arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, někde jsem četla, že je důležité, aby opalovací krémy měly také ochranu proti UVB záření? Můžete mi prosím popsat jeho škodlivost a v čem se liší od UVA záření? Já o tom moc na internetu nemůžu najít. A bojím, že když na výrobku nebude napsáno, že to nechrání proti UVB záření, že nebudu mít dostatečnou ochranu proti sluníčku.

arrow
profile_image
Petuni
od 9. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No podle mě je UVB horší než UVA záření.
UVA 320-400nm
- kožní stárnutí
- při vysokých dávkách: kožní rakovina

UVB 290-320nm
- kožní rakovina
- spálení kůže

arrow
Neprodává v Bazaru

Aha,tak já nevím, jak to mám udělat s těma krémama, jaký vhodný si koupit, aby to měli účinnou ochranu proti UVA i UVB. Jsem studentka a nemám na krémy za tisíce.

arrow
profile_image
Petuni
od 9. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

já myslím, že věštšina krémů má obě ochrany. Co mám já je od Garnier Opalovací mléko Light and Silky OF 15 Ambre Solaire 200 ml a stálo asi 200,- a s OF 50 stojí asi 300,-.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já na většině krémů vidím chrání proti UVA záření, ale o UVB tam není ani zmínka.

arrow
profile_image
Petuni
od 9. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

aha já jsem v práci tak ten garnier nemám po ruce, ale co jsem se dívala na netu píšou že má ochranu proti UVA i UVB a třeba i Eucerin. Poslala jsem ti do SZ odkaz.

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky jsem na stránkách kosmetiky Daylong četla, že dospělý člověk si má nanést 35ml krému, aby to mělo dostatečnou ochranu. A když si vezmu, že to jsou krémy 200ml za 500, tak se to finančně vůbec nevyplatí. Když se jdu koupat, tak se mažu minimálně třikrát. Je možný, že to je nějaký obchodní tah.

Na krému musí být napsáno před čím chrání, já jsem si koupila astrid s ochranou před oběma složkami zářená.
UVB složka proniká hlouběji a podílí se více na vzniku melanomu, důležitá je ale i ochrana před UVA, UVA je záření třeba v soláriích a podílí se na stárnutí kůže.
Největší expozice UVB je právě mezi 11. a 15. hodinou, kdy se nedoporučuje být na přímém slunci.
Nejde o to jestli jsi studentka, to já jsem taky, ale na krémech rozhodně nešetřit, Daylong je dobrá volba.
Samozřejmě, že tam píšou, že se má nanést tolik a tolik, myslím, že to je i pro jejich ochranu, v dnešní době, kdy se vše žaluje, brala bych to s rezervou určitě nikdo neodměřuje kolik toho přesně na sebe namaže. Jinak i když je krém "vysoce voděodolný" má se mazat několikrát během dne..

arrow
profile_image
Lenulka1
od 22. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji fazolka: já jsem si koupila astrid s ochranou před oběma složkami zářená.

Ten mám taky 20 a spokojenost, právě ho mám na sobě, jen je takový "hutný"

arrow
Neprodává v Bazaru

No, já si myslím, že pokud to třeba bude krém z drogérky např. Loreál nebo Nivea a bude chránit jak pro UVA i UVB, tak by mi měl posloužit stejně jako Daylong. Já uvažuju, že si koupím Eucerin na obličej a na krk. A na zbytek těla snad postačí opalovák z drogérky. Já mám totiž hroznou spotřebu krému, dokážu ho i vypotřebovat během týdne.

arrow
profile_image
levhardova
od 11. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ochranu proti UVB záření poskytují všechny opalovací krémy (SPF a číslo ochranného faktoru najdete na každém obalu). S ochranou proti UVA záření je to složitější:
1) Ne všechny opalovací krémy chrání před UVA
2) Ne všechny opalovácí krémy chrání před UVA dostatečně. Pokud je na obalu produktu napsáno, že chrání před UVA zářením, je to sice pěkné, ale to je tak vše. Musí tam být uvedeno, že splňuje tzv. Australskou normu. Jedině tak je ochrana proti UVA dostatečná.

Ad Australská norma (převzato ze stránek nejmenované české zdravotní pojištovny):

UV neboli ultrafialové záření se skládá ze dvou složek. UVB záření proniká jen do horních vrstev pokožky, UVA paprsky jdou hlouběji, a proto mohou kůži i více poškozovat.

Ochranu před UVA zářením nám stanovuje tzv. australská norma. Je to jediná platná standardizovaná norma na světě k určování ochrany kůže proti záření UVA. Je-li na krému uvedeno, že splňuje australskou normu, znamená to, že pohlcuje 90 procent UVA záření. Ten si můžete koupit bez obav.

Metodika australské normy je stanovena „in vitro" a je v podstatě jednoduchá. Na skleněnou plochu je nanesen testovaný produkt a ozářen UVA zářením. Přístroje stanoví, kolik přes sklo a nanesený produkt prošlo UVA záření. Pokud testovaný prostředek zabrání průchodu 90% UVA záření, splňuje australskou normu.

arrow
Neprodává v Bazaru

levhardova
O tom jsem také četla,ale to spíše splňují ty dražší přípravky jako je Eucerin a Daylong viď?
Jinak dneska jsem si koupila z Dm drogerie Sun dance, SPF 15 chrání proti UV a UVB. Ale nevím, jestli splňuje australskou normu, nejspíš asi ne za ty prachy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené