arrow
Neprodává v Bazaru

To záleží na lékaři, jestli je svědomitý, nebo lajdák.. Svým způsobem antina je nebezpečná pro každou holku, natož pro holky s krevními poruchami, ale spousta lékařů toto ignoruje za vidinou smluv s farma. firmama, a celkovým vysoce výnosným kolotočem okolo antiny, a osud holek jim je naprosto jedno, však měli číst příbalák a informovat se že.. :/ Existují gestagenní pilulky, hormonů je tam sice méně, ale stále je to dráždění hada bosou nohou, akorát s lepším vědomím, jak člověk ulevuje tělu apod. ale právě gestageny ve většině případů vedou k otékání, přibírání, a zhoršení pleti, akné a podobně.. Hodně záleží na tom, jestli máš nemoc v aktivní formě nebo ne.. v dnešní době je spousta lidí, kteří mají tuto nemoc, ale za celý život se jim nijak neprojeví, a na druhou stranu jsou lidé, kteří ji mají "aktivní" a je to pro ně každodenní boj.. Nemám teda tuhle mutaci, ale mám bohužel Leidena, v nejtěžší formě, a nemusela jsem brát ani antinu, a jsem už 3 roky na hromádce, a z ničeho.. Spousta holek si ani vůbec neuvědomuje co do sebe láduje, a pořád si říká, jojo, kecy v příbalovým letáky aby byli firmy krytý, ale mě se to nikdy stát nemůže... Po tom co mám prožitý s trombózama bych ani za vidinou pohodlnýho sexu nebo byť i řešení problémů s MS, po antině nikdy nesáhla.. je to nehorázný svinstvo, a za ty následky mi nic nestojí.. Člověk to holt musí vzít, jasně, chránit se kondomem v dnešní době kdy každej studuje, a rodina se plánuje skoro až na přelomu na 30ku, je holt blbý, ale co člověk do života dostal, s tím musí "hrát", a radši přeruším školu a nějak se postarám s partnerem o miminko, a pak dostuduji, než aby byla v 18 mrtvá po embolce.. O tom, že člověk má do postele ulehat jen s člověkem, s kterým by byl ochoten mít dítě, nebo si dokázal představit výchovu dítěte ani nemluvím.. Nejsem žádná puritánka, ale některé situace člověku změní pohled na život.. takže rozhodně konzultovat s lékařem, obíhat, ptát se, řešit, vyptávat, a nenechat se odbýt žádným podmazaným dealerem antiny..

Cituji Kikulina: není pravda, mutace mthfr se za vysoce rizikovou už dlouho nepovažuje, ale jen za trombofilní faktor, leidenská mutace je ovšem něco zcela jiného

S leidenem je HA přímo "zakázaná", s touto se VELMI nedoporučuje. Proč asi? Doktor ti ji samozřejmě zakázat nemůže, ale každý dobrý doktor ti řekne jaké to má možné následky, viz:

Cituji Kvikus123: Prý mám vlivem mutace 3x vyšší riziko trombozy a embolie, s HA 20x

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kvikus123: Jak se tedy chráníte? Mi hormonálka vyhovovala po všech směrech - konečně bez bolesti u menstruace, pravidelná, zmizelo mi akné ze zad, neměla jsem žádné změny nálad, nesnížila se mi chuť na sex. Pro mě samá pozitiva...

Reaguji na Kikulina: Vážně? Já o mutaci mthfr nemůžu najít moc informací a když už něco najdu, tak se řeší spíš těhotenství než antikoncepce.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kvikus123: s HA 20x - do toho rizika nejdu,

ovšem stejné riziko je v těhotenství

Cituji Michaela18: Vážně? Já o mutaci mthfr nemůžu najít moc informací a když už něco najdu, tak se řeší spíš těhotenství než antikoncepce.

zjišťovala jsem si to po diagnoze celkem důkladně, na medline, pubmedu a tak podobně

ale každá si to musí srovnat sama, pro mne je to riziko je přijatelné, nikdy jsem nevykouřila jedinou cigaretu, stravuji se zdravě, BMI mám v dolní hranici normálu, pro mne konkrétně je případné neplánované těhotenství daleko horší varianta

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kikulina: Děkuju za tipy na stránky taky jsem nikdy nekouřila, snažím se zdravě stravovat, hodně sportuju a i přesto, že mám stálého partnera už šest let, tak dítě teď opravdu neplánujeme.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mám taky zjištěné méně závažné mutace a gynokolog mi řekl, že mi klidně bude HA psát, pokud mu podepíšu, že jsem srozuměna s riziky tzn. že mohu i umřít na plicní embólií a že záleží na prioritách člověka. Já osobně jsem okamžitě vysadila, měla jsem jí kvůli silné a časté menstruaci ale jak člověk slyší kolem sebe o embóliéch a mozkovkách i u mladých žen tak raději silná menstruace než pak zůstat třeba na půl těla ochrnutá.... o dalších negativách HA nemluvě, já už mám třeba děti ale kolik holek pak nemá menstruaci a nemůže otěhotnět..

arrow
profile_image
DanielaSim
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

ja mám tuto mutaci ,ale heterozygot, což je o něco lepší než homo,kde je ta šance te tromb. vyšší a taky jsem brala yadine a nechtěla jí kvuli tomu vysadit nakonec jsem trombozu prodělala ve 20letech.......Takže HA nedoporučuji. Brala jsem pak tu Azalii,ale neskutečně se mi po ni zhoršila pleť,takže šla do koše.

arrow
profile_image
DanielaSim
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kikulina: pro tebe je lepší prodělat mrtvici nebo embolii než těhotenství?Těhotenství můžeš zabranit i jinak než HA ,ale chápu že s HA je vše pohodlnější...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené