arrow
profile_image
yasmin1980
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, máte s tímto onemocněním nějakou zkušenost ? únor 2009 - destičky 185 - září 2009- 125 - leden 2010 - 115 - a to už se fakt začínám bát. Hranice je 140-300. Už mě vidělo snad milion doktorů, prolila jsem dobré 2 litry krve na odběrech a nikdo neví proč mi sakra ubývají. Měla jsem s tím problém v těhotenství - skončila jsem na hodnotě 90 a pak jsem předčasně porodila. Ale to už je 4 roky. Chci druhé miminko,ale s takovýma hodnotama je to dle mého doktora sebevražda. Ach jo, nevíte někdo, jak ty hodnoty dostat nahoru ?

díky všem Yasmin

arrow
profile_image
jija
od 27. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, trombocytopenii prodělala moje nej kamarádka. Zdravé holce se z ničeho nic začaly dělat modřiny, což jí bylo divné a navštívila lékařku. Z odběrů krve zjistili hodnotu 19(!), okamžitě musela do nemocnice, kde na ni každý koukal, jak když umírá a kde poté strávila téměř 2 měsíce. Léčba byla nejprve metodou pokus-omyl, posílali ji od čerta k d'áblu a nikdo přesně nevěděl co s tím. Museli být povoláni odborníci na hematologii a ti teprve pomohli, nasadili hormonální léčbu ( konkrétně Medrol-pozor, je to celkem dryják, kamarádka po něm přibrala cca 10 kg, tloustneš hlavně v obličeji a to tak, že hodně) a tu musela poté brát dlouhodobě snad 7 měsíců. Po propuštění z nemocnice musela být další 2 měsíce zavřená doma, s nikým se moc nestýkat, ptž měla naprosto oddělanou imunitu. Ted', po pár letech, je opět zdravá, léky už nemusí brát žádné, ale hodnoty má dlouhodobě nízké a s tím se prý nic dělat nedá. A příčina toho všeho? Prý chytla nějaký virus mající na to vliv... Takže doporučuji, najít skutečného odborníka. A je fajn, že se na tu tvoji klesající tendenci hodnot vůbec přišlo a to relativně včas.

arrow
profile_image
yasmin1980
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Díky moc za odpověď, i když ne moc potěšující. Je fakt,že moje imunita je totálně v háji....na mě se jen někdo podívá a už mám rýmu,kašel,angínu - na ty trpím právě od porodu . Imunoložka mě právě odeslala do trombotického centra v Praze na Karlák, tak snad jsou tam na to odborníci. Mě už to lítání po doktorech tak strašně unavuje, ráda bych už konečně věděla, kde je zakopaný pes.

arrow
profile_image
Zuzanazal mojeid
od 27. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jija: prodělala moje nej kamarádka. Zdravé holce se z ničeho nic začaly dělat modřiny, což jí bylo divné a navštívila lékařku. Z odběrů krve zjistili hodnotu 19(!), okamžitě musela do nemocnice, kde na ni každý koukal, jak když umírá a kde poté strávila téměř 2 měsíce. Léčba byla nejprve metodou pokus-omyl, posílali ji od čerta k d'áblu a nikdo přesně nevěděl co s tím. Museli být povoláni odborníci na hematologii a ti teprve pomohli, nasadili hormonální léčbu ( konkrétně Medrol-pozor, je to celkem dryják, kamarádka po něm přibrala cca 10 kg, tloustneš hlavně v obličeji a to tak, že hodně) a tu musela poté brát dlouhodobě snad 7 měsíců. Po propuštění z nemocnice musela být další 2 měsíce zavřená doma, s nikým se moc nestýkat, ptž měla naprosto oddělanou imunitu. Ted', po pár letech, je opět zdravá, léky už nemusí brát žádné, ale hodnoty má dlouhodobě nízké a s tím se prý nic dělat nedá

Tak tohle je přesně můj případ, prodělala jsem ji když mi bylo šest,začalo to šílenými modřinami které mi naskákaly všude po těle, bohužel už si to už nepamatuju přesně, nicméně mi mimo jiné brali i kostní dřeň a měla jsem podezření na leukemii, než lékaři přisli na to,že mám právě trombocytopenii. V nemocnici jsem strávila taky skoro dva měsíce a doma jsem pak byla další dva nebo tři. Už si na léky bohužel nevzpomínám, ani jestli jsem je brala ještě delší dobu, nicméně jsem neměla žádné vážnější problémy po vyléčení se, jenom mi chodila pravidelně na odběry krve.

Hmm.. tak ja som pred rokom mala krvné doštičky dosť pod hranicou... 82... čo je ešte menej ako ty a to som chcela ísť na operáciu (inak.. pri menzese som potom krvácala 5 týždňov v kuse..). Mamka čítala v najkom vedeckom časopise, že sa začína robiť výskum na nejaký nový vitamín čo obsahujú sézamové semienka a vraj je predpoklad, že má vplyv na tvorbu doštičiek.. Keďže mi na hematológii povedali, že lieky mi nemôžu dať, že mám prísť, keď budem mať pod 70 (čo nepochopila ani moja obvodná lekárka..tá sa strašne bála, aby som nedostala krvácanie do mozgu), tak mi neostávalo nič iné, len robiť pokusy sama na sebe. Začala som jesť tie semiačka ako prasa polievková lyžica na deň.. no potom mi zachutili a už som si ich len sypala do úst... za mesiac a pol sa mi upravili na 123... takže si myslím, že výskum bol dokončený Naozaj to odporúčam aspoň vyskúšať.. veď sú to len sézamové semienka.. žiadne lieky

arrow
profile_image
salisha
od 4. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj holky. moji neteři (je jí 7 let) trombocytopenii nedávno zjistili. snažím se o tom najít co nejvíce informací. víte o nějakých stránkách, kde bych se dozvěděla víc? díky moc.

arrow
profile_image
karinka1
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

salisha
ahoj, zkus stránky tyhle stránky - http://www.trombocytopenie.cz/pacient.php, píšou tam o trombocytopenii u dětí i dospělých, najdeš tam i odpovědi na nejčastější otázky týkající se výskytu choroby právě u dětí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené