Ahoj holky, potřebuju poradit jestli nevíte jak to je. Jsem nezaměstnaná, ale mám brigády. Pokud si nevydělám víc jak 4000hrubého, tak můžu být na ÚP, to mi osobně řekli. Doposud jsem si víc než 4 tis. vydělávala takže jsem tam nešla. Uvažuju, že se zaregistruju na prosinec, ale mám takový dotaz. V měsíci prosinec nesmím pracovat tak abych si vydělala víc než je povoleno a nebo v měsíci prosinec mi nesmí přijít více peněz než ty 4tis. jakože za listopad? Jak je to brané?
A pak ještě jeden dotaz. Co když budu mít brigádu, která bude 28.11- 4.12. na které si vydělám 6300/týden. Není to hodinová mzda ani denní, prostě za ten blok práce. Si to vydělej počtem dní tu výplatu a potom 3dny se počítaj ještě do listopadu a 4dní do prosince, nebo jak to je? Prosím poraďte,neumím to vyhledat na internetu a vůbec se v tom nevyznám. A nepište prosím moc odborně. Díky moc

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, dle mne by to mělo být logicky tak jak píšeš, ale jaké jsou reálné praktiky, to nevím. Oni na ÚP to tobě budou chtit nahlásit brigádu osobně nejpozději v den nástupu (nebo písemně, ale ten dopis jim musí dojit nejpozději v den nástupu na brigádu), dále jim budeš muset donést pracovní smlouvu a další měsíc do určitého data budeš muset doložit od zaměstnavatele výši výdělku za ten předchozí měsíc, takže dejme tomu jen za listopad. A potom zas s prosincem to stejné (jen teda už nemusíš smlouvu, pokud ta tvoje bude psaná pro ty dny, které jsi uvedla).
Jinak ty 4000 hrubého se týkají toho měsíce, ve kterém si je vyděláš a ne toho, kdy je dostaneš.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nechci sýčkovat, ale obávám se, že pravidlo, podle kterého si člověk registrovaný na pracáku mohl vydělat cca 4t Kč už bylo zrušeno a příjem nesmí být žádný.

arrow
profile_image
Mischalka
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kikulina: pravidlo, podle kterého si člověk registrovaný na pracáku mohl vydělat cca 4t Kč už bylo zrušeno a příjem nesmí být žádný.

No taky si to myslím. V té době jsem byla zrovna na ÚP a vím, že jsem se tenkrát kvůli tomu rozčilovala

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kikulina: Reaguji na Mischalka: Toto pravidlo platí jen u lidi, které mají nárok na podporu, což zakladatelka zřejmě nemá, jinak by byla na pracáku již dávno.
A i kdyby měla nárok na podporu a přivydělávala si, tak ten nárok na podporu má jen po několik měsíců. A když má brigádu, tak se ji podpora pozastaví a může si vydělat těch 4000 hrubého a pak když už brigádu mít nebude, tak se ji zbytek podpory bude vyplácet dál. Ale opravdu se domnívám, že zakladatelka na podporu nárok nemá, proto tam ani vedena zatím není.

Cituji Ang9l: Toto pravidlo platí jen u lidi, které mají nárok na podporu, což zakladatelka zřejmě nemá, jinak by byla na pracáku již dávno.
A i kdyby měla nárok na podporu a přivydělávala si, tak ten nárok na podporu má jen po několik měsíců. A když má brigádu, tak se ji podpora pozastaví a může si vydělat těch 4000 hrubého a pak když už brigádu mít nebude, tak se ji zbytek podpory bude vyplácet dál.


Ty peníze za listopad se váží k práci v listopadu, takže to by neměli řešit, pokud se zaregistruješ na ÚP až v prosinci.

Cituji Janinkaa: Co když budu mít brigádu, která bude 28.11- 4.12. na které si vydělám 6300/týden. Není to hodinová mzda ani denní, prostě za ten blok práce. Si to vydělej počtem dní tu výplatu

V té druhé otázce si taky myslím, že oni budou chtít doložit výdělek jen za 1. - 4.12., logicky, protože v listopadu jsi tam ještě vedená nebyla. To potvrzení o výdělku je vždy zvlášť za každý měsíc, vydá Ti ho zaměstnavatel a Ty ho doneseš na ÚP, na to mi dávali vždy čas až skoro do konce následujícího měsíce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené