arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

kokoška

spíš bych si asi k sobě nikoho nenastěhovala, o kom bych nepředpokládala, že je to napořád a když už bych s nějakým přítelem bydlela a měla pocit, že ten a už nikdy žádný jiný - pak bych si vše ošetřila nějakou smlouvou ( zdá se mi být logické, když se jedná o přítele, aby veškeré platby v domácnosti byly vyrovnané - ať to můj byt je nebo není , jednou tam bydlí, je to jeho vůle tam bydlet, aby tam bydlel - k tomu ho nikdo nenutí )

a ohledně trvalého pobytu? Nevidím důvod - logický a racionální, proč by ho tam měl mít - ze zákona stejně žádná práva na ten byt nemá a trvalým pobytem ani nezíská - a ani po svatbě je mít nebude, když mu je k tomu nedám

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji redzac: zatím je hlášený u rodičů...

aha tak já bych to nechala tak jak to je ,at je dál hlášený u rodičů a v budoucnu,třeba až budete mít děti a budete rodina,tak ho tam přihlásit.to už je totiž něco jiného než když spolu takto žijete.
my bydlíme v pronájmu,já i přítel oba hlášené trvalko u rodičů.stavíme barák, u rodičů.tzn. že přítel trvalý měnit nebude muset,má ho tam kam se budem stěhovat a já si ho tam nahlásím taky nejlépe až s dětmi.
může se stát taky že se rozejdem a jak já pak budu zase přehlašovat věci ,poštu a tak dál

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

matadi
Problém je někdy s úřady. Sama mám bydliště jinde než bydlím a problémy s tím mám. Některé úřady vytrvale ignorují jakoukoli sdělenou adresu a vše posílají na trvalé bydliště. Je to jak u debilů, tam furt jezdit (stejně většinou jen vyndám doručenky, zjistím, že ty dopisy už na tý poště stejně nejsou). A tak, stejně tak od soudu, když neví, kde zůstáváš (když někdo na tebe podává žalobu a nezná adresu, najdou si trvalou). I když dá se to nějak ošetřit přechodným bydlištěm, musí si to člověk zaregistrovat, ale některé úřady to stejně ignorují, protože mají ve vnitřních předpisech používat pro určité účely trvalé bydliště. Prostě byrokracie, ******, ******....

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

daty

je to asi o domluvě, když někde nahlásím, že chci něco někam poslat, tak to respektují - tedy až na Českou spořitelnu, kam jsem hlásila asi 2* změnu adresy a pořád to posílali na tu první, kde jsem asi už 5 let nebydlela

jinak mám taky trvalý pobyt jinde, než bydlím - a tak nějak s tím doručováním problémy nemám

jinak dle nového zákona, který by se měl schvalovat, jestli už tomu tak není - ta adresa trvalého pobytu by ani pro ty úřady neměla být směrodatná - prostě by si i ten úřad měl zjistit, kde opravdu bydlíš a tam ti ty doporučené dopisy (soud . . .) zasílat

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

matadi
No měl by se schvalovat....ale schválenej není. Já s tím mám problémy strašný, ale vzhledem k tomu, že bydlíme po podnájmech, a věčně se stěhujem, tak si nehodlám nic přehlašovat a měnit občanku jednou za rok. Já mám zkušenosti, že firmy (i ČS) to respektujou, ale úřady, to je normální ignorace. Myslím, že se z trvalého bydliště dělá víc než to je v naší republice. Každopádně přítele, bych si do svého bytu nepřihlašovala. Zastávám názor, že když je to navážno, tak si dva mají budovat bydlení spolu. Jinak to není navážno a trvalák teda né.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já se přikláním k názoru většiny holek a trvalé bydliště bych svému příteli u sebe nepovolila. Myslím si, že trvalé bydliště je velký krok a ti dva, když už to spolu myslí opravdu vážně, tak by si měli postavit nebo koupit svoje vlastní bydlení, kam by dávali oba stejně.
Možná to tak někdo nemá, ale já vím, že když někdo bydlí u mě, tak nejsem tolik otevřená diskuzi jak co v té domácnosti bude a když bydlím já u někoho, tak taky cítím docela silně, že nejsem úplně u sebe.

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

daty
chudobka

souhlasím s vámi
lidi by měli budovat bydlení spolu když to spolu myslí vážně.
z toho se odvíjí i ty problémy s bydlením,bydlení po podnájmech,každou chvíli jinde,já si to nedokážu představit.
i když my ted stavíme,vše je zatím psané na přítele a já mu budu něco přispívat ale trvalý pobyt tam jednou mít budu.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji basti: Majitel bytu rozhodně nemůže zrušit trvalé bydliště v bytě. To je nesmysl! Majitel bytu může zrušit maximálně přechodné bydliště. Trvalé bydliště v bytě ti zruší až na základě předložení občanky s novým trvalým bydlištěm.

Ne, ne, ne. Přítel si měnil trvalé bydliště nedávno, proběhlo to následovně. Vlastníci domu, kde měl trvalé bydliště, si nepřáli, aby ho tam měl i nadále, takže to oznámili na městském úřadě, který přítele vyzval, aby si trvalé bydliště změnil nebo ho přihlásí na adrese městského úřadu. Vlastník domu či bytu může naprosto bez problémů odhlásit trvalé bydliště a nepotřebuje ani souhlas dané osoby, stačí prokázat, že se tam dotyčný nezdržuje. Pokud jde o exekutory, ti nechodí jen tam, kde má dlužník trvalé bydliště, ale kamkoli, kde dlužník pobývá nebo je pravděpodobné, že tam přechovává své věci, tudíž to že dlužník v nějakém bytě nemá trvalé bydliště, vůbec není zárukou toho, že tam nepřijde exekutor zabavovat. Trvalé bydliště je jen evidenční údaj pro úřady, aby věděli, kam doručovat, nezakládá žádný nárok na vstup nebo obývání dané nemovitosti.

Cituji redzac: Holky asi je to divný, ale já bych asi ani nechtěla, aby tam měl trvalý bydliště, i kdybysme se vzali. Vím, že to zní hrozně sobecky a možná vypočítavě, ale v dnešní době je tolik rozvodů a já fakt mám hrůzu z toho, že bych musela pak žít v "mém" bytě s někým, s kým bych nevycházela a nevěděla, jak se ho zbavit.

Kdo se bojí, nesmí do lesa!
Co by jsi dělala, kdyby to bylo obráceně?? To už by se Ti pravděpodobně nelíbilo, že?

arrow
profile_image
Lenushe
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

O trvalém bydlišti bych uvažovala leda až po svatbě, dřív určitě ne.
V mém bytě byli dříve napsáni nějací dva bratři (od jednoho jsem byt kupovala) a oba měli problémy se zákonem. Každou chvíli tam zvonili policajti. Takže jsme hned šli vyřídit na úřad, aby jim zrušili v tom bytě trvalé bydliště. Bylo nutné, aby dva sousedé na úřadě dosvědčili, že se tam dotyční opravdu nevyskytují.
Jednou dokonce zvonili nějací vymahači a exekutor a kdyby nebyl nikdo z nás doma, tak nám snad vyberou byt, protože tam šli s tím, že tam oba pánové stále bydlí. Naštěstí jsme měli doklady, že už tam trvalé bydliště nemá ani jeden, takže jsme jim je ukázali a oni odešli. Od té doby je klid.
Takže rozhodně si na trvalé bydliště dát bacha!

Cituji basti: Majitel bytu rozhodně nemůže zrušit trvalé bydliště v bytě

To je nesmysl. Moje mamka je vlastníkem bytu po babičce, kde měl trvalé bydliště i bratr mé matky( v bytě nebydlel). Když babička zemřela, matka zrušila svému bratrovi trv. bydliště i bez jeho vědomí a svolení. Musela jen dokázat, že tam nebydlí.... Od doby, co jste pracovala v oboru se asi mnohé změnilo.

Teď čtu, že už to tady ujasnilahellusha.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji redzac: vážně mám strach, že bych ho z bytu, kdybysme se rozešli, nedostala...

Strach mít nemusíš. Trvalé bydliště ho vůbec neopravňuje ani ke vstupu do bytu, natož aby měl právo tam bydlet. Je to pouze adresa pro doručování, žádný právní nárok mu na nic nevzniká. Nechápu, proč si pořád tolik lidí myslí, že ano.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

hellusha

jestli to není tak, že z trvalého pobytu se jeden těžko vystěhovává proti jeho vůli

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

matadi
No fyzicky ho vykopnout nemusí být vždy příjemné a snadné, ale na to nemá trvalé bydliště žádný vliv. Pokud se někdo nebude chtít stěhovat, je fuk, kde má trvalák.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené