arrow
profile_image
Miska31
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, mojí mamce je 45 let a nedávno se jí začly kývat dolní zuby, byla u zubařky a ta jí oznámila, že všechny 4 dolní zuby musí ven, že má paradontózu. Jenže moje mamka je z toho špatná, bojí se, že jí třeba protéza nebude dobře sedět apod. Pořád říká, že už je jak stará babka. Chtěla bych jí nějak psychicky podpořit, ale nevím jak?

Cituji Miska31: že jí třeba protéza nebude dobře sedět apod.

Dnešní náhrady sedí jak přišité pokud je to dobře udělané.
Není žádná ostuda mít zuby falešné.....ostuda by byla nemít v puse žádné tak ať mamka neplaší nikdo to ve finále ani nepozná.Vzkazuju žádnou paniku.

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Laky má uplnou pravdu. Ať se maminka ničeho nebojí. Můj taťka má od 40 horní i dolní přední zuby umělé, taky kvůli paradentóze a já jsem to dokonce dlouho nevěděla. Má je napevno, není to poznat, mají stejnou barvu jako ostatní zuby, takže se opravdu není čeho bát.

arrow
profile_image
Miska31
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To máte pravdu, že ostuda by byla nemít žádné. Jenže ona to vidí u svých kamarádek, kterým táhne už třeba na 60 a pořád mají zuby své. Já jsem jí taky říkala, že jsou i mladší lidi, kteří nemají zuby a ona, že ví a je zase v pohodě a pak třeba druhý den o tom mluví znova. Nedivím se jí. Snad ta protéza bude držet, tak jak říkáte

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska31:
asi bude mať parodontitídu aj na iných zuboch, mala by navštíviť zubára špecialistu,táto choroba sa dá liečiť,ak je v počiatočnom štádiu.Nemusí mať vyberaciu protézu,dá sa to vyriešiť mostíkom,obrúsili by jej špičáky a na to nasadili mostík.To sa dá, len ak sú tie zuby zdravé.Existuje ešte jedno riešenie,implantácia po vytrhnutých zuboch,jeden impl. stojí asi 12000+4000 keramická korunka.Krát štyri je to pálka, ale mala by kompletný chrup a tie nové zuby by boli napevno a určite krajšie ako tie, ktoré tam má.Musí ale vy hladať stomatochirurga-implantológa, každý zubár tento zákrok nevykonáva.

ať je v klidu, spoustu lidí nemá svoje zuby třeba od 20. Není to nic za co by se měla v dnešní době, kdy se mluví o všem, stydět. Už vůbec ne před rodinou a před lékařem

Moje mamka má taky dva horní zuby pryč kvůli paradontóze. Má teď pevnou náhradu (nevím přesně terminologii), ale není to vůbec poznat, mluví se jí s tím dobře. Je jí 52. Chápu maminku, že se cítí špatně, ale je to běžné, jsou i mladší lidi s náhradou. Moje mamka to taky špatně nesla a můžu ti říct, že i já jsem měla pocit, že je najednou stará... Ale rychle jsem si zvykla a už mi to vůbec nepřijde. Náhrady jsou velmi kvalitní, opravdu to vůbec nejde poznat. A mamce už to taky vůbec nepřijde Je to jen o zvyku Jakmile bude mít náhradu napevno v puse, už jí to ani nepřijde.

Navíc u nás to mělo ten pozitivní efekt, že táta se teď o svý zuby stará líp jak o cokoli jinýho

arrow
profile_image
Miska31
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mate: Jenže když už se kývou, tak se to už léčit asi nedá nebo?

arrow
profile_image
Miska31
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na AlmaSinger: To znamená, že když jí ty zuby vytrhnou, tak jí udělají náhradu, kterou nebude muset vytahovat z pusy. Je pravda, že dneska už ty náhrady jsou docela kvalitní, není to jako měly zoubky babičky dříve.
fakt? A jak se ta´tka\ stará o zuby?

Cituji Miska31: Jenže když už se kývou, tak se to už léčit asi nedá nebo?

Ne, to je nevratný proces, aspoň co vím od svého dentálního hygienisty a zubaře.

Cituji Miska31: To znamená, že když jí ty zuby vytrhnou, tak jí udělají náhradu, kterou nebude muset vytahovat z pusy.

Pokud je v dásni paradentoza,tak tam asi nepůjde náhrada na pevno,to musí ale posoudit zubař,kdyby okolní zuby byly v pořádku,tak se dá udělat můstek a ten by na pevno byl....to je cca dvacet tisíc korun,v případě čepů do dásně je to násobně víc.

No mamka má pryč horní jedničku a dvojku (aspoň myslim, fakt to na pohled nepoznám). Začaly se jí kývat zuby, jelikož měla paradontózu. Doktorka jí udělala otisky, zuby vytrhla a než jí udělali nové zuby a než se jí zacelily rány, tak měla nasazovací protézu, kterou nosila několik měsíců. A teď nedávno jí daly tu náhradu napevno, nevím jakým procesem, ale náhradu má napevno v puse, nemusí vyndavat.

No, táta si v hrůze z toho, že by měl taky umělý zuby, zašel k zubařce, ta ho poslala na dentální hygienu a tam ho naučili, jak správně čistit zuby, jak používat mezizubní kartáčky a nitě a tak, což je jediná možná prevence paradontózy. Bohužel ve chvíli, kdy se zuby kývou, už to nejde spravit. Prevence je jediná možnost.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska31:
keď sa kývu a ďasno je obnažené,sú vzniknuté parodontálne choboty,liečba už úspešná nie je,ostáva len extrakcia zuba.Dôležitý je aj stav kosti v čelusti, musela by si urobiť panoramatický RTG snímok.Myslím, že hovoríš o predných dolných 4 zuboch medzi špičákmi.
Liečba je časovo náročná,nie je hradená zo zdr. poistenia,možno niečo niektorá ZP prispeje,záleží od poisťovne.Ak jej zubár navrhol extrakciu,nech navštívi ešte parodontológa alebo implantológa,ktorí stav posúdia a bude mať aj viac názorov.
Kývanie zubov je už obyčajne ťažko liečiteľné.
Parodontitídu je ale treba lieči´t, lebo baktérie,ktoré ju sposobujú,sa vyplavujú krvácaním ďasien do krvného riečišťa,škodia srdcu,hlavne jeho chlopniam.

Reaguji na Miska31:
Kamarádce je 22 a má paradontózu, takže to může postihnout i mnohem mladší.
mamince vzkaž, že to fakt nikdo nepozná, tak ať je v klidu.
například ta moje se ve 42 rozhoupala, že půjde konečně na rovnátka, protože se jí hýbal zub a posunovala se jí celá horní čelist.
A taky to dala, byla půl roku jako puberťák

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené