arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, nenašla jsem nikde na diskuzi žádné příspěvky o mém problému, proto zakládám toto téma.
Už od 12 let mě trápí akné, začalo to několika pupínky, kolem 16 roku projevy byly silné a musela jsem nasadit HK, která mi částečně pomohla, ale akné nikdy neustoupilo. Ve 20 letech byly projevy tak silné, že jsem byla nucena začít léčbu Roaccutanem a půl roku po vysazení se mi vše vrátilo do mnohem horšího stavu. Nicméně, po dalším roku se tělo pročistilo a projevy se ustálily. Teď se snažím nerýpat si do obličeje, tak vypadám konečně jednou v životě trochu jako člověk -Problém co mě trápí - jednou za čas se mi udělá obrovský podkožní bolák, (do kterých nikdy manuálně nezasahuji protože z toho vždy byla katastrofa) který většinou nedokážu ničím "vrátit" či zahojit, 2 dny mě svědí to místo, vylíhne se, 3 dny bolí jako čert, potom je červený. Výsledkem je půlcentimetrový tvrdý hrbol, kterého se nemůžu zbavit několik měsíců. A tak to mám s každým podkožákem. Dáte mi prosím nějakou radu jak se toho zbavit?
Děkuji moc za reakce.

arrow
profile_image
Nicolen
od 29. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně na ty podkožní boláky hodně pomohl Acnevac, ale neměla jsem nijak silné akné, tak nevím, jak to zapůsobí na tebe. Zkus si o tom na internetu něco najít a zvážit to.

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nicolen: Mně na ty podkožní boláky hodně pomohl Acnevac,

ano, to jsem zapomněla zmínit, jak mi po Roaccutane vyskákaly ještě daleko horší boláky než před léčbou, začala jsem brát právě Acnevac, měla jsem dvě balení, dohromady půl roku. Po těchto doplňcích stravy se mi to právě zlepšilo. Ale s hrboly to neudělalo nic.

arrow
profile_image
Nicolen
od 29. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji terizek296: Ale s hrboly to neudělalo nic.

Aha, tak to je škoda, mně to právě pomohlo. Tak to pak nevím, co poradit.

Cituji terizek296: jsem byla nucena začít léčbu Roaccutanem a půl roku po vysazení se mi vše vrátilo do mnohem horšího stavu.

To zní skoro jako bys nedobrala celou kumulativní dávku. To samé se stalo mému příteli, doktorka mu to špatně rozpočítala, skončil dřív a vrátilo se to.

Cituji mishka999: To zní skoro jako bys nedobrala celou kumulativní dávku

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně na hrboly právě zabírat Roaccutane, ten hrbol se prostě vrátil, zmenšoval a zmizel. Já jsem ale brala Roac. atypicky, podle větru a tak to mám doteď.
Brala bych na Tvém místě Roac., nic jiného podle mně nepomůže.

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: jako bys nedobrala celou kumulativní dávku

nevím, jestli mi to špatně napočítala nebo ne, věřila jsem že je to poslední zázrak, který mi to vyléčí, když je to takový dryják, ale teď...jsem z něho zklamaná.každopádně bych do toho už nikdy nešla

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maria:
zřejmě si přehlédla - ale psala jsem že už jsem ho brala, a že mi spíš uškodil než pomohl.

Cituji terizek296: nevím, jestli mi to špatně napočítala nebo ne, věřila jsem že je to poslední zázrak, který mi to vyléčí, když je to takový dryják, ale teď...jsem z něho zklamaná.každopádně bych do toho už nikdy nešla

Jenže to je docela problém, pokud ta dávka nebyla správná. Taky jsem měla hrozné hrboly, které nemizely celé týdny a když na nějakou dobu zmizely, tak to ložisko tam stejně zůstalo a dřív nebo později se objevil hrbol znovu. Curacné (to samé co Roa) mi s tím skoncovalo.

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: Curacné (to samé co Roa) mi s tím skoncovalo.

stejně by mi to už kožní nepředepsala, jen kvůli těm hrbolům...ale tak třeba se mi to zase za nějakou dobu zase zhorší, a nakonec do toho budu muset jít znova.

Reaguji na terizek296:
Kolik jsi celkem snědla mg?
Celková kumulativní dávka na jednu kúru je 120 – 150 mg/kg tělesné hmotnosti na dobu léčby.

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Efca: Kolik jsi celkem snědla mg?

já už nevím kolik jsem toho snědla, je to dost dávno. jen vím, že mi žádnou dávku nepočítala, nasadila mi ty nejnižší tablety tj.10mg, víc nedovolila.Ty jsem měla pár měsíců, a pak jsem ji ukecala na 20mg tablety. Takže - brala jsem tablety s nejnižší účinností, nejkratší dobu - tj. na 16 týdnů (4 měsíce)

arrow
profile_image
Joelsjokekids
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, taky jsem měla problém s akné. Bylo mi 16 a strašně jsem to řešila, hrozně mi to vadilo, že holky mají normální pleť a já ne. Vyzkoušela jsem hodně věcí, pití kopřivového čaje, různé kosmetické přípravky z konopí, i drahou kosmetiku La Roche Posay, no nebylo toho málo. Jednou se mi právě udělal taky takový podkožní hrbol. Nejdřív to nějakou dobu bolelo ale říkala jsem si, že to zmizne, ale po 2 týdnech jsem začala ztrácet naději. No měla jsem ho tam asi 3 měsíce, takový červený tvrdý hrbol. Zašla jsem si ke kožní a ta mi dala Eryfluid. Ten mi pomohl, začalo se to ztrácet. No ovšem po půl roce se mi podkožní bolák objevil na jiném místě. Zoufale jsem ho potírala Eryfluidem, ale moc to nepomáhalo. Za pár měsíců se to ztratilo, ale já si řekla, že už nechci aby se to stalo znovu. Tak jsem začla pravidelně chodit na kosmetiku (předtím jsem také chodila, ale tak jednou za 3 měsíce) a od té doby mám klid. Ono když si koupíš cokoliv tak bohužel nejsi kosmetička a není nad to když se někdo hodinu věnuje tvé pleti. Takže u mě se trápení s akném vyřešilo pravidelnými návštěvami u kosmetičky. Dřív jsem mívala strašně moc přípravků a ted používám obyčejný kokosový olej na den i na noc. Smíchám si trošku s vodou a vmasíruju. Je to zázrak. I na vlasy. Sem tam se mi objeví nějaký pupínek ( ano, pupínek, předtím jsem mívala hrboly, abscesy, a já nevím co) a na něj si dávám trošku Tea Tree Oil. Pěkně to pupínek vysuší a když ho necháš v klidu, nešaháš si na něj, tak je za 2 dny pryč. Také jsem přišla na to, že je v boji s akné (a vůbec s jakoukoliv nemocí) strašně důležitá psychika. Já jsem to svoje akné strašně řešila a nevěřila jsem, že se toho zbavím. Postupem času jsem od toho upouštěla, přestala jsem kupovat všechny možné léčiva na akné a ono to zmizlo samo. A nedá se říct, že by to byl jeden kouzelný přípravek, který by mě akné zbavil, byla to pravidelná péče u kosmetičky a hlavně jsem od problému upustila, přestala jsem se tím tolik zabývat. Taky platí zlaté pravidlo, VŮBEC SI NEŠAHAT NA OBLIČEJ. Prosím. Dělá to zázraky.

Kdyby si měla jakékoliv otázky, klidně napiš. Přeji ti hodně štěstí, je to boj na dlouhou trať Moje rady znáš, nešahat si na obličej, pravidelná péče u kosmetičky ale stejně je podle mě nejdůležitější ta PSYCHIKA

arrow
profile_image
terizek296
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Joelsjokekids:
ano, máš naprostou pravdu se vším, za těch 10 let jsem vyzkoušela snad úplně všechno, od roll-onů a krémů z drogerie,přes všechny známé léky od kožní, drahou lékárenskou kosmetiku na akné,doplňky stravy, přírodní medicínu (klystýr,pitné kůry z bylinek,zdravou stravu,pitný režim),přírodní kosmetiku na akné (saloos,přír.oleje,konopí,tea tree oil jsem také používala,ale akné mi nikdy nezahojil,jen mi kůži vysušil,ale zase na štípance od hmyzu mi zabírá skvěle),až po takové dryjáky jako je Roaccutane.Částečně jsem se odnaučila rýpat si do obličeje,nesahat na něj,měnit povlečení a často měnit ručník na obličej...Alkohol nepiji a nekouřím.A to je konec mého léčení.Dál už prostě nevím.Jsem bezmocná.Bude to dědičností, celá má rodina trpěla na akné, z obou stran, tak se toho nejspíš nikdy nezbavím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené