arrow
profile_image
tulipanek
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když jsem sháněla místo já, taky jsem s tím měla problém. Nosila jsem proto brýle, drdol, jen lehounce namalovaná a zásadně nevyzývavé oblečení upnuté ke krku.

Neřekla bych, že byl problém v tom. Nevím, Nesetkala jsem se s tím, ale pravda, mě to nehrozí, aby mě někdo bral za konkurenci vzhledem

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Angelin: Holky, nezlobte se na mě, ale já jako personalistka pracuji a rukama mi prošlo už spousta uchazečů. A opravdu mě nikdy ani nenapadlo znevýhodnit mladou kočku a dát přednost škaredé staré, jen proto, že to pro nebude konkurence

Přesně tak, mám to stejně. Jediné případy, kdy jsem odmítla kvůli vzhledu, byly dredy - u nás ve společnosti jsou prostě zakázany, ale předem jsem o tom s dotyčným mluvila. Narovinu jsem mu řekla, že se mi jeho pracovní profil líbí, ale že pokud bych pozvala do druhého kola a on to místo získal, musely by dredy dolů. Odmítl, takže nebylo, co řešit.
Druhý případ byl asistentka, která měla přepisovat rozhovory, měla asi 5 centimetrové nehty. S tím teda moc dobře psát nejde, každopádně byla celá taková "mimo", účes měla dokonce vyšší než Amy Winehouse a vzhledem k tomu, že jsme sháněli někoho reprezentativního, měla smůlu.

Já osobně nejen na pohovor, ale i vůbec do práce doporučuju spíš decentní líčení. To ale neznamená zošklivit. Už jsem na pohovorech měla řadu žen, které přišly nalíčené sice pěkně, ale jako na silvestrovskou párty. Já osobně to neřeším, dívám se na jejich pracovní zkušenosti, tohle si pak vyřeší jejich nadřízení, kteří jim taktně nebo zcela upřímně řeknou, že reprezentují společnost, takže by měli volit trošku jiné barvy.

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Já osobně nejen na pohovor, ale i vůbec do práce doporučuju spíš decentní líčení. To ale neznamená zošklivit. Už jsem na pohovorech měla řadu žen, které přišly nalíčené sice pěkně, ale jako na silvestrovskou párty.

Aby nedošlo k nějakému omylu, já se rozhodně nelíčím na pohovor nějak vyzývavě - nejsem padlá na hlavu Nicméně jak jsem už psala: vypadám mladší, k tomu jsem blondýna, mám hodně šatů, které jsou prostě jiné, krásné, něčím zvláštní,.. zkrátka nevypadám tuctově a usazeně a tak nějak jsem dospěla k tomu, že na pohovoru je to opravdu na škodu. Docela mě těší, že tu píšete opak.. kéž by to byla pravda, většinou se na mě ženy na pohovorech netváří vůbec příjemně

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Pavlie: Tak já personalistka jsem a já teda rozhodně nediskriminuji někoho proto, že dobře vypadá. Asi holt nejsem zamindrákovaná. A přidám ještě jednu historku. Končila jsem pohovor se slečnou, kterou jsem chtěla zamítnout, protože uměla kulový. Když jsem ji vyprovázela na recepci, potkala jsem šéfa oddělení, do kterého se ta slečna hlásila. Když odešla, ten manažer si ji i přes můj nesouhlas vyžádal do druhého kola a normálně u nás pracuje. Prostě je to šílená kočka... Takže asi tak.

Tak asi nejsi zakomplexovaná, ale hodně žen prostě je ( a hodně taky není

Co mě ale zaujalo, bylo to, že píšeš, že dotyčná slečna uměla kulový..

No já jsem žila v domnění, že přijímání zaměstnanců na vybrané místo probíhá tak, že dám inzerát ( pokud to tedy není místo, kde je předem rozhodnuto, že

Pak z došlých životopisů (podle vzdělání, praxe. a vůbec celkové úrovně CV) si vyberu 5-6 lidí a ty pozvu na osobní pohovor. No a pak už chápu, že na místě mohou rozhodout určité sympatie, celkový dojem z člověka, dostanu odpověď i na pár doplňujících otázek a ..vyberu si toho, kdo se mi hodí nejvíce.

Jak se ale na osobní pohovor mohla dostat slečna, která vůbec nic neuměla, jak píšeš? Ta měla být vyřazená už hned. Jinak s tím šéfem, co si ji stejně vyžádal No chápu, že ho to ovlivnilo, že to byla kost , ale kdo si vezme do oddělení někoho, kdo nic neumí - možná tak na měsíc na zkušebku, během té doby si snad myslí, že slečnu " zlomí" a pak ji stejně vyhodí ..páč co s ní, přece nebude dělat za ní?

Já chápu, že kvůli vzhledu dostane přednost holka s jedním jazykem před slečnou s jazyky více apod., ale holka, co nic neumí?

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miinka: Já osobně nejen na pohovor, ale i vůbec do práce doporučuju spíš decentní líčení

Tak to by snad měla být úplná samozřejmost, pokud se na pohovor dostaví slečna s líčením vhodným tak maximálně na silvestrovskou párty a to ještě až po půlnoci , tak to není jen o líčení, ale mně by to napovídalo, že slečna nemá soudnost, odhad, neumí se vhodně chovat apod. - a tu bych nepřijala.

To je ale něco jiného, než diskriminace kvůli hezkému vzhledu..

Cituji marketahr: Jak se ale na osobní pohovor mohla dostat slečna, která vůbec nic neuměla, jak píšeš?

Jejda, kdybys viděla, jaký tupci občas u nás na škole dostali diplom, to by ses divila. Pak chápu, že když si někdo do životopisu napíše VŠ vzdělání, tak si ho podle toho pozveš na pohovor a pak jen s otevřenou pusou zíráš.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sportacka:
Chápu, že občas člověk narazí na zamindrákovanou blbku, ale aby jich bylo třeba 5 v řadě, to se mi nezdá Jestli to třeba není tak, že chlap vezme i o něco míň kvalifikovanou kočku, jen aby měl na co se koukat (píšu míň kvalifikovanou, ne neschopnou, aby nedošlo k mýlce ) zatímco ženské je jedno, jak dotyčná vypadá, ale zajímá se o schopnosti?

Jinak je jasné, že když bych šla třeba na pohovor na místo v bance, nevezmu si šaty, které jsou 'jiné' (ať už to znamená cokoliv ) a k tomu 12 cm jehly, ale něco, co zhruba odpovídá dress codu. Možná by pomohlo, kdyby jsi sem hodila ukázku outfitu na pohovor a tady ti holky personalistky řeknou, jestli je to OK

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Teda..mě nikdy nenapadlo svádět neúspěch na pohovoru na to, že jsem moc hezká. (Ale nepřipadám si taky nijak zvlášť atraktivní).
Asi se to může stát, ale že by to bylo pravidlo? A když už, tak spíš v situaci, kdy asistentka nabírá asistentku...a ne ve firmě, kde na to mají personalistky, nebo kde si podřízené vybírá někdo z vyššího managementu.

Cituji marketahr: Pak z došlých životopisů si vyberu 5-6

Tak záleží kde, ale 5-6 mi přijde hooodně málo na 1.kolo.

Cituji Sportacka: Už dva měsíce si sháním práci/brigádu

Tak dlouho? Vždyť od reakce na inzerát k tomu pohovoru to většinou trvá měsíc...

Cituji Sportacka: mně je okamžitě jasné, že je to v háji

Cituji Sportacka: Působila bych třeba seriózněji a sympatičtěji, kdybych se vůbec nenalíčila, nasadila brýle a oblékla se do nějakých pytlovitých hadrů?

Takže tu paní podle pohledu odsoudíš a pak chceš, aby ona Tebe soudila podle schopností? Možná bys působila sympatičtěji, kdyby ses s danou osobou neporovnávala a snažila se v ní vidět to nejlepší - to fakt funguje.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zuziik: Cituji marketahr: Pak z došlých životopisů si vyberu 5-6

Tak to byl příklad, samozřejmě Já jsem pracovala pro management jedné světové značky a tam při výběru nižšího managera bylo jen první kolo, kde byli tak max 3 kandidáti ( firma měla vysoké, specifické požadavky a nároky) a žádné druhé kolo už ani nebylo potřeba

Zase u malé firmy, kde chtějí jen na brigádu recepční si klidně na první kolo pozvou i 20 holek, že... to je jasný...

Cituji Zuziik: .a ne ve firmě, kde na to mají personalistky, nebo kde si podřízené vybírá

někdo z vyššího managementu.

Dělala jsem pro TOP management zahraniční firmy a že by si nevybírali manageři ( i) podle vzhledu, nebo že by do toho "nekecali" personalistce říct nemůžu,.. holt to tak chodí

Samozřejmě jak jde, ale neobvyklé to určitě není

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: Jejda, kdybys viděla, jaký tupci občas u nás na škole dostali diplom, to by ses divila. Pak chápu, že když si někdo do životopisu napíše VŠ vzdělání, tak si ho podle toho pozveš na pohovor a pak jen s otevřenou pusou zíráš

Tak to asi tak, no )

arrow
profile_image
holly
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezlobte se na mě, ale tvrdit něco ve smyslu, že "mě" nevezmou, protože jsem moc hezká, je poněkud ujeté. Je to pouze výmluva. Co má říkat někdo méně atraktivní? Nj. mě nevzali, protože nejsem hezká ...
A to, jak píšete, že personalistky jsou ošklivé a zamindrakované a atraktivní nepřijmou. No upřímně, to o vás též něco vypovídá a pozitivní to zrovna není. Jak se říká, nejdřív byste si měli zamést před vlastním prahem... Ale je pravda, že svést chybu na druhé nebo na něco, je vždy snazší než hledat chybu u sebe.

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na holly: Promiň ale nechápu tě Jak si mám zamést před vlastním prahem? Vyslovila jsem tu názor a většina holek s ním souhlasí - pokud jsi personalistka a navíc nezamindrákovaná, tak je to super, většina taková asi ale není.. Byla jsem na mnoha pohovorech, jednou např. moje angličtina nebo výsledky nějakého testu byly daleko lepší než mojí známé a práci přesto dostala ona - trošku tlustá, bledá, s mastnými vlasy a v brýlích.. Zřejmě tedy osobní sympatie??

Cituji holly: Nezlobte se na mě, ale tvrdit něco ve smyslu, že "mě" nevezmou, protože jsem moc hezká, je poněkud ujeté. Je to pouze výmluva.

Není to žádná výmluva, v parfumérii v Praze je vedoucí, o které se všude ví, že nesnáší a zásadně nepřijímá mladé a hezké holky, vybírá si podřízené od 40let výše a ty tam pracují několik let, ale pokud jí tam přidělí mladou holčinu, tak každou zatím vyštípala, žádná se tam neohřeje delší dobu, také se vozí po mladých holkách, které tam chodí na animace a promoakce. Je tím pověstná, ví to o ní každý, včetně konkurenčních sítí parfumérií.

Stejně tak se chová i vedoucí v nejmenovaném kuchyňśkém studiu, žádnou ženskou nepřijme - pouze chlapy a k ženským, které najímá její kolega se chová odměřeně, nezdraví je ...
Je spousta třeba rozvedených, nespokojených a zahořklých žen, které prostě nesnesou pohlednou mladou holku, která má život před sebou. Je to smutné, ale bohužel je tomu tak.

arrow
profile_image
holly
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jistě existují vedoucí apod. jak popisujete, ale dělat z toho pravidlo, to bych neřekla. Spíš věřím tomu, že hraje roli tlačenka a vzhled spíše pomůže než uškodí. Prostě mi přišlo přehnané hned to svádět na zamindrákované personalistky, i když netvrdím, že takové nejsou.
Na druhou stranu, některé samy psaly, že pokud je u pohovoru muž, tak jim to pomůže, ačkoliv tam mohl být někdo kvalifikovanější.
Prostě mi příjde, že vidíte jen jednu stranu mince.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené