Ahoj holky, prosím o postřehy, tipy a triky pro používání gel- laků.

Gel-laky zná asi každý. I já mám doma svou UV-lampu a par gel-laků. Jsem s nimi moc spokojená, ale občas mi chvíli trvá než na něco příjdu, proto bych moc ocenila jakékoli tipy či triky jak to dělat správně, jak lépe, aby byly nehtíky s gel-lakem co nejhezčí co nejdéle.

V sadě s lampou jsem si pořídila slupovací gel-laky a teď jsem si koupila i klasické neslupovací bezvýpotkové a díky tomu jsem zjistila že i v gel-lakách jsou obrovské rozdíly a každý vyžaduje trošku jiný postup. Zatímco ty slupovací EBD jsou s výpotkem, který otírám až po poslední vrstvě, ty klasické neslupovací mám bezvýpotkové a ty jsem zjistila, že se musí po každé vrstvě trošku opilovat, aby se povrch zdrsnil a přinula správně tak další vrstva (než jsem na to přišla, tak se mi neustále olupovaly jen jednotlivé vrstvy )

Tip ode mě: taky jsem si zkoušela gel-laky kombinovat s klasickým laky na nehty a i to jde, jen nejsou tak pevné, protože mezi dvěmi vrstvami zapečeného gel-laku máte jednu obyčejnou zaschlou vrstvu klasického laku Určo teda není třeba všechny klasické laky po pořízení lampy na gel-laky vyhozovat, ale občas ještě poslouží jako příjemné barevné zpestření i tyhle klasické laky na nehty Přeci jenom pořízení tak velké škály nových gel-laků na místo původní zásoby klasických laků je poměrně finančně náročná záležitost.

klidně i přidejte fotečky svých nehtíku s gel-laky, tipy na dobré a špatné značky gel-laků nebo jiných nutných proprient

Já mám jen dotaz - dělají ti gellaky pružnou nebo tvrdou vrchní vrstvu?

arrow
profile_image
DerrtyGirl
od 17. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě dělají pružnou, ale začala jsem je používat spolu s gelem. Mám měkké nehty a tak se mi nehet jakoby zlomil, ale neulomil se uplně, protože ho držel gellak. Ale byla viditelná taková "zlomenina" v gellaku. Na to, že jsem si kolikrát v práci nebrala rukavice, gellak vydržel o dost déle než obyčejný lak. A hlavně se krásně leskne.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Používám gel laky už asi půl roku a nemůžu si to vynachváli, mám svoje nehty hezké ale problém byl s rychlým oprýskáním hlavně barevných laků, gel lak mi vydrží tak 10 dní což je pro mě úplně luxus, vyzkoušela jsem tak pár druhů od Essence letěl do koše, taktéž mi nevyhovoval Anpro koupený u nás na netu - nešel mi vůbec sundat z nehtů (jinak já nepoužívám slupovací gel laky ale ty co se musí tak 10 minut dát do tampónků namočných v odlakovači s acetonem), zkoušela jsem Shellac - za mě super ale s moji Ledkou příliš nespolupracoval takže používám Gelish jak základ tak nadlak a mezi pak taky buď Gelish nebo klidně jinou značku Orly, IBD není problém dát ani normální lak mezi vrstvy nebo úplně nahoru - taky má pak daleko větší výdrž než nalakovaný normálně na nehtech. Výpotek stírám vždy až nakonec.

arrow
profile_image
DerrtyGirl
od 17. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sára2:

Přesně tak Mě to taky stačí těch 10 - 14 dní, protože pak mě ty barvičky omrzí. A nebo když se mi stane, že mi gellak zateče ke kůžičce a špatně si to očistím, tak si do toho pořád špárám a tak to po těch 10 dnech sundám. I když teď s gelem uvidím, jak dlouho mi to vydrží.

Reaguji na Freius:

gel-laky vytváření tvrdý povrch - nehty o sebe "cinkají", pružný ho mám jedině když mezi ty dvě zapékané vrstvy dávám ten obyčejný lak na nehty

Cituji Fashion victim: gel-laky vytváření tvrdý povrch

Mně právě tvrdý povrch nedělají - mám Nailperfect. Co ty máš za značku těch neslupovacích?

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Freius: Mně právě tvrdý povrch nedělají - mám Nailperfect. Co ty máš za značku těch neslupovacích?

mě taky necinkají, povrch je jak u normálního laku jen lesklejší, podle toho cinkání bych řekla, že jde spíš o gel

Ale holky, vždyť gel-lak je jen řidší gel nacpaný do klasický lahvičky na lak na nehty...takže je jasné, že výsledek musí být po zapečení stejný.

Já slovu "pružný" rozumím tak, že se to dá roztahovat, že to musí pružit a to prostě nedělá žádný gel-lak ani normální lak na nehty...

nehty s gel-lakem nejsou určitě tak tvrdé jako "gelové nehty, kde se dává pod gel ještě plastový nehet-tzv. tip

ale ten gel, co se nanáší na vrch toho tipu je to samé jen hustší jako gel-lak (gel lak se díky tomu že je řidší a je součástí lahvičky štěteček nanáší pohodlněji a jdou s ním tvořit tenčí vrstvy), takže ať si přímo na nehet nanesete gel nebo gel-lak budou o sebe "cinkat" stejně + vypadá to stejně (viz má fotka)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené