arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla bych nejradši, kdyby mi odpověděl někdo, kdo pracuje v personalistice. Už dva měsíce si sháním práci/brigádu a pořád marně. Na pohovory chodím vždycky s úsměvem, krásně oblečená i nalíčená, prostě mám ten den vždycky pocit,že mi to hrozně sekne Bohužel často narazím na pohovoru na paní, která mě ve dveřích sjede od hlavy k patě a mně je okamžitě jasné, že je to v háji. Navíc mi okolí říká, že vypadám hodně mladě. Nechci teď znít nafoukaně, ale je možné, že být u pohovoru atraktivní, usměvavá, mladě vypadající a hezká je prostě překážkou?? Působila bych třeba seriózněji a sympatičtěji, kdybych se vůbec nenalíčila, nasadila brýle a oblékla se do nějakých pytlovitých hadrů? Jaké jsou vaše zkušenosti?? Děkuju.

Cituji Sportacka: Bohužel často narazím na pohovoru na paní, která mě ve dveřích sjede od hlavy k patě a mně je okamžitě jasné, že je to v háji.

Jsou ženské, které jsou na pohledné a mladší vysazené. Takže má odpověď zní, bohužel ano, občas je to na škodu.

arrow
profile_image
Luca_x
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám to podobně. Brýle poslední dobou potřebuji na dálku, tak si je vezmu i k příštímu pohovoru. Taky vypadám mladě a jelikož usiluji o manažerské místo, tak je vzhled občas 'problém'.

arrow
profile_image
BellaSofia
od 9. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sportacka: Nechci teď znít nafoukaně, ale je možné, že být u pohovoru atraktivní, usměvavá, mladě vypadající a hezká je prostě překážkou?

Jo to je překážkou.Samozřejmě záleží na kterého personalistu/personalistku kápneš,ale být tebou tak tam nechodím jak na přehldíkové molo. Mně je 21 vypadám sice starší ,ale atraktivní jsem (dle okolí) dost a proto se raději na pohovory nelíčím.Jen řasenku,pudr,lesk a to je vše.Žádné odvážné věci s výstřihem a tak.Navíc když člověk vypadá dobře tak se přeci líčit ani tolik nepotřebuje.Zrovna příští v pondělí jdu na pohovor a opět se budu řídit ,že méně je lépe.Ono ať chce každý nebo ne pořád je u nás v Čr v některých lidech takové to zakódování :hezká = blbá. A upřímně moc se nedivim jelikož když kolikrát jdu kolem některých VŠ škol a slyším ty našňořené modelky mluvit tak to je děs.Samozřejmě nestrkám všechny do jednoho pytle,ale je to prostě tak. No každopádně hodně štěstí

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Adka: Cituji Sportacka: Bohužel často narazím na pohovoru na paní, která mě ve dveřích sjede od hlavy k patě a mně je okamžitě jasné, že je to v háji.Jsou ženské, které jsou na pohledné a mladší vysazené. Takže má odpověď zní, bohužel ano, občas je to na škodu.

Asi to nebudeš chtít slyšet, protože se budeš muset pro pohovor "zvošklivit", ale ano, naprostý souhlas s výše uvedeným příspěvkem - v podstatě to vadí.

Hodně žen odmítá na "své" pracoviště vpustit někoho,. kdo by je "potencionálně ohrožoval" tj, hned by vedle něj vypadaly starší, méně hezké a kdo ví, jestli navíc ještě nebudeš i schopnější. a chytřejší..

Trochu mimo mísu ( ale ne moc .

Četla jsem teď příběh vysokoškoláka s dobrou praxí, kterému z důvodu krize zrušili místo a on se z nedostatku pracovních míst začal ucházet o místa pro středoškoláky (poměrně horší úrovně) .. a všude prý na něj koukali nějak divně. a vůbec nic nemohl sehnat... no já to vidím úplně jasně Jak si nějaký středoškolák šéf, s nic moc praxí vezme k sobě někoho, kdo by ho mohl ( třeba jen náznakem!) převyšovat.. výši vzdělání, znalostmi, bohatou praxí.. atak Jo, udělají to, to už ale musí být lidé se sebevědomím, s úrovní, bez komplexů..

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych řekla, že opravdu je to někdy na škodu. Když se zamyslím nad sebou, tak když jsme s kamarádkou odjely na Kypr pracovat do hotelu, šéf hotelu nám přidělil práci stylem - vy jste ok - budete na očích jako barmanky, druhé dvě holky (tlustá maďarka a ošklivá vykouřená slovenka) poslat do kuchyně k nádobí. Jj, je to extrém, ale přijde mi, že v Česku to funguje podobně. Já na pohovoru, kde je chlap, vždy práci dostala (jednalo se asi o 5 výběr. řízení), bohužel převažují personalistky a tam jsem vždycky pohořela Neříkám, že to je jen tím, ale divné to je, no ne?

arrow
profile_image
BellaSofia
od 9. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: Hodně žen odmítá na "své" pracoviště vpustit někoho,. kdo by je "potencionálně ohrožoval" tj, hned by vedle něj vypdaly starší, méně hezké a kdo ví, jestli navíc ještě nebudeš i schoplnější. a chytřejší..

Přesně tak.A to prostě nezachráníš ani když budeš milá a pořád se usmívat.

arrow
profile_image
BellaSofia
od 9. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nebo třeba moje kamarádka dostala místo kde musela procházet 2 pohovory. Je to kypřejší Moravanda,atraktivní ohnivá černovláska s velkýma přírodníma prsama,chytrá až až ,ale byly tam asi 3 starší personalistky kterým se to zřejmě nelíbilo takže by vůbec neprošla,ale protože se říďa znal s jejím tátou tak hold projít musela.Ale řekl ,že by jí vzal stejně protože znalosti a praxi na to místo měla.Jen personalistkám se asi nějak nezalíbila..

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sportacka: Navíc mi okolí říká, že vypadám hodně mladě

Buď klidná, je mi 25, ale lidi mi tipují tak 18/19 let a na pohovoru mi to moc důvěryhodnosti v jejich očích taky nepřidává soudě podle jejich pohledu potom. Hold, někdy je svět nepravedlivý

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Upřímně moc nechápu to s těmi brýlemi....to jako když si je vezmete tak budete vypadat ošklivěji nebo starší? Nehodlám se nikoho dotknout...jinak chápu co myslíte tím vzhledem...jak to říct normálně...nemusím se jít ucházet ani o místo ale vidím když mě někdo sjíždí zkoumavým pohledem...štíhlá postava a dlouhý blond vlasy k tomu stačí.....nechci aby to působilo namyšleně ale tak mám oči...Jinak s jedním pohoverm taky nemám dobrou zkušenost (a myslím,že vzhled tam určitou roli hrál taky...možná kdybych šla v těch brýlích asi bych vypadal "věrohodněji"?...ale stejně se mi zdá zvláštní hodnotit člověka podle vzhledu a ještě na pracovnícm pohovoru kde jde o něco jiného)
Reaguji na Sportacka:
Tak se uprav nějak normálně nebo se nemaluj......vkusně, slušně ale jako šedá myš...
Taky je možné, že to prostě parkrát nevyšlo kvůli něčemu jinému a důvodem vůbec vzhled být nemusel...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji smarny: Buď klidná, je mi 25, ale lidi mi tipují tak 18/19 let a na pohovoru mi to moc důvěryhodnosti v jejich očích taky nepřidává soudě podle jejich pohledu potom

Mě bude 28 a tipují mi o několik let míň, jenže to je to poslední, co by mi vadilo V tom vidím do budoucna spíš výhodu, xixi. Myslím, že problém je celkově spíš v tom, že spousta výběrových řízení je dávno vyřešených, po známosti se lidi dotlačí na jakékoli pozice, to je to zlo. Jak mi pak někdo vysvětlí, že na pozici, kde jsou jazyky, VŠ, psaní všema deseti a praxe z admin. přijmou holku, co má za sebou dva měsíce maturitu, je bez praxe, aj se domluví rukama nohama, ale shodou okolností je její teta šéfovou odd., pche.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji BellaSofia: Navíc když člověk vypadá dobře tak se přeci líčit ani tolik nepotřebuje

Tohle je těžké...mě je skoro 25 a lidé mi taky typují o 5-6 let míň a to se líčím výrazně...takže si neumím představit jít nenamalovaná....a jak už jsem psala o těch brýlích...že by mi to přidalo roky či vážnější,věrohodnější vzhled se také říci nedá nebo ubralo na vzhledu.....

arrow
profile_image
meberry
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud se ucházím o práci,kde to má na starost ženská,je mi jasné,že práci nedostanu,i kdybych se na hlavu stavěla.Když to má na starost muž,vždycky byli ochotni mě přijmout.
Nebudu se kvůli tomu,abych se personalistce zalíbila zošklivovat,co to je?To fakt někdo z vás dělá?

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji gumidek: Já bych řekla, že opravdu je to někdy na škodu.

Taky jsem byla na pohovoru ale jen jako výpomoc (brigáda) k někomu hlavnímu..měla jsem po Bc a obor, který požadovaly s tím,že hodlám pokračovat ve studiu.....ptaly se mne na zahraniční stáže...což jsem opravdu neabsolvovala tak jsem dostala otázku zda umím uvařit alespoň kafe....musím říct, že jen co jsem vypadala tak jsem se rozbulela...bylo to ponižující ale nezmohla jsem se ani na slovo v tu chvíli....Mám ale takový pocit, že kdybych (bez urážky) byla malá či tlustá nebo ošklivá tak tuto otázku nedostanu...

arrow
profile_image
BellaSofia
od 9. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na meberry: Nejde o zošklivování ,ale přeci nemusíme chodit na pohovory v uplých kostýmcích,perfektně nalíčené.Nejde přeci o modelingový konkurz.Samozřejmě,že je dobré vypadat dobře.Nikdo nechce asistentku nebo recepční s ukrama na obličeji a mastnýma vlasama,ale zase nikdo nechce modelku.To by byla zas jiná práce.A že mužský tě přijmuli? No ono se musí brát v potaz ,že chlapi prostě penisem občas dost myslí.Tím tě nechci urazit to vůbec ne (ber to humorně,není to útočené),jistě máš svých kvalit dost ,ale přijde mi divné ,že to jak jsi to napsala tak to vyznělo jako by tě snad ženská personalistka nepřijmula nikdy..To je trochu divné ne? Nebo jen ten postoj : že když je tam ženská tak tu práci nedostaneš a už to předem víš.Trochu mi to připadá jako by jsi tam šla už s výrazem : Já jsem hvězda a ty jsi hnuska.. Tak ono každá ženská to vycítí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené