arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím, jsou doplňky stravy, například carnitin, důležité, pokud chci mít postavu jako fitnessky? Chci začít navštěvovat novou posilovnu, kde jsem si objednala i trenéra, jídelníček a trenínkový plán, ale bez doplňků to prý nejde. Já se však bojím negativních účinků, jaké máte zkušenosti vy?

arrow
profile_image
tiniiq mojeid
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nie nie sú. Chces sa stať fitnesskou? Tak to bude vyžadovať skôr veľmi tvrdú drinu a predpísaný jedálniček.
Ak s posilovňou začínaš úplne stačí ak ti tréner upraví jedálniček a v prípade ak prijímaš v strave veľmi málo proteinu, možno by som zainvestovala do nejakého. Taktiež ešte odporúčam ak máš problémy s kĺbami alebo si celý život nič nerobila a kĺby sa ti začnú po chvíli ozývať, tak klbnú výživu.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chodím do fitka už leta a rozhodně bych do sebe tyto preparáty necpala. V těle je karnitinu dost, aby mu umožnil metabolismus lipidů, tak proč do sebe ládovat další?
(z biochemického hlediska se karnitin nachází v buněčné membráně a umožňuje transport mastných kyselin s dlouhým řetězcem do buňky = je to přenašeč, kde pak dojde k beta-oxidaci, tj. jejímu "štěpení" na acetyl-CoA, které tělo potřebuje jako zdroj energie; v podstatě teda umožňuje štěpení tuků za zisku energie pro svaly)
Spíš bych jedla věci, obsahující karnitin (mléko, jehněčí, hovězí) a nezapomínat na vitamin C - ten je pro syntézu potřebný. Pokud bys byla sportovcem s velkou zátěží, tak se karnitin dá brát, ale to asi nejsi, tak bych neriskovala (i když se o žádných nežádoucích účincích u karnitinu zatím neví).

arrow
profile_image
veniss
od 9. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ak posilňuješ niekoľko krát týždenne, potom by som zvážila kúpu proteínu (srvátkový alebo viaczložkový) - piť cca 30min. po tréningu, prípadne počas dňa namiesto desiaty/olovrantu.

Neskôr ak budeš mávať skutočne ťažké tréningy, potom aj aminokyseliny.

To akú budeš mať postavu však vôbec nie je ovplyvnené prísunom doplnkov stravy. Záleží len na tom aká bude strava a tréningy. Doplnky sú len okrajová súčasť (netvrdím, že zanedbateľná, ale nehrajú najdôležitejšiu úlohu).

Lkarnitín by som vôbec nedávala. Ani žiadne spaľovače tuku - to dávajú fitnessky až v poslednej fáze pred súťažou. Samy o sebe vôbec nezaberú.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moc děkuji za vaše názory. Já se dnes ještě jednou koukla na ty fitnessky a říkám si, že až tak svalnatá bych zase nemusela být. Ale líbí se mi ten klasický břišní pekáč a když je vidět, že na sobě pracujete a máte svaly - ne však jako chlap, rozumíme si.. Prostě skoro fitnesska, ale ještě ženská. Jinak právě do sebe nic ládovat nechci, zatím se snažím jíst bílkoviny sacharidy a tak. Do patnácti minut po posilování dodržuji příjem sacharidů - šťáva, banán atd. A do dvou hodin do sebe rvu bílkoviny - většinou tvaroh nebo bílý jogurt s oříšky, musli, ovesnými vločkami a kvůli vit. C pomeranč apod. Nejde ale o moc pestrou stravu . Původně jsem chtěla cvičit bez trenéra, ale chodila jsem do ženského fitka, kde jsem začala se svalama 33 procent, po dvou týdnech se vyšvihla na 34 procent a po měsíci najednou klesla na 32, což bylo ještě míň než když jsem tam ten měsíc začla. Tak mě napadlo zkusit trenéra, aby to mé snažení mělo smysl a řád. Jinak ty amino kyseliny, nebo něco takového mi také říkala, že mám brát, ale jak už tady padlo, tak to je asi zbytečné, pokud to chci dělat kondičně a ne závodně? Stejně tak ten karnitin. Ani nevím, jak dlouho je na trhu -aby se reálně věděly neg.účinky. Má sestra ho chvilku brala a prý jí nic neudělal, ani jí nepomohl na spalování,ale ani jí z něj nebylo špatně prý. Já právě nevím, co mám říct, když po mě vyloženě bude chtít ať trénuju s doplňkama. Jinak říkala, že to se bere jen určité období, asi ve fázi růstu svalů, ale stejně se toho bojím.

arrow
profile_image
veniss
od 9. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sacharidy po tréningu nejedz! .. ani keby ti to povedal tréner, nerob to.
Aspoň pol hodinu po fitku nič nejedz, neskôr si daj výlučne bielkovinové jedlo/proteín.
So sacharidmi veľmi opatrne. Ver mi, viem čo hovorím.

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tou stravou po cvičení je to různé. Jsou odborníci, kteří tvrdí, že se má jíst do 30 minut po cvičení, pak jsou tací, co razí teorii jíst až po 30 minutách. Takže to nikde není pevně dané a vždycky záleží na jedinci.

Mě by zajímalo, proč potřebuješ doplňkovou stravu ke cvičení? Vyrýsovanou postavu můžeš mít i bez toho, tak proč to až tak řešit? (stejně jsou to věci, které tělo má - denně je přijímá v potravě a navíc si je i samo tvoří) Karnitin je na trhu už hodně dlouho - není to žádné anabolikum, jak jsem už psala, ale otázka tady zní spíš PROČ ho brát než MÁ NĚJAKÉ NEG. ÚČINKY?

Slečna z Blogilates má luxusní postavu, zúčastnila se bikini fitness a žádné tyto "hnusy" do sebe necpe

arrow
profile_image
tindra
od 26. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Merrisska: Do patnácti minut po posilování dodržuji příjem sacharidů - šťáva, banán atd

Ale to je špatně. Jestli šťávami myslíš obyčejné slazené nápoje jako sirupy apod., tak ty bych úplně vynechala, jsou to zbytečné cukry - prázdné kalorie. Banány a ostatní ovoce se jí právě před cvičením, abys tělu dodala správné cukry a měla energii. Po tréninku je to zbytečné a kontraproduktivní. Po cvičení pouze bílkoviny a zeleninu.

Cituji Merrisska: kvůli vit. C pomeranč apod.

Záleží, kdy chodíš cvičit, ale jestli pozdě odpoledne/k večeru, tak bych pomeranč nahradila vodou s vymačkaným citronem. A ani není nutné dávat si přímo po tréninku.

Jinak holky, které se vyznáte - má smysl si dávat po cvičení proteinový nápoj, když ve fitku cvičím převážně kardio a posiluji spíš zlehka (cca 30 min) vesměs na střední zátěž? Jde mi o to, že na škodu to určitě nebude, ale jestli to není zbytečné pro někoho, kdo tomu přímému posilování tolik nedá a jestli stačí běžný přísun bílkovin v následujícím jídle. Díky

arrow
profile_image
zombiegirl
od 6. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Strava je základ, bez doplňků se obejdeš..to ti řekne každý rozumný trenér, kterému nejde jen o to na tobě vydělat...

arrow
profile_image
veniss
od 9. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejde o to, koľko bielkovín máš v strave, skôr o %-podiel bielkoviny, tuky, sacharidy.
Ja pijem proteín skoro každý deň, nie len v tréningové dni. Trochu to zasýti, umlčí chuť na sladké a dodá potrebné bielkoviny.

Čo sa týka jedla po tréningu, ako tu už bolo spomenuté - niektorí sú za, iní proti; ja mám o tom naštudované dosť na to, aby som si vedela spraviť vlastný názor (skôr ako 30 minút po tréningu nejem, neskôr si dám výlučne proteínovo-tukové jedlo).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elinor92: Mě by zajímalo, proč potřebuješ doplňkovou stravu ke cvičení

No to je právě to, ptala jsem se na to, protože mi ta trenérka tvrdila, že bez toho to nejde.
Ale jinak vám holky můžu říct, že po té návštěvě, kdy jsem včera absolvovala hodinu s trenérem, dostala jídelníček a trénink. plán jsem dost zklamaná a hlavně ty doplňky do sebe cpát asi nebudu (možná leda ty "klasické" vit. C...). Protože jsem poznala, že jim jde těžce o prachy. Ve snídani mají mimo jiné zahrnutou položku se zvláštním názvem, která prý znamená, že jde o jídlo od nich. Doplňky do mě určitě chtěli cpát taky od nich. Trenér mi vysvětlil jen dva ze tří sestavených dnů, že si ho na třetí musím objednat a furt koukal na čas... No prostě hrozný!
Zítra jdu zkusit jinou posilovnu, i když jsem naštvaná za ty vyhozené a ne zrovna malé peníze tady, ale tahle má lepší reference. Tak uvidím, na ty doplňky se schválně zeptám a dám echo.
Mimochodem je normální, že vám do jídelníčku dá třeba jenom - leicht muller rýže, nebo ovofit anebo ovoce a hrst bonbonů? Já myslela, že si to budu muset nějak vážit a toto je takové neurčité, že jsem si to mohla dát dokupy myslím sama z těch knížek, co teď furt studuju.
A abych nezapomněla z doplňků mi akorát řekla, že jestli je brát nechci ať si z těch pěti, co mi sepsala, beru aspoň vit.C, protein po tréninku a carnitin. Co si o tom teda myslíte? A protein pokud vím jsou bílkoviny, který však můžu čerpat ze stravy a nemusím je brát v doplňcích ne? I když tělo jich prý vstřebá najednou jen 50 g tuším.
Moc děkuju za vaše rady.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji veniss: neskôr si dám výlučne proteínovo-tukové jedlo

Co konkrétně prosím? Mně zas v té předchozí posilce pro ženy říkala ať si dám do patnácti minut sacharidy a do dvou hodin bílkoviny atd. Tak teď teda nevím. A to to zrovna i studuje na výšce poslední ročník.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A ještě by mě zajímalo jestli jste nezkoušely něco - jídlo, doplňek stravy - na únavu úpo tréninku? Prý je na to ten protein, ale já bílkoviny jím a stejně se cítím hodně unavená. I když asi to má spojitost s rozhašenou štítkou, nevím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tindra: Banány a ostatní ovoce se jí právě před cvičením, abys tělu dodala správné cukry a měla energii. Po tréninku je to zbytečné a kontraproduktivní

Banán po tréninku mi taky poradila trenérka v tom předchozím fitku, jsem jí věřila, protože vypadala, že se vyzná :-/

arrow
profile_image
veniss
od 9. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Merrisska:

Bielkovinovo-tukové jedlo = bez sacharidov.
Napr. praženica na kokosovom oleji (alebo bravčovej masti), mäso so zeleninou, syr atď.

Ale keď chodím trénovať neskôr a prídem domov cca o 19.00 to už nejem nič, lebo nemám chuť. Alebo si dám proteín.
Jem až hodinu alebo aj neskôr po tréningu.

Btw, z tukov sa nepriberá, priberá sa zo sacharidov a z nevhodne skombinovanej stravy. To ti musí každý dôveryhodný tréner povedať.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené