arrow
profile_image
MaruškaB
od 15. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Banynka:

Ahoj holky ,

chci vám napsat další zkušenost s gynefixem. Mám jej zavedený od 19.11.2013 a od té doby je všechno v naprostém pořádku. Menstruace pravidelná, jen jednou dorazila o pár dní dřív, ale na to, že jsem předtím brala HA, tak úplně super. Co se samotného tělíska týče, tak se fakt nelekejte, když o něm nevíte, já si ho nenahmatám od prvního dne, kdy mi byl zaveden ). A sex...no, nejsme s přítelem zrovna zastánci romantického milování, takže mě občas solidně bodlo v podbřišku, když můj drahý do tělíska narazil, ale po těch pár měsících už asi změklo, protože už je to 100x lepší . Na zkracování jsem nebyla, k doktorce se mi nadvakrát nechce, když je menstruace v pořádku a žádné jiné problémy nejsou. Takže za mě určitě jasné ANO! ))

arrow
profile_image
Arobrab
od 20. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, také bych ráda přidala svou zkušenost a zároveň bych byla ráda, kdybyste se některé ještě ozvaly, protože budu mít pár dotazů.
Gynefix jsem si nechala zavést v květnu 2012. Pár dní na to jsem dostala menstruaci a tak jsem si jako obvykle zavedla tampón a hned na tom prvním jsem tělísko vytáhla. Tak mi zavedli nové s narkózou a asi i zkrátili to vlákno. Všechno bylo super, byla jsem maximálně spokojená, ale včera mi bohužel tělísko vypadlo (takže po dvou letech).
Letmo jsem tady četla, že i po dvou letech bych měla mít nárok na zevedení zdarma nového, což by bylo fajn. Na druhou stranu to vypadení přece musí mít nějakou příčinu a když může vypadnout po dvou letech (nebo se posunout, shodou okolností teď mám zrovna taky menstruaci, tak jsem ho zase možná povytáhla zaháknutý za tamón), tak se obávám, že může vypadnout kdykoli. Cca před rokem mě pobolívalo břicho, tak jsem běhala po různých vyšetřeních a slečna na ultrazvuku mi říkala, že tělísko jde vidět a že sedí dobře.
Proto se musím zeptat těch z Vás, kterým vypadlo, jestli jste pak s doktorem probíraly i příčinu.
Případně jestli máte zkušenosti i s jinými nehormonálními tělísky pro bezdětné (žádné hormony opravdu nechci).
Jsem roztržitá a líná, takže prášky nepřipadaj v úvahu z toho důvodu, že na ně nechci neustále myslet a navíc hormony jsou docela nezdravé, tím pádem zavrhuji i různé injekce jednou za tři měsíce atd. No a o kondomech, které se furt thrají a klouzají a je s nima vopruz snad ani nemá cenu mluvit. Představa, že se mažu nějakými krémy nebo si pokaždé nandávám pesar se mi taky moc nelíbí (říkala jsem, že jsem líná).
Docela mě to mrzí, protože jsem byla spokojená opravdu na maximum.
A pro uživatelku, která tady psala (bohužel už vážně nevím kdo), že jí tělísko vypadlo a bude muset na interrupci a zaplatí další peníze, tak teď už asi radím pozdě, ale při otěhotnění přes jakékoli nitroděložní tělísko hradí interrupci pojišťovna.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arobrab: Mám klasické téčkové a jsem teď spokojená, ikdyž menses je celkem utrpení.

arrow
profile_image
Arobrab
od 20. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Michaela18:
Jako ve smyslu, že je moc silná? To by bylo nic moc, já ji mám ten druhej a třetí den strašně silnou sama od sebe, prakticky se nemohu vzdálit od WC víc jak na hodinu!
A které máš? Nějaké to Goldlily nebo Silverlily?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arobrab: ano, je silná. Nevím, jaké mám, ono je to jedno .

arrow
profile_image
len1234
od 27. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky. Nechci vás od tohoto tělíska vyloženě odrazovat ani děsit, ale.. myslím, že byste měli mít více informací, co se vše může stát. Já si ho nechala zavést před víc jak měsícem, zavádění dost síla, snášela jsem to špatně (bolest a druhotné reakce - mdlo,špatně od žaludku), ale dá se zvládnout. Druhý den hrozné bolesti zničehonic, tak jsem šla na kontrolu a že dobrý. Za pár dní jsem začala krvácet, doktorka tvrdila, že od prášků, co dobírám...ale spíš mi seděl názor, že se tělísko usazuje. Po dvou týdnech mě začal hrozně píchat a bolet močový měchýř.. při každém pohybu fakt hodně, tak jsem šla hned na kontrolu a prý tělísko vypadlo a mám zánět močáku. Tak jsem se léčila, ale bylo mi to divný..nikdy jsem neměla ani zánět moč.cest a furt to bolelo. Mám rodiče lékaře, tak mě pro jistotu poslali na rentgen...výsledek? tělísko tam bylo, ale ne v děloze. Tak mě hospitalizovali v nemocnici, tělísko hledali... nikdo ho nikde nemohl najít.. až pan primář jako 4.doktor ho nějak našel na 3D ultrazvuku - kde zhruba snad je. Propíchl mi dělohu (!) gynefix a vycestoval skrz ní ven do malé pánve, kde se mi tam zapíchl do "břicha" a s tím jsem fungovala možná i dva týdny! Tak mě čekala operace - laparoskopie... Naštěstí ho našli a vytáhli. Po operaci jsem dva týdny doma ještě se léčila. Věřte mi.. člověk by se tomu radši vyhl nelituju, že jsem to vyzkoušela, ale toho, že je tak málo informací,co se může stát. Každej mi říkal, že to je vyloučený, aby to vycestovalo.. a houby, prý to v té nemocnici takhle jednou do roka aspoň hledají (někdy i třeba hodinu na tom sále, ja měla ještě štěstí v tomto) a v jiné diskuzi to slečna zažila též. Jen chci varovat - kdyby vám lékař říkal, že gynefix vypadl a neposlal vás na RENTGEN, jděte na něj samy!! pro jistotu, fakt se to může stát, tak ať to vyloučíte! Snad se vám to nestane, ale kdyžtak si na mě vzpomeňte a radši jděte.

arrow
profile_image
Julina
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak co koukám, jsem měla ještě štěstí. Zavedení v pohodě , pak půl roku taky pohoda , ale pak mi gynefix vypadl, ale naštěstí jsem si toho všimla . Bylo to při sexu. Doktorka říkala, že se to někomu prostě nechytne. Zdarma mi pak zavedla normální tělísko mini T. Prý je to vhodné i pro nerodičky. To už mám nějáký 3 roky a nemůžu si stěžovat. Měsíčky jsou sice silnější, ale nic co by se nedalo vydržet.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené