arrow
profile_image
Angiiii
od 30. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, najde se tu někdo, kdo dělá jako učitelka v MŠ? Od dubna jdu zase vypomáhat do školky, ale tentokrát budu mít děti od 5 let a předškoláky, ale nemám s touto věkovou kategorií žádné zkušenosti. Ředitelka mi s ničím nepomůže, nechala mě od samého počátku plavat, takže hledám pomoc, jak s psaním plánů pro tyto děti, co je pro ně nejlepší atd...

arrow
profile_image
temperka
od 27. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Loni jsem učila přesně ty samé děti jako budeš mít ty. Teď jsem odešla za lépe placenou prací. Nedá se to obecně shrnout. Jestli jsi už učila ve školce, tak je téměř jedno, jak staré děti, je to pořád školka. Víc se s nima soutředíš na správné držení náčiní, koordinaci pohybů, správnou výslovnost, aby měli do školy správné návyky, kresbu ... Ale denní režim, týdenní témata jsou bych řekla stejná.
Myslím, že toho ani moc vymýšlet sama nebudeš, ve školce by měl být "třídní vzdělávací program" - tj plán na školní rok, kde by témata a co obsahují již měla být sepsaná, ten se může v průběhu školního roku vylepšovat a do nového roku jej vydat pozměněný nebo nechat stávající, pokud vyhovuje. Je to věc, které se dle zákona stejně musíš držet. A budeš na třídě asi s nějakou jinou učitelkou, ne? Ta by ti měla pomoc. Když napíšeš konkrétnější dotaz, ráda jej zodpovím, pokud budu vědět.

arrow
profile_image
Angiiii
od 30. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

temperka

Mám z toho docela obavy, přece jen mladší děti byly snadnější, sice člověk kolem musel všechno dělat, ale ten extrem,co teď budu mít je šílený...budu mít 24 dětí, z toho 8 hyperaktivních, no mám se na co těšit a co se týče těch plánů, témata jsou sice daná, ale typu '' Pernatá zvířata'' a tak...a budu se střídat se samotnou ředitelkou, která nepomůže, ani kdyby nevím co...od září do teď se jí tam vystřídaly 4 učitelky,takže si člověk může udělat obrázek, jak to tam asi vypadá...

Ve školce, náhodou nebo omylem , dělám druhým rokem.Nemám ZATÍM dokončené pedag.vzdělání.Mám maturitu na grafice-takže k tomuhle jsem se dostala náhodou.
Loni jsem měla ty nejmenší 2,5-3,5 roku-to jsou takový "průtokový ohřívače", na začátku šk.roku jsem jich měla ve třídě 8, ke konci roku už jich chodilo 20.
Když jsem se o prázdninách dozvěděla že v novým šk.roce budu mít třídu předškoláků, měla jsem velký obavy, ale teď jsem ráda.Mám ve třídě 3 s odlož.šk.docházkou, několik hyperaktivních, na každý den podrobná příprava plánu dne (máme ve třídě 10center aktivit), ale zlatý předškoláci"raubíři" než ty loňský "maláčci".

Holky, jaký vzdělání chtěj po učitelce do školky?Musí to být peďák?Mám stavárnu a nebaví mě pracovat v tomhle oboru...Chtěla bych pracovat s dětma...

Myslím, že jsou tři možnosti : střední pedagogická škola - učitelství pro mateřské školy (čtyřleté studium s maturitou), vyšší odborná škola pedagogická - učitelství pro MŠ (tříleté studium s absolutoriem), pedagogická fakulta - bakalářské studium učitelství pro MŠ.

hašlerka
vyšší odborná škola pedagogická - učitelství pro MŠ (tříleté studium s absolutoriem)
Myslela jsem si to...Tahle varianta by se dala dělat i při práci..Nemáte někdo zkušenost?Jsem ze severu.

Monaa
Myslela jsem si to...Tahle varianta by se dala dělat i při práci..Nemáte někdo zkušenost?
To je můj případ, dělám při práci dálkově VOŠ pedagogickou. Jen to dálkový studium vyjde
na 4 roky.

hannka
To jdeš jako na zavolanou, právě hledám na netu, která voška poskytuje také učitelství pro MŠ, ale je to samá sociální pedagogika a pedagog volného času. Tak si říkám, jestli pro učitelství v MŠ vůbec některá připravuje.

hannka
hašlerka
Já taky hledala a nic nenašla..Jsem od Liberce a nic jsem nevypátrala kromě technický univerzity, jinak ani ťuk...

Myslím, že voška nebude pro Tebe ta pravá cesta... Není na TU v Liberci předškolní pedagogika jako bc obor?

hašlerka
Je ale jen prezenční studium

hašlerka
Je to VOŠ pedagogická Svatý Jan pod Skalou,u Berouna.Obor-vychovatelství a předškolní pedagogika.

hannka
To je stašně daleko, 200km

Ale ono toho o moc víc po republice nebude. Zjisti si, jak často bys tam musela.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené