Reaguji na Foxie: No právě. Jak by na tvé dopisy mohlo to dítě reagovat, když tě ani nezná a je jen sponzorem. To dítě prostě chodí do školy a díky komu o to se příliš nestará.

Tady v ČR člověk toho dotyčného může alespoň navštívit a udržovat nějaké vztahy a také se ten přispívající dozví na co konkrétně to jde. Což je podle mě velká výhoda, kdy si potom opravdu může člověk sáhnout na srdce a říct si: Ano pomohla jsem někomu. V případě Unicef apod. bych brala své peníze za vyhozené a raději bych si za ně koupila krásnou dovolenou či to investovala do své budoucnosti. Vydírání reklamou s brečícím dítětem je opravdu silná záležitost, ale samotní pracující pro unicef vydělávají fajné penízky. Zvláštní. Dříve se o nemocné, slabé a děti staraly sestry z klášterů. Zajímalo by mne, co je jejich náplní dnes...

arrow
profile_image
Britneyyy
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Krmivem a oblečením pro útulky nebo charitu už pomáhám i chodíme celá rodina dávat krev, právě jsem chtěla něco stálého. Vidět pejsky bez noh a děti s leukemií je to sice strašný, ale já to nemůžu vidět. Ráda pomůžu, ale LDN navštěvovat asi úplně nebudu, stačil mi zážitek v dětské nemocnici, kdy holčička odcházela na chemoterapii. Možná to vyzní hnusně, ale nechci pomáhat na nemocné, ale na chudé. Myslím, že kdyby každý z nás trochu pomohl, ta šílená chudoba a podvýživa dětí a obecně lidí bude mnohonásobně menší, prostě v tom vidím nějakou budoucnost. Jestli je moderní přispívat na černochy nebo afriku, jak tu bylo řečeno, tak je to podle mého jen dobře a nevidím na tom nic špatného. Představte si, že se narodíte v chudém africkém kmenu a lidé vás odsoudí, že si za to můžete sami. Oba rodiče máte mrtví nebo težce nemocný. Myslím, že moda tu jde celkem stranou. A at už si unicef bere provizi nebo ne, tato organizace pomohla milionum lidí. Ale jsem ráda za každý příspěvek a názor i odlišný jen škoda, že právě naše republika pomáhá jako jedna z nejmín na světě.

V ČR máš také spoustu chudých lidí. Například matek, které musí bez výživného živit 3 a více dětí. Také si asi podle státu za to mohou samy. Víš jak je těžké pro chudého člověka v zemi vyrovnat se dnešním potřebám? No jsou to tvoje peníze a tvá investice, ale já si myslím, že v tom žádná budoucnost není jen se v tom topí peníze z kterých si dobře žijí majitelé takových nadací. Děti nemocné nemusíš navštěvovat stačí jim poslat jen peníze. Já osobně nikomu z Afriky pomáhat nebudu. Už teď má člověk dost problémů v kapitalistickém světě. To také není žádný med. Možná proto lidé neposílají peníze na děti do Afriky, protože mají svých finančních problémů dost. Každý raději koupí a uživí svoje dítě než dítě někde x tisíc km. Pro ně je to denní život jejich svět. Oni neví, že existuje něco jiného a tak to také berou. V takové Indii lidé nemyslí na materiálno, ale na duševno. Jim stačí jídlo a meditace. V některých problémech v Africe je vojenský režim, kdy to tam vede člověk, který vraždí lidí a nikdo ho nesvrhne. Kde je ta slavná Amerika, která zachraňuje svět? Jak tam není nějaká výhoda miliardového výdělku, tak je to nezajímá. Dějí se tam hnusy, ale těm lidem nepomůže nějaký štědrý Evropan. Pokud tomu věříš, tak to posílej a nikoho se neptej. Stránky unicef si najde na netu snad každý a přeji hodně dobrých skutků.

Cituji Britneyyy: jen škoda, že právě naše republika pomáhá jako jedna z nejmín na světě

No to je celkem jednoduchá věc. Porovnej si platy v ČR s platy v zahraničí. Dle statistického úřadu ten průměr 25 tis určitě není Takový bohatý člověk většinou také nepřispívá na děti z Afriky, protože v tom nevidí potenciál. Raději jde a věnuje to nemocnici na nějaké přístroje nebo zaplatí operaci dítěti, které si to nemůže dovolit. Já osobně v ČR znám bohaté lidi, kteří přispívají jen v ČR a právě na ty přístroje. Což je dle mého super.

arrow
profile_image
Britneyyy
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na EleanorWoods: Spoustu matek, které nemůžou uživit své tři děti a spoustu boháčů, kteří si raději koupí kabelku LV a jiné blbosti, než aby pomohli, když už jsme u té typologie čechů. Já rozhodně nepatřím k bohaté menšině, ale raději si měsíčně odpustím nějaké sladkosti či obleček a těch pár korun měsíčně mě nevytrhne. A vidíš, možná právě proto, že každý jedinec v americe si řekne to samé je na tom afrika, tak jak je. A vůbec koho amerika zajímá a proč si v ní hledat nějakou omluvu. No snad bude štědrých evropanů víc. O čr už zase nemůžu ani slyšet já, ráda bych pomohla, ale to co zaplatím za záchranu člověka v africe tady dám za měsíc pomoci jen při nákupu náplastí pro lidi s nemocí motýlích křídel. Ke každé pomoci je potřeba spousty lidí ne jeden, to je jasné, jak v čr tak v africe. Některé věci nezměníme, režim v africe, názory našich politiků. Tak zkusme pomoct, tak jak můžem a at už tady nebo ve světě, každý lidský život je stejně cenný. Z tvých příspěvků vyplývá, že asi pomáháš a takových lidí si vážím

arrow
profile_image
Britneyyy
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na EleanorWoods: Dle statického úřadu? Já na to koukám z lidského hlediska, 25 tisíc rozhodně nemám, to už je celkem luxus a stejně nějakou tu korunu ušetřím. Představ si, že si dejme tomu můžeš vybrat bud budeš matka se třemi dětmi, která žije sice od výplaty k výplatě, ale stále je to nějaký život a nebo se narodíš v africe, své rodiče ani nepoznáš, jíst budeš jednou týdně a jako dívku tě bude čekat v pěti letech obřízka atd atd. A spousty národností k nám jezdí za prací, tak úplně nehorší podmínky tu taky nebudou. Ale asi bysme tu mohly diskutovat hodiny, každá máme trochu jiný pohled na věc, ale důležitá je ta pomoc, at už teda tady nebo v africe. Vždyt jsme jeden svět a je jedno jestli pomáháme čechům, afričanům, indům, bělorusům, hlavně že pomáháme, tvé názory respektuji

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: máš 100% pravdu - to co se děje, posílání humanitárních pomocí apod je PROTI PŘÍRODĚ! Začali jsme se vyvíjet ve stejnou dobu, už bylo mraky projektů, kde se snažili naučit afričany zemědělčit, dodávky strojů, nářadí, osiva, hnojiv - všechno rozkradeno, vyměněno za flinty...škoda energie.
Mnohem účelnější je věnovat nadšení, peníze a energii do rozvoje a výzkumu ve svém okolí!

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Britneyyy: A spousty národností k nám jezdí za prací, tak úplně nehorší podmínky tu taky nebudou

tohle bych stopla hned..... českej člověk práci nemá, to ji dá chytrej zaměstnavatel radši nějakýmu přivandrovalci za pár šlupek, hrozný podmínky jsou tu leda tak pro čechy.

Cituji Britneyyy: A vidíš, možná právě proto, že každý jedinec v americe si řekne to samé je na tom afrika, tak jak je.

Američani by se měly starat hlavě o sebe,všude kam se na....u vzroste militantní nálada.
Úplně mě dojíají ty srdceryvný reklamy jak ta ženská chudina dopřává dětem vodu, další chvilku pořad jak amíci staví pro chudáky dům z papíru, a celá vesnice tam okukuje a pláče jak je fajn že se všichni mají rádi a že si pomáhají....to je čistej alibismus, realita je jiná.

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji farahh: posílání humanitárních pomocí apod je PROTI PŘÍRODĚ!

souhlas, jen ti nejsilnější přežijou, přirozený výběr

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Britneyyy: ta šílená chudoba a podvýživa dětí a obecně lidí bude mnohonásobně menší

chudoba a podvýživa afrických dětí by byla mnohonásobně menší kdyby jich nebylo tolik!

Reaguji na Britneyyy: Kočko máš dobré srdce, ale tohle není otázka příspěvků od lidí tady jde celkově o politiku, ekonomiku a myšlení. Né všechny státy na světě jsou vyspělé. Oni mají své problémy a my zase svoje. Nemůžeš zachránit všechny i kdyby se zase najednou vybralo kolik peněz, tak to zase skončí ve zbraních. Je to neustálý kolotoč. V tomhle musí zasáhnout vojenská moc. Nespravedlnosti je na světě dost. Bojovat o mír je jako souložit o panenství. Jim stačí jídlo a my máme zase stovky jiných potřeb a musíme se neustále přibližovat tomu, co přijde. Přijdou doby, kdy i tady budou mít lidé hlad. V našem světě je třeba neustálý přísun peněz ať lidé chtějí nebo nechtějí.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: koupili jim kádě, postavili jim rybárnu a dali jim do začátku ryby. Naučili je, jak se ryby množí, aby si je mohli sami chovat a mít obživu...vše jim vysvětlili. Po několika měsících se tam vrátili. Kádě zcela prázdné, nikde ani ryba. Afričani totiž všechny ryby hned na začátku snědli.

Jak je vidět, pro Afričany ani neplatí "když chceš někomu pomoct se uživit, nedávej mu rybu, nauč ho ryby lovit". Připomnělo mi to situaci ve Francii (taky mají velké problémy s Rómy), kdy nakoupili pro Rómy ovce, dali jim peníze na to, aby si koupili půdu a živili se chovem ovcí. Ti ovce urožnili a snědli, peníze utratili a dál natahují ruce ke státu. Tohle je marný boj.
Kdysi byl zveřejněn utajený dokument, ze kterého vyplývalo, že UNICEF spotřebuje pro svou administrativu cca 85% příspěvků (kanceláře, přepychová auta, společenské akce pro další získávání spozorů, nadstandardní výplaty atd.). Takže těm bych nedala ani korunu.

Cituji Britneyyy: spousty národností k nám jezdí za prací, tak úplně nehorší podmínky tu taky nebudou.

No jistě, že se jim tu líbí, protože tady si najdou byt. Žijí ve skupinách a celý den co dělají je práce. Práce za málo peněz. Jim to ovšem stačí. A kdyby ses jela podívat do Francie například konkrétně do Paříže, tak uvidíš, že je to tam skoro každý černý a to nejsou nějací velcí studenti apod. to jsou lidé, kteří zde žijí pohodlně, prodávají drogy a berou dávky. Jestli chceš podporovat to, že si je sem nataháme a pak nám budou brát práci, že my místní nebudeme mít co jíst apod. tak to je tedy opravdu účelové. Jak se psalo. Přežijí ti nejsilnější a příroda musí ty počty regulovat, protože jakmile se přemnožíme, tak tady bude takový boj o potraviny, že si to nedokážeš představit.

Cituji Britneyyy: Vždyt jsme jeden svět a je jedno jestli pomáháme čechům, afričanům, indům, bělorusům

Ano jsme jeden svět díky globalizaci, ale těm národům jak ty říkáš většinou pomáhají Evropané. Ještě jsem nezažila, že by nějaký Ind, Číňan apod. pomohl ČR apod. oni to od nás vyžadují, že jim musíme pomáhat. Já jsem procestovala už celý svět a zažila jsem podmínky různé. Řeknu ti, že lidé v USA například jsou poměrně chudáci. S tím jaké jsou ceny v Americe si málo lidí může dovolit ten luxus, který nám neustále ukazují v TV. Takže přispívat ještě peníze na nějakého cizího člověka v Ugandě je pro takové lidi hloupost a ti co ty peníze mají. Si je užívají po svém, ale nemysli si také pomáhají, ale do Afriky se to nikomu strkat nechce, protože každý inteligentní vystudovaný člověk si to spočítá. Veškeré příspěvky u nás jak na děti, tak na Afriku apod. platí většinou lidé, kteří těch peněz také příliš nemají. Myslí si jak dělají dobře. Ovšem peníze z kasiček například na ulici končí většinou úplně u někoho jiného než u toho, kdo to potřebuje a takto to funguje i tam. Pro mě je prostě lepší najít si nemocné dítě a zaplatit mu léčbu, koupit mu vozík, platit mu drahé léky, přístroje apod. Ti lidé v Africe nemají takovou inteligenci aby si plně uvědomovali, že mohou žít jinak. Oni totiž nic jiného neznají. Ukaž jim tenhle svět. Nastěhují se sem a ještě budou demonstrovat jak se k nim místní chovají špatně. Je levnější platit 3 Afričany v práci než jednoho Evropana.

Cituji Britneyyy: každý lidský život je stejně cenný

Timto pravidlem se nikdo neřídil, neřídí a řídit nebude. Bohužel a nikdo to nezmění. Ve skutečnosti né každý život je cenný. Je tu kruté, ale je to tak. Musí někdo zemřít, pokud se chce někdo narodit. Musí udělat to místo. Kdyby měl každý právo na život, tak jsme tu všichni jak sardinky a požíráme se navzájem. Je hezké si všímat lidí a pomáhat jim, ale nelze věřit tomu, že spasíš svět.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Tuhle jsem viděla zase nějaký dokument. Snažili se pomoct Afričanům- koupili jim kádě, postavili jim rybárnu a dali jim do začátku ryby.

bohužel těch případů marné pomoci je už mraky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené