Já jsem pro cokoliv, tak jsem jí nechala vybláznit se . Ale určitě bys neměla mít make-p ve kterym se necejtíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené