arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Láká mě dovolená v Thajsku, letenky se teď pohybují okolo 15 000 i s poplatky,
což mi přijde super. Zájezdy přes cestovku jsou o dost dražší a i hodně známých si chválilo vyrazit na vlastní pěst a bydlení sehnat až na místě, je to prý daleko levnější a člověk tam není na nic vázaný. Tak jsem se chtěla zeptat jestli tu je někdo kdo má s takovou cestou zkušenosti, popřípadě na nějaké tipy...

dám ti tip
www.thajsko.com

dokáží ti zajistit ubytování, ty jenom přiletíš, vím že známým dělali dovolenou na míru a vyšla je velmi výhodně. Navíc nebyli vázání na dobu pobytu nebo místo jako u cestovky. Jenom si naplánovali co všechno chtějí vidět. Navíc do Thajska je super odjet tak na 3 týdny, protože ten let je přece jenom hodně dlouhý a když už tam člověk je, tak je tam stejně draho jako u nás, ne -li levněji.

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju, na tyhle stránky už jsem koukala dříve.Našla jsem tam i super tip že se dá sehnat letenka už za 13 000. Jinak já jedu s přítelem, který tam už několikrát byl, a vždycky přiletí a najde si ubytování až tam, já jsem zas takovej typ člověka co má rád jistotu že tam opravdu něco najde. ale snad by v tom neměl být problém.
Jinak jídlo by tam mělo být levnější než u nás a to ubytování taky, takže si taky říkám že minimálně ty tři týdny za to stojí

zelenazaba
tak to bych ti doporučila aspon na začátek jak doletíte tak tam už mít např. přes tyto stránky rezervované nějaké ubytování, at máš ty osobně jistotu. Potom už jak budete mít prvních pár dní bydlení jisté, tak si můžete zajistit všechno na místě.
Pokud tam tvůj přítel už byl tak vlastně do neznáma úplně neletíte. Teplé jídlo (večeři) koupíte max. do 50 kč (v přepočtu) jinak miska nudlí po čínsku kolem 20 kč, přes den stačí hodně ovoce, to je tam taky levné. řekla bych že v přepočtu je tam stravování levnější než v česku.
Ale určitě tak na 3 týdny, jenom než se aklimatizuješ je to dva tři dny. My jsme tam byli 17 dní, a taky to ještě bylo málo. Známá se vypravila před lety do Indonésie, byla tam skoro 6 týdnů, potom říkala, že to byla tak optimální doba. Ale ne každý se může na tak dlouhou dobu urvat. Ale pozor, v Thajsku je už ted monzun, tak bych zvažovala raději od října.

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a můžu se zeptat kde přesně jste byli? a cestovali jste nebo na jednom místě?
S tím monzunem to vím, bohužel se oba můžeme urvat jen v tomdle období, četla jsem nějaké informace že někdy se přežene třeba za hodinu a pak je zase krásně, ale někdy bohužel ne, to je asi docela zrádné.
A jak jste řešili pojištění? Koukala jsem že k letenkám se doplácí okolo tisícovky za případnou ztrátu zavazadel, storno letenky apod, plus asi ještě musí být pojištění přímo na to období pobytu v Thajsku že?

no my jsme byli na Pattayi. Z toho důvodu, že jsem chtěla vidět Bangkok a Most přes řeku Kwai, a tak se nám Pattaya zdála nejlepší jako výchozí bod pro tyto výlety.
S tím monzunem nevím, ale opravdu vám taky může propršet celý měsíc, cestovky ví dobře, proč tam tuto dobu nejezdí, abyste nebyli zklamaní. Ono když prší hodinu dvě tak se to dá, ale jak vám proprší 14 dní nebo měsíc, tak je to špatné.

My jsme letěli s cestovkou, takže tam bylo všechno pojištěné, storno jsme nepojišťovali, zajistili jsme to na poslední chvíli, takže jsme zájezd zaplatili v pátek a v neděli už letěli.
Ale na tyto otázky je asi nejlepší podívat se na www.thajsko.com určitě bude diskuse k nějakým věcem.

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem na tom odkaze od tebe našla že ostrov Ko Samui, o kterém jsem už uvažovala dřív že bychom tam jeli, je ovlivňován opačnými monzuny, které vrcholí od prosince do února. takže tím bysme se těm monzunům snad vyhnuli, díky za tipy

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, určitě zkus orbion.cz v sekci thajsko je diskuze a tam se dozvíš fakt mnoho info...taky jsme byly s cestovkou v pattaye jako eva1960 a byla to nejkrásnější dovolená, v prosinci pojedeme zas, ale tentokrát na ostrovy a bez cestovky...je to úžasná země!

My jsme v Thajsku strávili měsíc, už jsem o tom psala v nějakém tématu, žádné ubytování předem není třeba. Taxi vás zaveze někam, je tam ubytování téměř jedno vedle druhého, první noc prostě přespíte kdekoliv, druhý den si najdete podle svých představ. Jídlo není drahé, my jsme milovali ochutnávání opékaných mas a zeleniny přímo na ulici, nemusíte se bát infekcí, je to čerstvé, hygienicky podávané. Taxi vás zaveze, kam ukážete na mapě, většinou umí aspoň trochu anglicky, neplaťte co si řeknou, zkouší to na vás. I cestování autobusem je slušné, myslím delší trasy, není nijak drahé, autobusy s klimatizací, polštářkem, dekou, občerstvením, spací úprava. Jezdí přes noc. Byli jsme i v Kambodži, je dobré to spojit, s prohlídkou Angkor Watu. To bych každému doporučila, je to nádhera, jaká jinde není. Pak odpočinek na jihu u moře (my zvolili konkrétně Krabi), nemělo to chybu. Ten měsíc nás přišel asi jako 12 dní poznávačky od cestovky, ale hrozně moc jsme viděli, hodně jsme si užívali, bylo to super. Chce to ale umět aspoň trochu jazyk, konkrétně anglicky. A necestovat s kufrem, ale báglem. Nebo jako my, s malým batůžkem,1 triko, prádlo, toaletní potřeby. Mají úžasně zásobené obchody, takže je lepší si koupit, co se líbí. Prostě jsme si pořídili úžasné věci včetně velkého zavazadla, za levný peníz. Bankok je na nákupy super. A moře nemá chybu, jídlo také ne, ovocné ledové "šejky" bych mohla pořád

ivik1
jak jste se dostali do Angkoru - my jsme se tam chtěli podívat, ale přes thajské cestovky to vyšlo hrozně draho. Takže nakonec jsme to vzdali.

arrow
profile_image
Lene
od 26. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zelenazaba
Na Ko Samui sem byla před sedmi lety v červenci a počasí bylo luxusní. Každý den kolem páté sprchlo na půl hodinky a jinak pořád nádherně. Tři dny jsme byli v Bangkoku a tam nepršelo vůbec.
Thajsko miluju, jen ten dlouhý let je otrava.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ježiši proboha proč? já jsem se teda daleko víc bála v tunisku večer než v thajsku. Neumim si představit, že bych si vzala v Tunisku s kamarádkou taxika a jela prozkoumávat hlavní město, tak jak jsme to udělali v Thajsku....proč myslíš, že by ti hrozilo nějaký větší nebezpečí,než jinde?

eva1960
V Bangoku na velvyslanectví jsme si vyřídili vízum, potom sedli na autobus, přijeli téměř na hranice, tam taxi na hranice, prošli celnicí, tam jsme museli počkat na jejich autobusy (hrozný zážitek - bez klimatizace, asi jako naše předválečné z filmů), pak jsme se ubytovali v hotelu ve městě a pak už taxíkama procestovali a prošli všechno co se dalo. A stejně zpět do Bangkoku a hurá dolů k moři na Krabi odpočívat

ivik1
prosím tě jak tato cesta skoro přes celé thajsko trvala dlouho ?

eva1960
Byli jsme tam 27 dní, 14 dní jsme věnovali cestování, poznávání, zbytek u moře (Krabi není moc velké, takže jsme i tam prolezli komplet všechno), ale hodně odpočinkově. Jsou tam nádherné skály, úžasná jeskyně-něco jako Macocha, ale můžeš tam bez průvodce, super.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené