arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji layla: Šla jsem na ni kvůli oboru, který žádná veřejná škola nenabízela a byl to všude jen pouze předmět v jednom semestru.

To je právě o tom. Jak píšeš, předmět, který je na veřejné v jednom semestru se studuje na soukromé celých 5 let? Asi právě nebyl natolik obsáhlý a důležitý, aby se mu věnovalo více času, nemyslíš? Já nikomu ze soukromé školy nedávám nahlas najevo, jaký názor mám na jeho studium, ale myslím si své. Opravdu se občas v duchu zasměji, jak vtipné předměty pár známých na soukromých školách má.

Cituji layla: Pokud nadáváte na úroveň studia, tak si uvědomte že hodně těchto škol (i ta kde jsem studovala) má spoustu profesorů externistů, kteří jsou kapacity např. na MUNI, ČVÚT a podobně, v tom případě by byla nízká vzdělanost i na veřejných školách když tam učí stejní profesoři, nemyslíte?

Ne, nemyslím si Pravda, že na některých soukromých školách vyúčují externisté i z veřejných škol, ale rozdíl je v tom, že na studenty soukromých škol jsou kladeny menší nároky. Není to tedy o vyučujícíh, ale menších nárocích.

Je to jako házet hrášek o zeď. Nikdo tu netvrdil, že na soukromých školách studují pouze méně inteligentní lidé. Ale ať už se studenti soukromých škol s tím smíří nebo ne, situace je taková, že reputace soukromých škol je opravdu nízká.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vystudovala jsem soukr.vš a nahánějí mě headhunteři. Zadarmo to nebylo - první státnice (Bc.)nás udělalo 50%, druhé SZZ (Ing.) 35% a poslední ještě jedno magisterské náš státnice udělalo 45%, zdaleka ne všichni došli až ke SZZ.

Cituji Christal: 2. případ: holčina z uličiště s nástavbou, první rok VŠ zdarma

No tak jestli vážně studovala uličiště a prosím tě, co se tam učí?

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mia_Sofia:
No tak to je opravdu síla to je tak trapné....soukromá VŠ typu "Vyučujeme všechno, ale nic pořádně". K tomu není co dodat.

Cituji Starshine: já jen tvrdím, že úroveň zrovna té mojí soukromé VŠ a veřejné je srovnatelná

A jak to víš? A které VŠ konkrétně? Ty jsi je studovala zároveň? Mně tady ty argumenty přijdou hrozně vtipné, stejně tak jako "k prvním státnicím nás došla polovina, k druhým čtvrtka...atd..."

Já mám srovnání kamarádky, samozřejmě je to jen jeden koknrétní případ - Ve druháku odešla z Báňské univerzity, nezvládala ji (a ani ta dle mě není náročná, ale nestudovala jsem ji, nevím, jen vyvozuji závěr z všeobecného mínění) na soukromou školu - Akademie Sting v Brně, nebo tak nějak. Sama řekla, že studium je oproti Báňské znatelně lehčí, nijak to neskrývá. Dnes už je Ing.

Tak holky, kterou tu soukromou školu studujete, když říkáte, jak je těžká a srovnatelná s veřejnými? Mně by to zajímalo, ráda bych se konečně dozvěděla, že je některá soukromá opravdu kvalitní. Byl by to krůček dopředu

Cituji opinka1: Tak holky, kterou tu soukromou školu studujete, když říkáte, jak je těžká a srovnatelná s veřejnými?

Škoda Auto, a.s. Vysoká škola...něco si o tom přečti a pak si něco říkej
...teda ještě nestuduju,v září začínám,ale z recenzí vím,jaké to tam je.

arrow
profile_image
layla
od 17. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi právě nebyl natolik obsáhlý a důležitý, aby se mu věnovalo více času, nemyslíšReaguji na opinka1:
No promiň, ale třeba logistika jako jednosemestrální předmět ti nemůže dát tolik jako všechny jednotlivý předměty co do toho zapadají (nebudu tady teď vypisovat rozvrh), ale spadá ti tam ekonomie, právo, teorie systémů, doprava, supply chain a spousta dalších předmětů... A to chceš nasypat do jednoho semestru do jednoho předmětu? V tom případě studovat 5 let jednosemestrální předmět... to by bylo fakt jakože ujetý. A člověk co by to měl organizovat by musel být kouzelník aby to na 5 let natáhl

Cituji opinka1: Není to tedy o vyučujícíh, ale menších nárocích.

A co si mám teda myslet v případě že jsme měli stejný sktipta jako děcka z MUNI nebo ČVÚT? a z těch skript potom byla zkouška?

Ale máš pravdu, je to jako házet hrách na stěnu. Snažím se jen říct že stejně jako lidi, nelze ani školy házet do jednoho pytle..... A s tou reputací máš pravdu, jen se bohužel všem se soukromou školou dává nálepka se zaplaceným titulem.

arrow
profile_image
layla
od 17. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji opinka1: Tak holky, kterou tu soukromou školu studujete, když říkáte, jak je těžká a srovnatelná s veřejnými?

A co porovnání veřejných škol mezi sebou? Když srovnáš práva v Olomouci, Plzni, Brně, Praze...? ČVÚT a Báňskou? myslíš že je tam ta úroveň stejná? Vždyť to je škola o škole a je fuk jestli je veřejná nebo soukromá...

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji opinka1: A jak to víš? A které VŠ konkrétně? Ty jsi je studovala zároveň?

možná sis pořádně nepřečetla můj první příspěvek...Bc. mám z veřejné a teď dokončuji magisterské na soukromé...takže opravdu to srovnávat můžu...a jak říkám, každá škola je jiná, proto je spíše úsměvné to házení do jednoho pytle...

arrow
profile_image
Rubynka
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Mia_Sofia: Já nezapomenu na Štíbrovou

Teď jsem se na to podívala a taky na to nikdy nezapomenu.
Jestli to viděli nějací personalisté, kteří vybírají na určitou pracovní pozici mezi vysokoškoláky z veřejné nebo soukromé školy, tak se nedivím, že mají o těch ze soukromé vš udělaný obrázek.

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji layla: A co porovnání veřejných škol mezi sebou? Když srovnáš práva v Olomouci, Plzni, Brně, Praze...? ČVÚT a Báňskou? myslíš že je tam ta úroveň stejná? Vždyť to je škola o škole a je fuk jestli je veřejná nebo soukromá...

přesně tak...mám například několik kamarádu z VŠB a VUT,tam jsem se musela smát i já, jak získali některé zkoušky a dokonce jak probíhaly státnice...takže tady asi nemá smysl se hádat...každý si stejně bude obhajovat to své...

arrow
profile_image
vanie
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Naughtycat: Jsou dva druhy soukromých škol: s.r.o. (továrna na peníze) a o.p.s. - to je trochu o něčem jiném. Když už jsi tak dokonalá, tak proč si třeba Škoda Auto "vychovává" své vlastní zaměstnance (je to soukromá škola, zkoušky mají určitě zadarmo!)? Řekni...

Na některých soukromých školách vyučují profesoři z veřejných škol, takže na zkouškách mají většinou stejná kritéria.

A kdo už chce mít zkoušky "zadara" - tak si to stejně zařídí. Ať už tahákem či podplacením...

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na jennynka001:
Přečetla jsem si, že přijímací zkoušky se nekonají, studentem se může stát každý, který uhradí poplatek a má maturitní vysvědčení. Hm, to opravdu velmi svědčí o kvalitě. Není tam žádné kritérium, které by uchazeče mohlo rozdělit na studia schopné a ne. Studovat tam může opravdu každý. Po tomto již dál nemám důvod si o škole něco zjišťovat. Nejdříve začni studovat a pak něco říkej

Reaguji na layla:
Já tě chápu jak to myslíš. Ale zase, na jakých veřejných školách byla logistika pouze jako jednosemestrální předmět? Tady je to zase o kvalitě veřejných vysokých škol, také nejsou všechny na stejné úrovni. Nebo je snad třeba na Esf MU takový předmět?

Jak jsem psala výše, nechci dehonestovat soukromé školy, nemám s nimi přímou zkušenost. Nemám zapotřebí nikomu ze soukromé školy nahlas říkat, jaký názor mám na jejich školu, jejich studium respektuji a myslím si své. Jediné, co opravdu nemám ráda a ozvu se je, když někdo vykřikuje a kope kolem sebe, jak je jeho VŠ úžasná a těžká. To se mi opravdu nelíbí, protože o studiu na kvalitní veřejné VŠ neví nic a háže vše od jednoho pytle, jak je to všechno stejně náročné. Nemám nic proti tomu, kdyby se v budoucnu kvalita soukromých škol zlepšila, ale bohužel si myslím, že v našem systému, který je nastavený tak jak je, se tak nikdy nestane.

Cituji Miinka: No tak jestli vážně studovala uličiště a prosím tě, co se tam učí?

Je to Vysoká škola podnikání v Ostravě... co má za obor, to nevím, ale docela si to umím představit

Reaguji na opinka1:
Kdybys nebyla líná a přečetla sis něco jiného, než přijímací zkoušky, tak by ses tam možná něco i dozvěděla. Jenomže je mnohem jednodušší přečíst si jednu věc a potom soudit i to ostatní co ..ale to je jedno, mně je úplně fuk, co si myslíš, asi jsi prostě nejlepší na světě atd. atd.
Já uvidím za rok, ale už teď o prázdninách jdu na přípravný kurz z matematiky, abych to tam pak zvládala (a to jsem ve čtvrťáku měla obě pololetí z matiky za 1). Co jsem tak koukala do těch sylabů, co mají umístěné na stránkách, tak to doopravdy nebude žádná sranda.
Ale to bych tady mohla donekonečna hájit tuto školu a ty a všichni ostatní - nejchytřejší na světě - si jedete svoje. Tak mi nezbývá nic jiného, než se nad tím pousmát a myslet si doopravdy své...

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji layla: A co porovnání veřejných škol mezi sebou? Když srovnáš práva v Olomouci, Plzni, Brně, Praze...?

Samozřejmě, že veřejné školy nejsou stejně kvalitní. Psala jsem to už v předešlém příspěvku než jsem četla tento. Já beru jako kvalitní veřejnou školu pouze UK, MU a ještě i UPOL. Žádnou jinou. Kdyby se všechny ostatní vysoké školy zrušily (veřejné i soukromé), byl by větší nápor uchazečů na tyto univerzity, byli by přijati jen ti nejlepší a školství by se zkvalitnilo. A hlavně, neměl by u nás titul každý druhý, který ji získal na škole někde v horní dolní nebo nekvalitní veřejné škole.

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na jennynka001:
Nejsem líná, tvá škola mě nezajímá, tudíž nemám důvod ji pečlivěji zkoumat. Tvé argumenty typu, že jsem nejlepší apod. se rovnají malému dítět a zřejmě odpovídají tvé inteligenci, tím pádem i výběru školy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené