arrow
profile_image
Pafka
od 1. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Je-li to ze zdravotních důvodů, tak to chápu.

arrow
profile_image
Misica
od 22. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

True
Já mám na sobě vyzkoušeno, že po pravidelné konzumaci zeleného čaje, který byl louhovaný déle jak 3 minuty, mám dost silnou zácpu, tak si přirozeně ten čas hlídám, ať se ti to zdá jakkoli vtipné.

přesně tak, dyž je doporučená doba luhování 1-3 minuty, tak ho nebudu luhovat 5 minut, abych ho zkazila

arrow
profile_image
amaaja
od 10. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já teda "přeluhovaný" čaj vylévám a dělám si nový, protože když už se zapomenu a nechám ho louhovat třeba těch pět minut, tak už je pro mě tak hnusný, že se do něj fakt nenutím. A teď najednou zjišťuju že je to dobře, takže díky za info )

arrow
profile_image
Andenka
od 17. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jen tak jsem nakoukla k tomuto článku, i když není nejnovější, tak bych k tomu ráda řekla, že obsah taninu v zeleném čaji není tak razantní jako v černém, ke všemu jeho škodlivost byla testována na Číňanech, kteří pijí vysoké dávky těchto čajů téměř každý den! To, že necháte louhovat čaj o několik minut déle, i když jej necháte louhovat hodiny neznamená to, že dostanete rakovinu...jedná se pouze o výzkum souvislosti s užíváním vysokých dávek černého čaje, který jako káva a další čaje ve vysokých dávkách škodí i kvůli vysokému obsahu kofeinu. Tanin se navíc silně vylučuje, pokud čaj zalijete vroucí vodou, proto se zalévá nižší teplotou, nejen kvůli chuti. Navíc paradoxně ostatní složky čajů mají "antirakovinné" účinky.
To spíše ale dostanete rakovinu z milionů dalších věcí, co jsou kolem

Ohledně množství čaje za den: byla jsem u výživové poradkyně a ta nebyla moc nadšená tím, že vypiji kolem 1.5l čaje denně. Říkala ( a vzhledem ke kofeinu to je logické), že tekutiny za celý den by měly být tvořeny z 80% čistou vodou z kohoutku, ten zbytek čaje, minerálky a džusy. A že pokud mám vypít třeba 2l, tak bych 1.5l měla vypít nejpozději do 14hod, Nebudete potom tolik unavení, nebude vás bolet hlava atd. Od toho odpoledne stačí pít méně. Odpoledne musím pít, jinak by mě bolela hlava, ale snažím se vypít ráno hodně čisté vody a je pravda, že to dokonce trochu zasytí, takže tak hodku před obědem se snažím si dát od pití pauzu, abych měla pocit hladu .
Takže čaj ano, tak třeba jen dva hrnky denně. A já si vždy myslela, jak si zeleným čajem krásně prospívám, místo toho jsem se dehydrovala.

Reaguji na Charlotte:
To je fakt, že čistou vodu nic nenahradí. Zelený čaj je super pro zachování Ph v těle, ale k tomu úplně stačí 2 hrníčky denně.

arrow
profile_image
Dominika08
od 18. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme taková čajíková rodinka, takže já piji zelený nebo bílý každý den, cca 0,5 - 1l. Hrozně jsem si na to zvykla a v mnohém mi to nahrazuje kávu. Docela síla je Indiánský čaj .. chuť neskutečný hnus - účinky super Teď jsem si objednala Oolong čajík .. tak jsem zvědavá ..

arrow
profile_image
Alexandra01
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všechny zelené čaje jsou fajn na hubnutí, speciálně se také doporučuje čaj Oolong.

arrow
profile_image
KissOfDark mojeid
od 26. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

94

No jo, jenže není zelený čaj jako zelený čaj
Známá dělá v čajovně (nejmenuji schválně) a tam se balí čaje do Německa, Rakouska a Austrálie a ty čaje jsou z nejlepších čajovcýh lístků - pravý zelený čaj. Ale potom se balí čaj do ČR a tam je ten zbyteček zeleného čaje....

arrow
profile_image
barabh
od 23. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

O tom naštěstí vím, čajovník mě na to upozorňoval znám hodně lidí, co to tam nechá dýl, protože si myslí že účinky pak budou výraznější a ono je to naopak.. já si dělám zelený sypaný a vždy zalévám vodou zhruba 70stupnu a nechám minutu, max minutu a pul... ten druhý nálev o trošku dýl

Když jsem ho jednou ale pila tak, že jsem ho nechala louhovat docela dlouho.. a vypila za ten den dost kalíšků, druhý den mi bylo na zvracení.. tak asi všeho s mírou

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené