arrow
profile_image
zuz78
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ráda bych věděla, zda jde ještě u dospělého člověka napravit vadné držení těla, případně jak moc efektnivně a jakým způsobem.

Celý život mi táta říkal nehrb se, vystrč prsa, nenos batoh přes jedno rameno... jak si teď já blbá ve svých 33letech nadávám, že jsem ho neposlechla... Hrbím se, neumím chodit rovně a elegantně, v sedě mám kulatá záda a k tomu se domnívám, že dolní pneumatika na břiše které se ne a ne zbavit a vlastně jsem jí i přes jinak štíhlost, měla vždy, je způsobená také tím. Začala jsem teď cvičit na power platu a úplně jsem se zděsila když se podívám do zrcadla a vidím své nahrbení. Správné držení těla si uvědomím vždy jen na pár sekun či minut a během chvíle mám zase to svoje nahrbení a vykulacení. Ráda bych to změnila.

Poradíte? Díky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co zkusit třeba zdravotní cvičení? Které se zaměřuje na posílení zádových svalů? Nebo power yoga a pilates? (Ale pozor aby si jednu stranu nezatěžovala víc jak druhou!) Já mám skoliózu a cvičím power yogu a na záda mi pomáhá dost, posiluje i břišní vnitřní svalstvo. Jinak taky správná zdravotní matrace dokáže divy

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mám dojem že jsi teď popsala mě... ještě mám k tomu víc vykřivenou bederní páteř, takže mám zadeček jak ferda mravenec ale nepěkně tím vystrkuju břicho...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak je taky dobré cvičit před zrcadlem (jak už si psala že se zděsíš když se vidíš jak se hrbíš) aby sis mohla kontrolovat jestli nepřetěžuješ jednu stranu víc a taky si uvědomíš to jak stojíš, snaž se mít pánev mírně podsazenou, spodní břicho stahovat dovnitř, ramena dolů..

arrow
profile_image
zuz78
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

sapca - pilates i power jogu cvičím a nemohu si to vynachválit, nějakou chvíli po cvičení dokonce cítím jak jsem správně srovnaná, protažená. Při cvičení si správný postoj hlídám díky zrcadlu.
Jde mi právě o to, že v běžném životě, když stojím, sedím u stolu, nebo počítače tak se fakt nechutně hrbím a kulatím záda. Pilates a power joga na tohle u mne nemá vliv. Svaly mám dobré, dokonce i břišní - pod tím tukovým polštářkem, problém je asi jinde, neumím být srovnaná pořád - pokud na to nebudu vyloženě myslet, vyloženě mám zažitý nějaký posez, postoj - vadný a ten bych ráda napravila.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zuz78:
A co zkusit rehabilitační cvičení nebo fyzioterapeuta? Mně kdysi v pubertě ortoped právě ta rehabilitační cvičení předepsal, tehdy tam já ***** spíš nechodila než chodila. No a dneska mám stejně jako ty

arrow
profile_image
matutka
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To jsem přesně já, když sedím tak na zádech hrb a na břiše srolovanou kůži.Když si vzpomenu, tak se snažím chodit rovně, ale popravdě ani nevím jak, není to pro mě přirozenost Ovšem pociťuju určité zlepšení, díky cvičení s činkami na zádové svaly. Ale jde to pomalu...

arrow
profile_image
Anita01
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se v tom bohužel poznávám. A taky chodím na power plate a sama trenérka mi řekla při cvičení, že je vidět, že mám problémy se zády kvůli tomu hrbení .

Mám špatné držení těla jak v horní polovině páteře, tak v bederní části. přesně jak popisuješ + jsem ještě hodně prohlá v těch bedrech , někdy se nemůžu ani bolestí narovnat nebo dlouho chodit. Když sedím tak se ohnu kolikrát skoro až ke kolenům...Cvičím do mala, od mala až do teď jsem stále pravidelně po různých rehabkách, fyzio..elektro a podobně...nic nepomáhá, nechci tě strašit ale podle mě asi kdkyž to máme daný tak s tím nic nehne, jedině pátěř sešroubovat, ale to ti nikdo jen tak neudělá a ani bych se do toho nehrnula, ikdyž někdy mám takový bolesti a vztek na celý scoje tělo že se nemůžu narovnat ikdyž se snažím že bych si ty šrouby tam nechala narvat okamžitě.

arrow
profile_image
Star80 mojeid
od 26. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
41    0
Číst hodnocení

<span class="reaguji">Reaguji na zlaholka:</span> Mám také problém s držením: mám páteř ROVNOU.. tzn. nemám ji klasicky dvakrát prohnutou, jak má správně být a ještě ji mám k jedné straně do boku.. nejsem obézní, hýbu se a cvičím od útlého dětství a od doktorů vím, že nic kromě cvičení, plavání, kvalitní matrace a polštáře nezbývá, jenže nic nepomáhá.. ona je křivá páteř a křivá páteř.. před dvěma lety jsem měla blokovanou celou páteř a z krční jsem měla stavy, při kterých jsem měla migrénu, pískání v hlavě, zvracení a díky bolestem bederky jsem se nemohla sama ani obout, brala jsem léky, elektroléčba, parafín, masáže, fyzio, infuze proti bolesti... z toho nejhoršího-bloku jsem venku, ale není dne, kdy by mě záda nebolela. Možná si nechat našroubovat dráty, jak píše zlaholka, ale tam je opravdu možnost, že už se nepostavíš nikdy.. chodím také s ohnutou páteří a paradoxně je mi právě v takových ne moc estetických pozicích nejlépe.. v klasickém sedu-stoji nejsem schopná vydržet dlouho..

Cituji zlaholka: asi kdkyž to máme daný tak s tím nic nehne

Jojo taky bych řekla, že je to tak ... Mamča má to samý a mě se to vždycky nelíbilo jak se hrbí ale bohužel se mi to asi nevyhnulo - už několikrtá se mi stalo, že mi přítel řekl ať se nehrbím ... Jenže se "narovnám" ale za pár minut bych řekla, že jsem zas v té samé poloze - pro mě v přirozené... Ale určitě cvičení je dobré a snad i plavaní by mělo zlepšovat aspon kvuli bolestem, ale asi se nikdy "nenarovnáme" ...

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Od mala mám skoliozu, ale pouze v hrudní páteři, jinak jí mám rovnou. Na rehabilitace jsem jako malá chodila skoro každý den a ne a ne to srovnat. Už si říkali, že já snad nemám na jedný straně podél páteře sval. A to jsem ještě dělala plno sportů a prostě nic! Od 16 let mě bolej záda ( snad každý den), ale cvičím, takže je to mnohem lepší, ale jakmile mám pauzu v cvičení, tak je bolest hned zpátky.
Doktoři tvrdí, že teď se to už těžko srovná a já tomu nevěřím, když se to nesrovnalo, když jsem byla malá. Prej se nejlépe rovná páteř, když člověk roste. Takže tak do 18 let.
Jinak mám v hlavě zafixovaný, že musím chodit rovně, ale zdá se mi, že to taky moc neumím...

Cituji Star80: v klasickém sedu-stoji nejsem schopná vydržet dlouho..

Tak to přesně mám také - mně se třeba začne i dělat zle, když mám dele stát a sezení to je kapitola pro sebe - furt si přesedávám, protože mi vyloženě žádná poloha neni na moc dlouho příjemná, možná jen sednout na okraj židle a jakoby se opřít o opěradlo, ale právě bych řekla, že tak mám ty záda prohnutý..

arrow
profile_image
Nicolata
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A zkoušeli jste Dornovku? http://www.dornova-metoda.com/

Pomáhá jak na špatný držení těla, tak na migrény, vbočené palce atd atd

Ahoj, snad začnu z trochu jiného soudku. Tedy, začátek bude stejný .

Mám silnou dvojitou skoliózu, mezi lopatkami a v bederní oblasti, 25% "křivosti" (moc netuším, jak se to vlastně měří, ale je fakt, že rentgen nevypadal pěkně ) ) + rotace. Jako malá jsem byla strašná křivule, ještě navíc ochablá a vychrtlá, prostě paráda. Doktoři mi chtěli dát korzet, měla jsem omluvenku na polovinu tělesných cvičení, která jsme ve škole dělali a zákaz ujít v kuse víc než pár kilometrů, natož snad s batohem.
Hrozně mi pomohl balet, cca 2h 2x týdně. Chodila jsem od asi 7mi do 14 let. První roky nic moc, jen se mi udělaly na zádech svaly, které se později hodily -- až v pubertě, kdy jsem začala usilovně myslet na to, abych opravdu chodila narovnaná a ne jak paragraf. Byla to děsná otrava, vzpomínám si na to doteď. Musela jsem vydržet na to téměř pořád myslet skoro půl roku, než to začalo "držet samo". Takže od cca 14ti chodím stále krásně rovně a mám pěkné držení těla.

No, pointa je asi tahle -- záda se mi nenarovnala, tu skoliózu mám pořád stejnou. Občas to bolí a občas se to taky blokne. Ale mám trup dobře obalený hlubokými svaly a díky tomu můžu spoustu věcí, které bych údajně "nikdy nemohla". Turistiku miluji a v klidu si ji dopřávám, i vysokohorskou s velkým batohem. Sporty dělám víceméně libovolné. Občas mě sice záda trochu omezují, ale nikdy to nebyl absolutní inhibitor nějaké aktivity. Takže já si myslím, že i v dospělém věku je základ úspěchu vypěstovat trupu korzet z hlubokých svalů (prý je na to skvělý pilates -- to prý vzniklo jako cvičení pro baletky ) a na držení těla myslet tak dlouho, až to bude automatismus. Je to fakt otrava -- ale jde to . Tak se držte!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené