arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji zuzak: Len je škoda, že je to školstvo tak nastavené.

Kdyby u nás nebyly veřejné VŠ bezplatné, dost možná by se situace změnila. Přece jen většina lidí, kteří na to inteligenčně mají, radši vystuduje zadarmo...

arrow
profile_image
vanie
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ono to je jednoduché házet všechny soukromé do jednoho pytle. Kamarádka chodí na soukromou a že by měla zkoušky zadara? To nepřipadá v úvahu. Tahle bublina kolem soukromých škol mi přijde celkem nafouknutá, takový nějaký předsudek. Studovaly (i) jste na nějaké soukromce, že to takhle hodnotíte? Soukromé VŠ mají mnohem zajímavější studijní obory, co třeba veřejné vůbec nenabízejí. Nehledě na to, že většinou jsou povinné praxe a drtivá většina lidí zůstane pracovat tam, kde byla na praxi... Na druhou stranu je to stejné jako VŠE versus absolventi PEF ČZU, taky radši přijmou studenta z ekonomky, než ze zemědělky.

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na ILChazz:
Jasné, každé má svoje plusy a mínusy...ťažko povedať čo je ideálne
Každopádne k hlavnej otázke témy...áno, myslím, že v niektorých prípadoch môžu dať prednosť skôr študentom verejnej VŠ ale niekedy sa môžu na to iba vyhovárať, lebo človek im nesedí z iného hladiska.

Cituji zuzak: Všade vo svete sú súkromné školy prestížne a preferované, u nás je to zatial bohužial úplne naopak. U nás sa súkromná škola považuje za "nič". Je to škoda, že je ten systém takto nastavený.

No tak to je nejspíš asi tím, že tradice soukromých škol např. ve Velké Británii a USA je úplně jiná než u nás! U nás je to stále jen podnikání, nikoliv poskytování velmi kvalitního a nadstandardního vzdělání. A upřímně, když vidím a slyším, jak "náročné" je studium na pražských soukromých školách, tak se zaměstnavatelům ani nedivim.

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je jasné že ten, kdo je na soukromé škole tady bude psát, jak to rozhodně zadarmo není a že titul si nepředplatili Já jsem se spíše setkala s opakem a na soukromé VŠ šly děcka, co tak tak udělaly maturitu a prostě nechtělo se jim jít makat. Když občas slyším, jak jen sedí na prdeli, nic nedělají a kredity jim naskakujou jak na běžícím páse, tak se mi ježí vlasy. Mám každý semestr 14-17 zkoušek (veřejná VŠ), většinou musím mít i 4 až 5 během týdne a opravdu to není procházka růžovým sadem. I proto se na lidi ze soukromé školy dívám skrz prsty. Ale možná mě někdy někdo překvapí a řeknu si - Jo ta musela na diplom fakt zamakat a zadarmo to neměla.

A jinak mám zkušenost ne přímo osobní, ale kámoška byla na pohovoru a říkala mi, jak si myslí že místo dostane a že udělala dobrý dojem a nakonec místo ní vzali slečnu z veřejné VŠ. Takže můj názor je takový, že zaměstnavatelům není jedno jestli je člověk z VŠ soukromé, nebo veřejné.

Cituji Lafelay: Je jasné že ten, kdo je na soukromé škole tady bude psát, jak to rozhodně zadarmo není a že titul si nepředplatili

Já teda nechci rýpat a ani se nějak předběžně kasat, ale byla jsem přijata na soukromou školu a v rámci motivačního programu platit školné nemusím. A i když jsem byla zařazena do motivačního programu, který je určen pro nadané uchazeče (na základě průměrů atd.), tak si myslím, že studium této školy nebude žádná *****. A slýchávám to tak i z blízkého okolí. Obecně se říká, že škola, na kterou jsem byla přijata, je obtížná a že těžko to tam někdo dostane zadarmo. Nesouhlasím s tím, že všechny soukromé vysoké školy jsou na h**** ....mám známou, která vystudovala např. ČZU a nemůže sehnat pořádnou práci.

Cituji ILChazz: Kdyby u nás nebyly veřejné VŠ bezplatné, dost možná by se situace změnila. Přece jen většina lidí, kteří na to inteligenčně mají, radši vystuduje zadarmo

S tím nesouhlasím, já osobně jsem byla přijata i na veřejnou VŠ,ale raději jsem si vybrala tu soukromou, protože si myslím, že bych mohla mít mnohem lepší uplatnění. A určitě nejsem jediná, v mém okolí znám spoustu lidí, kteří se tak rozhodli.

Samozřejmě, že státní vysoké školy jsou ze všech nejtěžší a nejvíc ten obor, ve kterém dotyčný studuje a žádný jiný obor už nemůže být těžší... se musim smáát

arrow
profile_image
Pet51
od 20. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Po pár aferách se firmy rychle zorientovali a samozžejmě dají přednost ČVUT nebo UK před ÚJAK a podobným. Ale rozhodně ne, že by záježelo jen na tom.

Já si taky vybrala soukromou, a to ze dvou důvodů, potřebuji při studiu chodit do práce a nabídka oborů vysokých státních škol mi nevyhovovala.. a jistě, mám to předplacené a o zkoušce se dloubu v nose, a když vyluštim aspoň čtvrtku křížovky, tak mám za tři....

samozřejmě, že ty otázky v té křížovce odpovídají otázkám pro ZŠ prvního stupně

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Monaa:
Trošku komplex, ne? A jen pro info, je rozdíl mezi státní a veřejnou školou, ale to nejsi jediná, kdo to v této diskuzi neví.

Nechci soukromé školy dehonestovat, nicméně pro mě to nejsou vysoké školy. Asi to bude pro některé příliš radikální názor, ale já jsem pro jejich absolutní zrušení, jelikož znehodnocují úroveň vysokoškolského vzdělání v ČR. Tím ovšem nepoukazuji na to, že všechny veřejné školy jsou kvalitní. Ale o tomhle diskuze není...k zakladatelčině otázce: Ano, setkala jsem se již se skutečností, že CV uchazečů ze soukromých škol končí ve skartovačce nebo v koši.

arrow
profile_image
Pet51
od 20. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Oni se částečně zruší sami tím, že firmy čím dál víc nebudou brát tituly z těchto škol rovnocené státním. A nebo se z nich naopak stane stejná špička, jako je to na západě. A nebo je budou studovat celebrity jako Verešová a spol. aby si před jméno mohla dát Mgr. (vystudovala práva v Plzni) jen tak jako místo toho, aby si tam nakreslila kytičku, třeba. Žádnou hodnotu to nemá, k ničemu jí to není, tak si to koupila pro parádu.

Cituji zuzak: Všade vo svete sú súkromné školy prestížne a preferované, u nás je to zatial bohužial úplne naopak. U nás sa súkromná škola považuje za "nič". Je to škoda, že je ten systém takto nastavený.

Bohužel? Spíš bohudík... poptávka po absolventech soukromých VŠ je přímo úměrná jejich kvalitě...

Cituji vanie: Studovaly (i) jste na nějaké soukromce, že to takhle hodnotíte?

Já osobně ne, ale studují tam "případy" z mého okolí, to mi stačí k posouzení...

Cituji ILChazz: Kdyby u nás nebyly veřejné VŠ bezplatné, dost možná by se situace změnila. Přece jen většina lidí, kteří na to inteligenčně mají, radši vystuduje zadarmo...

Přesně tak.. jak říkám, mám to přímo ve svém okolí: 1. případ: holčina se čtyřkama na SŠ, propadla z němčiny, má Bc. ze soukromé, 2. případ: holčina z uličiště s nástavbou, první rok VŠ zdarma, druhý za drahé peníze a stejně jí to nejde, 3. případ: všichni ti, co nemohli dostudovat navazující na soukromé (zrušili grant), přestoupili na státní a tam se rozdíl projevil... bohužel.. až moc případů k tomu, abych si udělala obrázek... dodám 4. případ: v inzerátech nabízejících práci se objevuje dodatek - ne absolventi VŠP (soukromá škola)...

Cituji Monaa: potřebuji při studiu chodit do práce a nabídka oborů vysokých státních škol mi nevyhovovala..

u nás makali i dálkaři.. co že to studuješ za obor?

arrow
profile_image
citeria
od 4. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě by teda nenapadlo někoho soudit jen proto, že má soukromou školu. Je smutnou pravdou, že u nás může vystudovat každý blbec, ale s tím se lze setkat i na státní škole. Já jsem si školu vybírala podle toho, jak se mi líbil obor, jak daleko bych musela dojíždět a zda lze školu studovat i dálkově. Svou roli samozřejmě hrála i finanční stránka. Jsem na státní škole, ale v budoucnu nejspíš budu pokračovat na soukromé, ne proto, že jsem tupec, ale protože se mi líbí obor, předměty, školu mám blízko a dá se studovat dálkově.
Teď k příkladům. Nesetkala jsem se s upřednostňováním studentl, kteří vystudovali státní školu, ale věřím tomu, že upřednostňováni jsou. Můj bývalý přítel studoval soukromou vš proto, že chtěl mít jistotu, že dostuduje. Zvládnul to s malíčkem v nose. Moje teta studovala dálkově na soukromé školu a opravdu se nadřela. Upozorňuji, že je to chytrá ženská a učila se téměř pořád.
Říkat, že lidé, kteří vystudovali soukromou vš jsou hloupější než ti, kteří státní vš je povrchní blbost. Kdybysme to změřili, asi by to tak vyšlo, ale individuálně to opravdu nejde. Je mnoho důvodů, proč studovat soukromou vš a nemusí souviset jen s intelektem. Ono obecně neplatí, že by se diplom rovnal inteligenci.

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano, setkala, viděla jsem nabídky, kde bylo taktně naznačeno, že s nějakou pseudo soukromou vysokou školou její absolventi neuspějí. A doporučuji tento dotaz položit na diskuzi "Vysoké školy" na lide.cz, tam ti příkladů dají mnohem více.

Cituji vanie: Tak ono to je jednoduché házet všechny soukromé do jednoho pytle. Kamarádka chodí na soukromou a že by měla zkoušky zadara? To nepřipadá v úvahu.

A teď tu O Popelce prosím...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené