Zajímalo by mě, zda berete nějaký vápník z lékárny, případně jak ho přijímat v potravě. Mám trochu odvápněné zuby a přemýšlím, zda mi anorganický vápník z lékarny neublíží...
Dík.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kaja555
Ahoj, já měla užívat Biomin H plv., jsou to takové rozpustné sáčky vápník plus horčík, protože prý by se měly užívat dohromady, že se nějak vážnou nebo co...ale moc zodpovědná v tom nejsem, jinak vápník je taky ve Vincentce, tu taky bumbám.

arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Kajo. Já beru trojkombinaci vápník, hořčík, zinek. Četla jsem, že v této kombibaci to organismus nejlépe spotřebuje. Samotný vápník bez hořčíku prý tělo vyloučí. Tak nevím.
V přírodní formě je nejvíce ve vlaškých ořechách a také v chudobkách. Z chudobek je nejlepší brzy na jaře uvařit čaj.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přidávám se k děvčatům, měla jsem problémy s křečemi nohou v noci, došla jsem do lékárny, dali mi také kombinaci vápník a hořčík v sáčku, takové granulky, chutnaly po vanilce, a přešlo to za tři dny .. teď beru multivitamín od Cetebe, dobře se polyká, protože se mi velice lámou nehty a výsledek jde vidět asi po třech týdnech, takže vápník seženeš určitě vždy v kombinaci s něčím A pozor na tvaroh, ten odvápňuje

Holky, díky moc! Chudobky ještě nejsou, tak se vrhnu na nějakou tu kombinaci z lékárny. Eva29: vanilková příchuť, no jeje.
Už se mi objevují i ty bílé skvrnky na nehtech. Fuj. Možná je to vše dohromady- málo sluníčka, stres...

Eva29: hm, tvaroh jsem měla včera....

arrow
Neprodává v Bazaru

Kaja555

někde jsem se dočetla, že bílé skvrny na nehteh znamená vstřebávání vápníku ledvinami .. mám je také, dost mě to zjištění vyděsilo .. ale musím říci, že co beru ten multivitamín, skvrny mizí, tak netuším jak to je

Občas tvaroh nevadí, já ho akorát jedla také na vdolečcích (mňam), ale vadí, kdy ho jíš denně kvůli vápníku, dostaví se přesný opak .. upozornila mne na to náhodou chovatelka velkých plemen psů a je možné se to dočíst i v různých diskusích, kdy zdrcení majitelé velkých psů chodí od veterináře, že štěněti dávali denně tvaroh kvůli pevné kostře a pak to veterinář pracně "narovnával" různými preparáty ..

Eva29
Aha, mě se ty skvrnky objevují až nyní poslední dobou. Uvidíme, zda zmizí po braní něčeho z lékárny. Snad jo. V podstatě mi je to vzhledově jedno, těch pár skvrnek, ale beru to jako indikátor. Tak v pondělí vyrazím do lékárny.

Tvaroh jím tak pětkrát do roka. tak ok. Celkově se mléku vyhýbám; byla jsem slabý alergik, nebo se tomu spíš říká intolerance.
Ono půjde asi o vstřebávání vápníku v těle, i o ty jiné prvky co to podporují. Jen jsem se bála, abych organismus nezatížila- ale při již projevujících se příznacích nedostatku asi ne. Snad.

.... no oni asi pesani v přírodě původně nedojili krávy....

Ať už rostou ty chudobky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě zmizí Kdybych našla ten web, kde to popisovali, myslím, že to byl nějaký web na umělé nehty ..

Tak to já ho jím častěji, ale nemám to co Ty, tak se mohu mléčnými výrobky dopovat o sto šest, ovšem na kvalitu nehtů to nemá žádný vliv ..

to bude tím .. radši ani nechci vědět, jak reaguje jejich organismus na granulky, ale to už je jiné téma

holt není nad bylinky

Jinak zde je něco o jeho obsahu v potravinách, ale není tam ta míra vstřebávání, tak bůh suď. V Po jdu do té lékárny.

http://www.osteoporoza.cz/obsah-vapniku-v-potravin ach

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kaja555
Kájo, teď jsem přišla ze zahrady a chudobky už rostou, pravda, našla jsem asi 4, ale našla, takže vydrž, je to na dobré cestě!

Ahoj, beru tedy od Nature Bounty, či tak nějak, vápník, hořčík, zinek v jednom A už teď po cca 2 týdnech mám silnější nehty jako drápky. Se zuby to neudělalo zatím nic.

ještě perličku: lékárník mi říkal, že ty bílé skvrnky na nehech má také a že to nic není. Prý skříplé nehty. Snad má v jiných oblastech větší znalosti-tohle mě trošku vyděsilo. Skříplý nehet přece poznám a asi bych věděla, že jsem si ho někam přivřela, ne?

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

beru vápník, hořčík, zinek v jednom..

Vápník? V máku, semenech, ořeších. Nejlepší zdroj, a nejstravitelnější. Kdo se zajímá o výživu, tak je mu to jasné, jen se proboha neptejte doktorů, ti vám jsou schopni doporučit mléko a sýry...jako před 100 lety (kdy to mmch. ještě opravdu fungovalo-proč, to už je na jinou debatu)

Kaja 555
mě moc pobavila s těmi "přivřenými" nehty.
Doktoři někdy mají pocit, že musejí znát na všechno odpověď (nutno přiznat, že my, pacienti jim to sami vnucujeme tím, jak si je zbožšťujeme), a když ji neznají, tak si ji vymyslí.
tohle je hodně brutální výmysl. Na to by neskočilo ani 10 leté dítě. Fakt nás už mají za blbce?
Ne, spíš jim to nedochází, že máme taky mozek a že nám můžou nakukat cokoliv.
Věřím, že to nedělají z touhy ublížit, ale odbýt, mít pokoj od dotěrných otázek, na které neznají odpovědi.
Mám štěstí na výborného lidského doktora, který když neví, tak řekne NEVÍM, a hotovo. Kvůli tomu u mě neklesne. Naopak. Nedělá ze sebe Toho poloboha, jako mnozí vševědoucí lékaři.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené