Sprinterský sed z lehu na posílení břišních svalů

Budeš potřebovat

  • podložku na cvičení

Postup

Lehni si na podložku s nadzvednutou hlavou a koleny a lokty pokrčenými do úhlu 90 stupňů. Zvedni se do sedu přitažením levého lokte k pravému koleni, napodob běžecký pohyb paží. Pak se vrať zpátky do výchozí pozice a opakuj cvik s pravým loktem a levým kolenem. Udělej 2 série po 20 opakováních na každou stranu, celkem 40 opakování.

Komentáře

Nina 32
dobrý den, sleduji vaší rubriku vše je krásně popsáno a ještě k tomu je možné sledovat to je velmi prospěšné pro cvičící.
Moje situace je skomplikovaná. Jak po gynekologické operaci která zanechala jizvu od pupíku k ochlupení ohambí je možné zlepšit stav břicha a jakými cviky a za druhé
mám vadu zraku minus 10 dioptrií a nesmím podle lékaře zvyšovat oční tlak. Jaká cvičení jsou pro mě vhodná? osobní trenér neví- doporučil pouze dýchat do břicha a zvedat knihu na břicho položenou, dělám to půl roku bez efektu. Dále mám také otázku které cvičení pro velké oční vady nejsou vhodná, resp.která jsou vhodná. děkuji mnohokrát Nina
Linda
Reaguji na Nina 32: Aby se nezvyšoval nitrooční tlak, je potřeba zachovat (pouze) dvě věci – necvičit cviky hlavou dolů a nezadržovat dech, zejména při náročné koncentrické fázi. Snažte se pokaždé s plným výdechem překonávat těžkou část pohybu. Co se týká cviků na břicho, tak je důležité vědět, co je cílem. Píšete, že máte jizvu po operaci, ale nejsou z toho patrná případná další omezení nebo stav břicha, břišních svalů (např. jestli byl sval přeříznutý, do jaké míry je funkční). Obecně mohu doporučit metronomy (pozor na správnou techniku) a další rotační cviky, které k sobě stahují pánev a zužují pas. Dále cviky typu plank (prkno) na zpevnění korzetu, fyzio cviky na nácvik zapojení transverzu a izolovaný cvik na výdrž na spodní břicho (přednožení v leže v pravém úhlu apod.). Přeji hezký den, Linda (redaktorka a autorka článku)
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit