arrow
profile_image
staarbucks
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zuziik: Jinak do Erasmu je zapojená snad každá vš u nás, že to lidi nevyužívají, je už druhá věc.

Tak z mého okolí, by plno lidí chtělo jet, ale finanční stránka jim to nedovolí. Kamarádka byla v itálii, kde ji stipendium pokrylo jenom náklady na ubytování.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zuziik:
Proč by měl budoucí zaměstnavatel koukat na studenta,který studoval a u toho nepracoval divně?
Studium je od slova studovat a denni forma studia je snad o chození do školy ne?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji staarbucks: Tak z mého okolí, by plno lidí chtělo jet, ale finanční stránka jim to nedovolí. Kamarádka byla v itálii, kde ji stipendium pokrylo jenom náklady na ubytování.

Tak v nabídce jsou snad i jiné státy. Nejenom Norsko, Anglie, Německo, Francie, Švédsko...
Plus, to "stipendium" je vyrovnávací, neslouží k zafinancování celého pobytu (dorovnáva ve smyslu, že k běžným nákladům, které by student vynaložil na měsíc studia doma se dorovná částka, o co víc ho to bude stát v zahraničí. A to většinou opravdu sedí.).

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: denni forma studia je snad o chození do školy ne?

Cituji Tiakia: denni forma studia je snad o chození do školy ne?

Jak kde, a když už, tak max 28 týdnů ročně. Záleží na oboru, ale zrovna u těch ekonomek atd, kde se pak práce shání hůř, nebývají povinné přednášky a člověk si může celkem udělat rozvrh podle sebe (např. dát víc předmětů do 1 roku a další mít volnější).
Holt úroveň škol šla dolů, vysokoškoláků přibývá, ale práce pro ně už tolik ne. Nevím, jak kouká zaměstnavatel na někoho, kdo nepracoval, ale myslím, že dá přednost někomu, kdo pracoval (i nerelevantní zkušenost) - protože aspoň ví, že je schopný pracovat, a že třeba fungoval v nějakém kolektivu, než někomu, kdo nic nedělal (jestli si poctivě odseděl i nepovinné hodiny ve škole už asi nikoho nezajímá).

Cituji staarbucks: Kamarádka byla v itálii, kde ji stipendium pokrylo jenom náklady na ubytování.

Grant na prac. stáž v Itálii je myslím něco přes 600€ a ubytování do 400 je celkem reálné i v Miláně, za 200 se dá najíst.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zuziik:
Zaměstnavatel dá možnost někomu,kdo zapůsobí a je jedno jestli při škole prodával oblečení v HM nebo hambáče pokud nemají dva lidé stojící proti sobě odpovídající praxi,tak je brigáda prodavačky neupřednostní před někým,kdo z tvého pohledu chodil jen do školy.Student má studovat pokud u toho ještě stihne chodit do práce,tak je buď geniální /těch moc nebude/ nebo ta škola za moc nestojí a pak není moc dobré se s tím chlubit.

Reaguji na foginka: no kliku si nemyslím, že jsem měla...uměla jsem dobře jazyk a měla dobrou praxi (ne manuální činnost nebo call centrum) jsem měla už ze střední. Tak to prostě je, dneska to není jen o vzdělání, protože to má kde kdo. Holt je třebas mít i jazyky a praxi, aby člověk zapůsobil

Reaguji na Tiakia: Ehm, a ty jsi prosím tě nějakou VŠ tedy studovala, že vynášíš hned soudy? Za prvé spoustě lidí nikdo studium nefinancuje a musí si na něj vydělat sami. Za druhý praxi/brigádu má u školy každý můj kamarád. Pochybuju, že jsou všichni geniální. V létě má brigádu dokonce i moje známá, co studuje medicínu. Takže podle tebe zjevně matfyz, práva, ekonomka, všcht, to vše jsou úplně podřadný školy. A ty jsi tedy studovala v Oxfordu?

Reaguji na Tiakia:
Tak hamburgery plácaj hlavně středoškoláci - tam asi nemá cenu se bavit o úrovni vš, kterou pak studovali. Taky si nemyslím, že člověk musí být geniální, aby stihl pracovat během 3 měsíců prázdnin + 2 měsíce zkouškového.

Cituji Tiakia: Student má studovat

Je jedno, co si o tom myslíš ty nebo já, důležité je, jaký na to má názor člověk, který nabírá Jen jsem reagovala na to, že pokud už něco dělám, je škoda to nenapsat. A že to nemusí být podřadnější, než některé kancelářské práce, které může dělat cvičená opice.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:
V době mých studijních let každý student měl rodiče a jejich povinnost byla své děti živit.Takže ani já jsem své dítě nenutila při studiu pracovat neb má oba rodiče a my jsme od toho,abychom se postarali na studující dítě je odpočet daní,eventuelně dostává přídavky a tak je prostě vyživovaná osoba.
Ač po dobu studia nepracoval,tak práci našel na "první dobrou" a nikdo se ho na praxi moc neptal neb personalistce bylo jasné,že před ní stojí absolvent

arrow
profile_image
veruna
od 14. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: oba rodiče a my jsme od toho,abychom se postarali

Hahaha, ne každý student má oba rodiče, kteří se postarají. Dokážeš tohle pochopit? A studovala jsi ty nějakou vysokou školu? Asi těžko, jinak by jsi nepsala takové hlouposti. Jsi starší generace a nemáš o dnešním systému studia na VŠ ani potuchy, tak se raději nevyjadřuj.

arrow
profile_image
Ivulinka
od 7. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: každý student měl rodiče a jejich povinnost byla své děti živit.

Tak tohle snad nemyslíš vážně?
Já neměla rodiče a nikdo mě prakticky při studiu neživil...kdybych nechodila na brigády, tak nemůžu studovat a takových nás byla v ročníku polovina. Jsi asi z jiné planety, co?

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: nikdo se ho na praxi moc neptal neb personalistce bylo jasné,že před ní stojí absolvent

To slyším prvně. Mám kolem sebe převážně absolvetny a ti mi říkají pravý opak.

Reaguji na Tiakia: Tak otázkou je, kde tu práci našel, zda to nebyla náhoda a taky za kolik nastoupil. Když se před personalistku postaví dva lidi, oba absolventi s VŠ, jeden si každé odpoledne po škole válel šunky u telky, zatímco druhý pracoval v oboru, koho myslíš, že asi přijmou?

Dnes opravdu neplatí, že absolvent = bez praxe. Resp. pokud ji nemá, je to problém.
Já bych se bez praxe v oboru nedostala dokonce ani na tu VŠ. Nezískala bych zřejmě takovou práci, jakou mám. Stejně tak v zahraničí je běžné, že při nástupu na VŠ už středoškoláci běžně poskytují reference ze stáží, které absolvovali.

Pokud si typ rodiče "nemakej", my tě přece uživíme, tak je to pro děti spíš přítěž, v životě jim to vážně nic neulehčí. Jen tak mimochodem, moji rodiče vydělávali nadprůměrně, o výdělky mi nijak zvlášť nešlo (i když samozřejmě to bodlo, rozhodně mě rodiče nerozmazlovali, tak jsem si za to pořídila něco "navíc"), prostě mi šlo o uplatnění

Reaguji na Tiakia: Navíc nevím, v jakém okruhu lidí se pohybuješ, ale moji přátelé jsou z 99% čerství absolventi VŠ. Můžu ti říct, že je setsakramentskej rozdíl mezi těma, kteří tu práci při VŠ měli a těma, kteří ne. Buď ve shánění práce, ale hlavně taky ve výši platu. Prostě kdo se chce dobře mít, musí na to máknout.

Neexistuje žádná omluva proto, že někdo tu praxi při studiu neměl..a to ta personalistka naopak moc dobře ví. Protože kdo chce, najde si alespoň neplacenou stáž na tři odpoledne v týdnu, nebo postupně brigádu na asistentské pozici, ze které se dá vypracovat dál...Nepočítám např. studenty medicíny. Ti by ale stejně praxi před koncem školy nikde nesehnali a nikdo ji po nich nechce

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ivulinka: kdybych nechodila na brigády, tak nemůžu studovat a takových nás byla v ročníku polovina.

a to vůbec není žádná novinka pouze současné doby!
Z mých spolužáků ze stavebky se na VŠ - ČVUT nebo VUT dostalo 8 lidí (takové to tehdy bylo, skutečně bylo míst na VŠ mnohem míň). Ale všichni mí spolužáci si chodili ke škole už v 80.letech přivydělávat, nejčastěji rýsovat do projekčních kanceláří, dělat stavební rozpočty... Protože i tenkrát byl problém pro rodiče VŠ dětí utáhnout. Jediná vyjímka která nepracovala - protože nesměla - byla kočka co se dostala na vojenskou vysokou školu. Tam ale peníze/plat dostávala.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené