Cituji panda08: No jo..něco jako Greenpeace. A bohužel lidi jim přispívají nejvíc, protože je to "velká organizace, tak ty peníze určitě využije". Přitom kdyby radši dali peníze nějaké menší, ideálně lokální neziskovce, která se zabývá nějakým menším projektem, tak udělá líp. Protože takovéhle menší neziskovce jde spíš o tu pomoc, než o prachy, jako unicefu a spol. Ale tohle lidem asi nikdy nedojde...

Tak tak. Nedávno jsem viděla vymakané video na youtube. Opět to bylo na akci v Africe. Autor hrál nejvíce na city jak mohl a to přes svého syna. Vydělá si na tom super peníze. Lepší než makat někde v kanclu jako ostatní. Nejvíce si právě natahal mladé lidi. Kupování triček, propisek, náramků, že to těm dětem pomůže, ale ve výsledku se opět jedná o vojenskou moc, protože se hlavně řešil jeden z vůdců, který tam děti unáší, znásilňuje a zabijí. Dostalo se to do Washingtonu a co se nestalo? No nestalo se vůbec nic. Tato oblast je nezajímá, tak mu dali alespoň pro útěchu pár vojáků. No vojáci opět nic nevymysleli jak jinak. Za chvíli se to stáhne, ale autor této akce bude i nadále velmi dobře sponzorován )

Cituji panda08: My je tou pomocí vlastně dost kazíme a ničíme...

To je hodně dobrá poznámka. Nač by se lidé v těchto zemích snažili o něco víc, když ví, že z bílého turisty vždy něco vytřískají, protože bílý má to srdce. Takový žebrák nejdříve zkusí hodit smutný utrápený pohled. Když to nezabere, tak vás pronásleduje klidně i 10 min dokud mu něco nedáte. Když vidí, že dáte jednomu automaticky očekává, že dáte i jemu. Bílý je vychovaný k nějakým mravům a soucitu čili ten peníz obětuje, protože takový je. Oni se mezitím více a více kazí, protože proč by se měli mít jinak a chodit pracovat a mít velký dům a mít auto a mít x spoustu dalších věcí, když ví, že takhle nic dělat nemusí jen občas něco vyžebrat. A ten bílý doma neustále maká. Od-do. Platí hypotěku, stará se o děti, řeší co vše musí zaplatit, koupit..bych řekla, že v některých situacích je takový Evropan větší chudák než oni.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když u nás byla v r. 1998 povodeň bylo pomoci a nadšení jiných hodně.

Z vlastní zkušenosti mohu říct - nejúčelnější, naprosto přesně zaměřené a konkrétní postižené byla pomoc Farní charity. Té co vybírá na Tři krále. Celkem 3x přijeli zkontrolovat, jestli jsme byli opravdu vytopení a vše bylo zlikvidováno.
Další účelová byla pomoc jednoho studenta (bohužel nevíme ani jméno, ani adresu) co u nás 3 měsíce bydlel a pomáhal s vyklízením a likvidací následků.

Všechno ostatní co bylo, včetně peněžní pomoci se ztratilo neznámo kde a hmotnou pomoc rozebrali ti, kterým se nic nepřihodilo. Jen oni totiž měli čas stát frontu u těch náklaďáku co ji přiváželi. Postižení museli čistit obydlí.

Takže přispívat do nadací vidím jako těžce neúčelové

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Britneyyy: Tak zkusme pomoct, tak jak můžem a at už tady nebo ve světě, každý lidský život je stejně cenný.

Rozhlédni se po svém okolí,jistě najdeš třeba opuštěnou starou paní,která má co dělat,aby nějak vyžila z důchodu. dej jí každý měsíc těch 500,- korun,které by jsi poslala někam do Afriky.Uděláš velmi dobrý skutek a nemusíš podporovat neschopnost národů v Africe.Můžeš jí klidně i zajít nakoupit nebo jí jen do obchodu doprovodit.
Proč hledat jakési nadace,když pomoc bližnímu svému je tak snadná.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já ted pomáhám kamarádce,dostala se do špatné situace s mimčem.Peníze ji nedávám,ale občas ji nakoupím nějaké jídlo a něco potřebné pro mimi. Rozhodně bych neposílala peníze někomu,když nevím jak s nima nakládá.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tamara79: .Peníze ji nedávám,ale občas ji nakoupím nějaké jídlo a něco potřebné pro mimi.

to je přesně ono,takto vypadá pomoc

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tamara79: Já ted pomáhám kamarádce,dostala se do špatné situace s mimčem

super, tleskám ti! Jsi dobrá

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Peníze by si nevzala,tak jsu ráda že ji můžu alespon takhle pomoct.Děti zatím nemám a na co mě bude nová kabelka.Nechtěla jsem to sem psát,ale takhle pro mě vypadá pomoc,kterou vím že mě vrátí když budu potřebovat já,člověk nikdy neví co se může stát jemu.

arrow
profile_image
Tarazed
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gigigirlone: souhlas, jen ti nejsilnější přežijou, přirozený výběr

Tak nějak nevím, co si mám představit pod pojmy jako "přirozený výběr" nebo "nejsilnější přežije". To jako mám chápat, že je v pořádku, když banda hrdlořezů s mačetami přepadne bezbrannou vesnici a všechny pozabíjejí, tak je to vlastně dobře, protože ten silnější přežil? Anebo když dítě umře hladem, tak je to taky dobře, protože bylo moc slabé na to, aby přežilo hladomor?

arrow
profile_image
Tarazed
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Vlastně přesně takhle to je. Zákon přírody.

No tak jestli tě někdo doma nebo na ulici někdo přepadne a vážně tě zraní, tak doufám, že se ani nebudeš opovažovat volat o pomoc (policii nebo záchranku), protože to byla tvoje chyba, že jsi přiliš slabá a neubránila se útočníkovi

Nezlobte se, ale připadá mi, že se tady na Afriku pohlíží celkem jednostranně. Mám trošku jiný pohled na věc - Afrika je pro veškerý světový byznys zásobárnou ropy, pozemky většinou skupují zahraniční investoři a dělají si tam, co se jim zlíbí, bez ohledu na to, jestli si tam někdo pěstuje na políčku úrodu, ze které pak živí celou rodinu. Vezmu-li příklad, který tu padl dříve, totiž knihu Květ pouště, zaujalo mě tam neustálé cestování rodiny z místa na místo, dlouhá sucha, která v Africe nejsou ničím neobvyklým, včetně těch, během kterých jim zahynula polovina zvířat. Takže jestli to tam mají takhle, fakt nemám co závidět.

Sama posílám peníze na Adru a Člověka v tísni, nadace, které jsou dostatečně prověřené a vždy dostávám e-maily o tom, jak bylo s mými penězi naloženo. Není to "jen" na děti, výstavby porodnic nebo škol, ale také na krizi v Súdánu nebo jiné problémové záležitosti. Nevím, proč bych to měla měnit. Každý si s penězmi přece naložme, jak chceme, ne? Důležité je, že pomáháme

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené