arrow
profile_image
Lamaya
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Rádi bychom druhé dítě.Ovšem stále mám jakýsi blok z prvního těhotenství.První dítě bylo neplánované.Ač jsem silná povaha,velmi těžce jsem vnitřně sama v sobě nesla odchod z práce,změnu těla,narození drobného dítětě v termínu.

Lze se nějak připravit na těhotenství ?A nemám tím na mysli pouze vitamíny,ale např.očista těla,fyzická příprava,....Ráda bych tentokrát chtěla udělat maximum pro dobře se vyvíjející miminko.Podobné téma jsem zde nenašla.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lamaya: nevím zda se na to dá dobře připravit. Já nějak zvlášť otěhotnět neplánovala, ale těsně v těhotenství a jeho začátku (nevěděla jsem, že jsem těhotná) jsem cca 7 měsíců jela v rámci očisty na makrobiotice, hormony jsem nebrala asi dva roky. Těhotenství, kromě urputných nevolností, trvající celý den pět měsíců, proběhlo naprosto normálně, žádný problémy já ani malý jsme neměli, porod tři dny po termínu, malý se narodil a měl čtyři a čtvrt kila, zdravý jak řípa, žádné vitamíny jsem nebrala, jen prostě jedla "zdravě"

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na první dítě jsem se připravovala, a hodně jsem se tomu všemu okolo věnovala a narodil se mi před termínem a 2700g. pak jsem čekala dcerku a už kvůli malému jsem neměla tolik času a energie to nějak prožívat, narodila se po termínu a 3400 g. já nevím, prostě u druhého mimi mi připadalo přirozené, že už jsem to tak nehrotila

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě nemám děti a vůbec se o to ještě moc nezajímám. Jediné, co mi příjde jako užitečná rada, kterou jsem schopna poskytnout, je rada mého učitele anatomie ještě na střední škole, který prohlašoval, že těhotenské vitamíny by měly význam jen v případě, že by je dotyčná začala brát už několik měsíců před otěhotněním. Nevím, jestli je to pravda, ale snad to stojí za pozornost.

arrow
profile_image
andrejiinka
od 12. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky se chystám, hrotit to nehodlám, první těhotenství jsem měla v pohodě, takže i při druhém budu jíst, pít a dělat co si tělo poručí a vůbec se nechci omezovat a stresovat, tím, že vypiju skleničku kofoly, když to bylo to jediné, co mi zklidnilo žáhu. Věřím, že nejdůležitější je duševní pohoda.

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, už jen to, že se zajímáš o to, aby vše proběhlo lépe je pozitivní.Jde určitě hodně o psychiku.Miminko si vezme co potřebuje.A určitě to bude jiné, každé těhotenství je jiné.U mě první těhotenství, které jsem si moc přála, proběhlo nervózně, moc jsem to prožívala, do toho nějaké starosti s doděláním domu, málo jsem spala, bylo mi zle.Mála se narodila 14 dnů před termínem - 2.910g.Když se narodila pořád brečela, koliky, problém s kojením, které jsem nakonec úspěšně ustálaDruhé těhotenství hrozně v pohodě, nic jsem neřešila, neprožívala, také mi bylo zle,hodně jsem odpočívala a byla v klidu.Mimi 3dny po termínu 3180g.Klidné miminko, kojení v pohodě, prostě parádatakže záleží určitě nejvíc na psychice I když jsem brala poctivě vitamíny před těhu i v průběhu, porodila jsem drobné děti, ale zdravé!!

Já jsem v 5.měsíci těhotenství, které bylo plánované - lépe řečeno povedlo se přirozeně v měsíci, kdy jsme byli objednáni na oddělení reprodukované asistence.
Více než půl roku, možná rok před otěhotnění jsem brala Acidum Folicum (na předpis od lékařky, je to silnější forma kyseliny listové) a brala jsem těhotenské vitamíny Centrum, které jsem pak po zjištění těhotenství změnila na Mamavit s DHA a tyto vitamíny beru denně. Není pravda, jak tu někdo výše psal, že nemá smysl vitamíny v těhotenství brát, že to má účinek jen před otěhotněním. Má gynekoložka, na genetice i v porodnici, kde jsem se registrovala, mi kladli na srdce, ať beru vitamíny a přidali mi ještě Superželezo, protože si miminko tvoří krev a je k tomu potřeba dostatečné množství železa.
Hlavní podle mě je být v psychické pohodě. Když je nějaký problém nebo stresová situace (i když je fakt, že taková situace možná byla jedna, dvě) jsem v nepopsatelném klidu. Nevím, jak je to možné, asi si má mysl řekla, že se nebudu nervovat a jen tak něco mě nerozhází.
Vůbec bych se nenervovala tím, že porodím dítě s menší porodní váhou. Já jsem dost malá a podle genetických ultrazvuků je ten můj prcek větší, takže předpokládají, že se bude jeho porodní váha bude pohybovat v rozmezí 3,5-4kg. Jediné, co to bude mít za následek je to, že jsem malá a mám úzkou pánev, takže půjde císařem. Hlavní je to, že je miminko zdravé.
Prostě se nestresuj, užívej si to. Kup si něco pěkného na sebe. Když vidím kolikrát těhotné ženy, které chodí pomalu "v pytli", dost dobře to nechápu. Je to přece tak hezké. Každým týdnem větší a větší bříško.
A takové řeči o velmi zdravé výživě v těhotenství - všeho s mírou. Když budeš brát vitamíny, je samozřejmě zapotřebí pestrá strava a ono si tělo řekne, co potřebuje a nemusíš se ládovat kily ovoce a zeleniny apod. Já jsem zatím přibrala 5,5kg a jím všechno. Nikdy jsem nejedla hovězí a vepřové maso a teď si ho s chutí dám. Nepřejídám se, ale jím pravidelně tak, abych neměla hlad. Mám jedno teplé jídlo za den, syrová zelenina mi nedělá dobře, tak si jí dělám v páře. To také má podle mě na všechno vliv včetně psychiky. Když se dobře nenajíš, budeš nervní .
Těš se z maličkostí - první ultrazvuk, první pohyby, nákup věcí pro miminko apod. Je to přece něco tak pěkného.

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak samozřejmě nekouřit, nepít moc alkohol, nevystavovat se vysoké zátěži, nestresovat se. Být prostě v pohodě. Přecházet na jinou stravu mi přijde zbytečné, tělo si samo řekne, co potřebuje, budeš mít třeba jiné chutě.
Držím palečky, ať se druhé miminko povede a je zdravé!

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji andrejiinka: vůbec se nechci omezovat a stresovat, tím, že vypiju skleničku kofoly, když to bylo to jediné, co mi zklidnilo žáhu

Nejen kvůli žáhě se nemusíš stresovat. Vždyť cca 300 mg kofeinu denně může těhotná konzumovat bez obav.
Jinak já se na těhotenství nijak psychicky, ani fyzicky nepřipravovala, otěhotněla jsem ihned po vysazení prášků. Teď jsem ve 4.měsíci a snažím se hodně pít, mít přirozený pohyb a pokud možno se nestresovat a myslet jen na pozitivní věci - takže nekoukat na zprávy - a samozřejmě se těšit na krásné chvilky strávené s ním, až se narodí

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

edit: tím přirozeným pohybem myslím hlavně chůzi... ne např. aerobní cvičení.

arrow
profile_image
Lamaya
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky,díky za rady.

Na vitamíny se chystám určitě.Ráda bych tak otěhotněla kolem července,takže bych už mohla něco začít bárt.Napadlo mě,zda připravujete tělo i jinak-nějakými krémy např,
První těhu mi neskutečně změnilo celkovou stavbu těla-prsa,kůže jakoby zestárla atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Lamaya: tak postavu asi neovlivníš Je to dané geneticky. Ale určitě mazat, trochu to asi pomůže. Já mohu doporučit těhotenský olej od Saloos

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lamaya:
Já si mažu břicho krémem proti striím Elasti-Q. Teprve ale uvidím, jestli to bude mít nějaký účinek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené