arrow
profile_image
Shiba
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když se po pěti minutách uvolňují škodliviny, jak je to v případě více nálevů? Někteří dokonce první nálev vylévají, protože nemá tak dobrou chuť.

Našla jsem ne netu ten článek, kde se píše o škodlivosti luhování po 5ti minutách, taky mě to překvapilo, proto jsem napsala na toto téma dotaz jedné známé čajovně a tam mi odepsali:

Dobrý den,
obecně se zelené čaje louhují 2 - 3 min., 5 minut je také možné. Ani po
delší době se žádné škodlivé látky neuvolňují, jenom třísloviny, které mohou
snížit povzbuzující účinek čaje a zhoršit jeho chuť.

Třísloviny zmírňují průjmy - proto možná ta zácpa.

Tak nevím, ale příjde mi divné, že jsem se o tom nikde jinde nedočetla, zajímalo by mě, jak na to autor článku přišel.

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímavé stránky a k nim odkaz přímo k tématice čajů - jejich přípravě, pití a působení na člověka - http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_05.php Určitě se z tohoto webu dá něco vzít, ale nevím, zda bych byla např. schopna dodržovat pro zdraví a život to, co autor stránek... Možná je něco pro někoho až přehnané, ale já jsem ráda, že jsem si je mohla pročíst.

Reaguji na Taranti:
Já musím tomu článku dát za pravdu a to ve smyslu, že nic se nemá přehánět.
Četla jsem daleko rozsáhlejší článek, kde autor sice čaje chválí, ale také upozorňuje, že je (hlavně černý a zelený čaj) návykový zvlášť, když je dlouhodobě užívaný.
http://www.darius.cz/archeus/B_caj.html

Tak teď jsem si právě přečetla celou diskuzi s šálkem zeleného čaje v ruce, ve kterém jsem nechala sáček asi 3 hodiny. Docela čučím. Šla jsem se podívat na krabičku a fakt je to tam napsané, 3-5 minut. Mám uvařenou celou konvici zeleného čaje a jednu vypiji dopoledne a druhou konvici odpoledne, takže vypiji celkem 2 litry zeleného čaje, smí se to vůbec?

Cituji Napti: vypiji celkem 2 litry zeleného čaje, smí se to vůbec?

Někde jsem četla, že se doporučuje 1l denně a to ne najednou, ale před každýn jídlem šálek.
Nicméně, když Ti to vyhovuje...
Nemyslím, že by to bylo vyloženě škodlivé. Já bych po tom měla zácpu jako bič.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak se zdá tak s těmi tříslovinami to nebude tak hrozné. Teď jsem četl v publikaci z roku 2003, že většina jich škodlivých není i když se tak o nich soudila. Ale zase prý látky v čaji na sebe váží železo a zinek, takže se hůře vstřebává, ale to je hlavně u černého čaje.

Čajíky taky miluju, ať už v sáčku nebo sypaný. A právě kvůli těm zeleným a bílým mě nadchla rychlovarná konvice. Loni na ni byly hodně inzeráty (Kettler?) a pořád po ní toužím. Má právě možnosti vaření na různé stupně teploty právě podle toho, co si chcete dát, jestli černý čaj, zelený, instatní kávu atp.
Jsem zvyklá k snídani si dávat černý čaj, ale nechávám louhovat jen chvíli. Kdysi mi jeden známý poradil, že na povzbuzení (učení se ke státnicím) je dobrý černý čaj jen 40 vteřin vyluhovaný. A řekla bych, že to asi fakt zabírá. Samozřejmě, naopak, pokud je člověk nemocný (střevní potíže), jako já zrovna dnes, tak je lepší nechat ho déle. Zelené a bílé čaje zalévat opravdu vodou okolo těch 80 stupňů a nechat opět jen chvíli. Potom se to ani nedá pít, jak je to hořké. A pokud si děláte sypaný, tak zelený a obzvláště ten bílý jsou vhodné k dalšímu nálevu, takže z jedné várky máte konvičky 2

arrow
profile_image
Cindy
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, jestli chcete čaj, po kterém se hubne (tedy ne vyloženě, ale rozhodně po něm slehne bříško), zkuste oolong. Piju ho každé ráno už pár let a můžu říct, že pro mě je perfektní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Napti: takže vypiji celkem 2 litry zeleného čaje, smí se to vůbec?

Jenže, když se tak zamyslím. Jaký je rozdíl mezi tím,jestli si dáš 2 šálky, tedy 2 pytlíky. Nebo hodíš ty 2 pytlíky do dvoulitrové dózy?

arrow
profile_image
Wendyska
od 7. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cindy: Holky, jestli chcete čaj, po kterém se hubne (tedy ne vyloženě, ale rozhodně po něm slehne bříško), zkuste oolong


co to je za čajík?

Cituji LaArdilla: Kdysi mi jeden známý poradil, že na povzbuzení (učení se ke státnicím) je dobrý černý čaj jen 40 vteřin vyluhovaný. A řekla bych, že to asi fakt zabírá

zajímavé.

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Olivka: kolik šálků zeleného čaje denně se může vypít, aby to nebylo škodlivvé?

Výživová poradkyně mi řekla, že tak 1-2 šálky denně..při pití velkého množství zeleného čaje zadržuje v těle vodu. Znám případy, kdy je člověk schopný vypít i 2 litry zeleného čaje za den...to určitě není dobré.

arrow
profile_image
Misica
od 22. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ale toto přeci není žádná novinka. Pokud si kupuješ kvalitní sypaný čaj, je to vždycky vzadu na sáčku napsáno, jak horkou vodou to máš zalít a jak dlouho luhovat. Pokud si nejseš jistá, zeptej se prodavačky mně se zase každej doma směje, když si stopuju jak dlouho už to luhuju a nebo čekám, než voda dostatečně schladne na těch 70-80°C

arrow
profile_image
Pafka
od 1. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vtipné je, jak tomu skoro všichni hned uvěřili a teď budou se stopkami v ruce louhovat čaj. Zelený čaj louhuju déle, ale pít se dá (ta hořká chuť mi právě vyhovuje).

Cituji Pafka: Vtipné je, jak tomu skoro všichni hned uvěřili a teď budou se stopkami v ruce louhovat čaj. Zelený čaj louhuju déle, ale pít se dá (ta hořká chuť mi právě vyhovuje).

Já mám na sobě vyzkoušeno, že po pravidelné konzumaci zeleného čaje, který byl louhovaný déle jak 3 minuty, mám dost silnou zácpu, tak si přirozeně ten čas hlídám, ať se ti to zdá jakkoli vtipné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené