Dnešní článek mi připomněl období, kdy jsem byla hloupá a barvila jsem se sama i v kadeřnictví a nikdy v životě neměla předtím test, já teda byla jen v nemocnici na kapačkách, ale tohle je hrozný http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/247308-sed mnactileta-divka-zemrela-20-minut-pote-co-si-nabar vila-vlasy.html , nabídli Vám v kadeřnictví nejdřív test?Mě nikdy. A testujete si nejdřív barvu, nebo riskujete?

Netestuju a nikdy jsem netestovala. Už 10 let používám jednu a tu samou barvu, která mi vyhovuje, takže test netřeba (snad nezmění složení)

arrow
profile_image
Katelin
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na karkulkaR:
Já jsem tam četla, že ta slečna si barvu střídala jako oblečení, jestli tohle taky něco neznamená.. ono to pro vlasy nejspíše není dobré.

arrow
profile_image
Lucy09
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo taky jsem to dneska četla a uvědomila jsem si, že jsem si nikdy test před barvením vlastně ani nedělala a v kadeřnictví mi nikdy nic podobného také nenabídli a ani tedy nevím, zda-li je možné požádat kadeřnici o ,,zkoušku" , ale po přečtení článku už to asi nebudu riskovat.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na karkulkaR:
Přiznám se, že jsem se nikdy netestovala a ani kadeřnice mě netestovala a doteď jsem žila v domění, že když mi nic neudělala Palette, tak proč bych měla testovat Schwarzkopf, Loreal apod.

Vzhledem k tomu, co píšou v článku je toto mé domění asi mylné, ale nepíší, jak často vyloženě dívka barvila vlasy - každý týden? Jestli ano, tak to pro pokožku musí být šílený zápřah.. Nevím, ale každopádně je to hrozné a hrozná smrt .

Reaguji na petraparis:
ikdyž nezmění složení, cokoliv může vyvolat na nějakou látku alergii, mě to udělala henna, měla jsem na těle hennu z dovolené namokvanou jsem na ni alergická a šla sem se barvit a z toho to vzniklo.

Reaguji na Katelin:
těžko říct, já si barvila vlasy každé dva měsíce barvami z obchodu a nic a pak jsem chodila už jen na přelivy do kadeřnictví každýho půl roku a jak jsem dopadla a pak jsem se dočetla, že na ty látky na který jsem alergická jsou i v těch barvách jak jsem se barvila doma.

Reaguji na Mia_Sofia:
až půjdeš příště do kadeřnictví tak schválně jí řekni proč ti to nenabídla to testování, že je to jejich povinnost, jak takový lidi můžou vůbec v tom kadeřnictví pracovat, díky tomuto kixu pak můžou zničit život druhým a i sobě za tu chybu.

arrow
profile_image
Bee222
od 20. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to čumim Vždycky jsem si myslela, že ty rady výrobce na krabičce jsou jen jakýsi "alibismus"... Teď je vidět, že je tam asi podložený důvod... A přiznávám, test jsem si NIKDY neudělala... To, že používám pořád jednu a tu samou značku - L'oreal - asi není moc dobrá výmluva, no.... Ale na druhou stranu, jde samozřejmě o to, jak často si je ta holka barvila a čím... Je to asi první případ,( kromě svědění pokožky ), o kterým slyším v souvislosti s barvou na vlasy.. Dneska je už asi možný všechno!

Cituji petraparis: Už 10 let používám jednu a tu samou barvu, která mi vyhovuje, takže test netřeba

Cituji Bee222: jde samozřejmě o to, jak často si je ta holka barvila a čím

Je úplně jedno, zda používate jednu a samou barvu x let, nebo jestli barvítě často a čím. Alergická reakce může nastat kdykoli. I proto se stává, že člověk třeba chytne alergii na něco, s čím 30 let neměl problém.

Test jsem si za 10 let barvení vlasů dělala asi dvakrát, což je taky na pováženou. Kadeřnice, u kterých jsem byla, test nedělaly nikdy.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji karkulkaR: až půjdeš příště do kadeřnictví tak schválně jí řekni proč ti to nenabídla to testování, že je to jejich povinnost, jak takový lidi můžou vůbec v tom kadeřnictví pracovat,

Vidíš, to mě nikdy nenapadlo, že je to jejich povinnost..ale nestalo se mi to jednou. U dvou různých kadeřnic jsem si nechávala barvit vlasy a ani jedna mi test neudělala..
Jinak mám také chabou výmluvu, ale barvím Lorealem - řekla bych šetrným přelivem už dlouhou dobu a tak jednou za 2-2,5měsíce, tak doufám, že se mi snad nic podobného nestane..Ale vím, že na to spoléhat nejde

Hlavně mám asi 30minut čerstvě obarvenou hlavu a ty přijdeš s takovým článkem! Brr, až mě zamrazilo..Mazec...Ale přečíst si ho před barvením, tak si ten test opravdu udělám...

Reaguji na Mia_Sofia:
taky jsem se barvila lorealem no a ted když jsem si dala trošku na kuži tak za 2 dny jsem tam měla takovou vyrážku v tom kolečku, že ještě měsíc trvalo, než to šlo dolů, ona se alergie stupňuje poprvé je to svědění, pak nemocnice a pak i ta smrt, já se chci někdy barvit, ale vždy si udělám 4 dny předem ten test a když to bude ok, jen si vlasy nejdřív podbarvím a když i to ok, tak jdu na vršek, zatím jsem měla jen dvakrát tonovací šampon, na ten reakci nemám, ale barvím si to tak aby se to nedotklo pokožky.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teď už se sice nebarvím, ale dřív jsem si taky test nikdy nedělala. Sice jsem slyšela o více případech alergický reakce, jenže ta lenost, že... Každopádně strašná smrt, to bych zažít opravdu nechtěla.

arrow
profile_image
yxyxyxyxyxy mojeid
od 20. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně teda otok trval naštěstí jen 4 dny pátý den mě v nemocnici pustili, barvila sem se v pátek v 11h a v neděli ve 14h jsem už jela do nemocnice a to jsem v sobotu kdy mi trošku oteklo čelo šla na injekci proti otoku a v neděli už jsem po probuzení neotevřela oči

arrow
profile_image
Katy_S mojeid
od 26. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

barvím se od puberty, dřív jsem si nikdy test nedělala, říkala jsem si, že to tam píšou jen tak projistotu, a že když se barvím stejnou barvou, tak to taky není potřeba, ale v poslední době už testy dělám, právě proto, že už jsem informovaná a četla a viděla jsem fotky, co to může udělat, jen teda jsem ty testy dělala v den barvení nebo večer před, protože jsem si myslela, že ta reakce se dostaví okamžitě, ale tys mě vyvedla z omylu, že to může být až po dovu dnech, tak od příště už budu dělat víc dní před barvením. A různé kadeřnice mě barvily mnohokrát a nikdy nikdo test nenabídnul, všechny mi tam rovnou plácly barvu, to si myslím, že není správně..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené