arrow
profile_image
marketass
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
studuji již 3 rokem střední školu a postupem času zjišťuji, že se učím víc a víc, ale známky jaksi tomu vůbec neodpovídají. Ale nejvíce mě štve, že ty co se na učení nekoukli od začátku roku mají skoro stejné známky jako já a to se učím opravdu každý den , máte to některá podobně a také by mě zajímalo jaké jste měli známky na střední škole?
předem děkuji za odpovědi

Cituji marketass: ty co se na učení nekoukli od začátku roku

Ty s nima trávíš 24/7, že víš, že se neučí? Pochybuju, že někdo proleze bez učení. To jsou takový ty řečičky, že na to dlabou, pak maj takovýhle experti jedničky.

Cituji marketass: ale známky jaksi tomu vůbec neodpovídají

Je to blbý, ale někdo se prostě může učit od rána do večera a stejně je to k ničemu. Na co potřebuješ jedničky? Pokud jsi si jistá, že pro školu děláš maximum, tak se spokoj s vědomím, že jsi pečlivá, vzorná atp., známkama se netrap.
Případně zkus jinou formu učení, jestli ti to nepomůže. Když se učíš, tak pak jdeš do školy s tím, že to umíš, nebo i po učení nevíš nic?

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky sem se skoro jako jediná učila nejdýl a taky každý den a dycky sem měla horší známky než ti, kteří se učili mín než já ale u mě je to daný tím, že si špatně pamatuju látku a rychle ji zapomenu

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem také ještě na střední a jsem právě že ten opačný případ - neučím se vůbec a mám dobré známky Někomu, třeba i mě, stačí to jenom slyšet v hodině, max. si jednou zadanou látku přečíst a pamatuji si např., jak vypadal zápis a pak si vzpomenu i na obsah zápisu. U tebe si myslím, že by jsi měla zkusit nějaký efektivnější způsob učení, pokud ti to takto nejde a máš stále špatné známky. Např. prvně si látku přečíst jednou, poté zkusit odříkat z paměti jen to, co sis zapamatovala (pokud víš třeba z jedné látky jedinou větu, to nevadí), také je dobré si vypsat jen ty nejdůležitější informace z celého zápisu na nějaký papír a pak se učit rovnou z toho, dobré je třeba dělat si poznámky na malé lepicí papírky a ty dát třeba na zrcadlo, na lednici... Myslím že tipů je spoustu jen si musíš najít ten svůj, který ti bude vyhovovat Jinak já studuji cestovní ruch na hotelové škole a mívám jedničky, dvojky (minulý rok jsem měla na vysvědčení 1 dvojku).

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji JulčaPulča: Pochybuju, že někdo proleze bez učení.

Mně stačilo na odborných předmětech dávat pozor o hodině, před další si to přečíst. Učila jsem se jen na velký písemky a to jsem se taky nijak nešrotila a měla jsem 2ky.

Pak ovšem třeba spolužačka tvrdila, jak to neumí a vždy měla 1podtrženou

arrow
profile_image
Sabrien
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To, že někdo říká, že se skoro neučí a vylezou mu z toho samý jedničky, taky nemusí být vůbec pravda spoustu lidí říká, že se neučí a přitom nad tím taky sedí od rána do večera
Ale k tvému problému- třeba máš špatnou učící techniku, vyzkoušej něco jiného- zkus si nejdůležitější detaily vypsat, vzít si látku po kapitolách a pak vcelku nebo obráceně, třeba ti něco z toho bude vyhovovat
Mně třeba nejvíc vyhovuje si látku přeříkávat pomaleji nahlas a přitom si to zapamatovávám..

Možná to bude znít ode mne hnusně a necitlivě. Existuje jen nějaké procentu lidí, které je schopné bezproblémově dokončit školu s maturitou a ještě menší procento těch, kteří zvládnou dokončit vysokou školu. Ani náhodou nechci říct, že by ti ostatní byli nějak inteligenčně zaostalí, to ani náhodu, mají talent na něco jiného(manuální práce, výtvarná či jiné umění apod., nebo si prostě zvolily špatný obor) .
Bohužel systém v ČR (hlavně co se týče budoucího hledání zaměstnání) je nastaven tak, že nutí skoro každého k tomu, aby si udělal minimálně DiS, i když by mu k jeho zaměstnání v pohodě stačil výuční list. A pak to dopadá tak, že lidé, kteří nemají na studium "buňky" se zbytečně trápí.
Jsi už ve třeťáku, takže já bych ti radila, vykašly se na to že jiným jde učení samo a mají dobré známky. Ty sama se snaž, aby si školu, pokud tě obor zajímá, dokončila byť se špatnými známkami a za rok odmaturovala, a netrap se tím, že ostatní to mají lehčí. i když jsem to já na střední měla snadné a patřila do skupiny, která se neučí a přes to prospívá, tak teď na VŠ dobře znám ten pocit, když ležím celé dny v učení a den před zkouškou látce nerozumím, je to k vzteku, někdy se z toho zlostí rozbrečím, ale říkám si, že kvůli pár předmětům nezahodím x let studia.

arrow
profile_image
Eross2250
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na marketass: Myslím, že jako první musíš přijít na to, co který učitel chce vědět. Které věci jsou pro něj důležitější atd. Každý učitel to má jinak totiž.... Když já přišla na to, co kterého učitele zajímá tak jsem hned měla super známky.

arrow
profile_image
trvalka
od 30. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jánošík:

Máš pravdu Ale jako vysokoškolák by sis neměla dovolit psát hrubky...to jen tak mimo téma

arrow
profile_image
marketass
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

asi se s tím budu muset smířit, že nikdy nebudu ta holka s jedničkami jinak škola mě moc baví a jsem ráda, že jsem šla zrovna na tuto. ,děkuji moc za příspěvky, pomohlo mi to

Reaguji na trvalka:
Omlouvám se. Já sem zrovna myšlenkami úplně někde jinde, i když vím že pravopis je základ.

arrow
profile_image
princezna.consuela
od 14. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem se na střední v podstatě skoro vůbec neučila a známky taky podle toho vypadaly...Ale když jsem se kolikrát na konci roku snažila, nebo když jsem dělala reparát, tak jsem se drtila jak blázen a stejně mi to nepomohlo Takže jsem v podstatě střední prolezla s trojkami a čtyřkami a na maturitu jsem se učila jeden den a měla jsem dvojky

arrow
profile_image
ifankka
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla líná se učit. To co mě bavilo, tak mi stačil výklad ve škole, nebo přečíst o přestávce a stačilo. Matematiku jsem se musela ale šrotit + doučování. Jinak jsem byla průměrná, trojky a tak. Ale že bych škole věnovala maximum to vůbec, možná tak cestou do školy v buse, ty přestávky.

Reaguji na marketass: nevím jak je to u vás, ale u nás se kolikrát stavá že to všichni ze zadních lavic opíšou a mají jedničky ( a to je pravda) protože když je pak učitelka vyvolá na jednoduché věci (fakt jednoduché které bych věděla i já) tak neřeknou ani bu.. nechápu že je ta učitelka po písemce nikdy nepřezkouší, protože mě to taky docela štve, oni mají pak na vysvědčení jedničky a dvojky a ostatní kteří se snaží třeba 4ky.. Je to blbé ale je to tak a ta učitelka snad nemůže být blbá že by to neviděla.. I při těch písemkách na ně vždycky řve ať to neopisujou ale nikdy jim to nevezme

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji everything.is.possible: oni mají pak na vysvědčení jedničky a dvojky

Známky na vysvědčení vám v životě v ničem nepomůžou. Ani ty maturitní.
Ja vím, že ti to teď přijde jako nespravedlnost...

Jinak Reaguji na Jánošík:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené