Ahoj, zakládám tohle téma, protože jsem nikde podobné nenašla a myslím, že nás může být víc s tímto problémem. Já mám problém se sykavkama, tedy - s, c, z, ale taky š, č a ž.
Mám taky vrozenou vadu štítné žlázy(není hmatná) a mám pocit, že mám "velký jazyk v puse." Někde jsem četla, že ten jazyk může být způsoben tou štítnou žlázou. Na logopedii jsem chodila asi rok a už nevím, proč jsem přestala, bylo to asi někdy v páté třídě a teď je mi 16 a nevím, jestli se to dá vyléčit.. Máte s tím některá zkušenost? Mě to totiž hodně trápí a snižuje mi to sebevědomí.. Nesnáším, když třeba něco říkám a pak to někdo zopakuje, ale jakože s jazykem mezi zubama.. To se mi pak chce umřít a taky kvůli toho mám doma stavy, že jenom brečím a nevím, co mám dělat..

arrow
profile_image
RubyCairo
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle měli určitě rodiče podchytit dřív. Přesně jako ty jsem měla v dětství problém s výslovností sykavek a dětská lékařka mi napsala doporučení na logopedii, kam jsem chodila od 1.-3. třídy. Problém vyřešen na 120%. Nejlepší by bylo, kdyby ses sama obrátila na nějakého logopeda v místě tvého bydliště a poradila se s ním. Určitě ti pomůže. Pro začátek si nějakého vyhledej a zkus ho třeba zkontaktovat prostřednictvím mailu.

Určitě si najdi logopeda. U dětí se vady řeší nejlépe, ale dneska běžně chodí k logopedům i dospělí, protože třeba povýší v práci, víc komunikují s lidmi a nechtějí si šlapat na jazyk. Určitě to bude lepší než sedět doma a brečet.

arrow
profile_image
Goldhelen
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky a co zadrhávání?a mírný zakoktávání?Moje segra s ti má problémy-děsně jí to vadí...myslim si, že je to psychycký,a taky nižší sebevědomý,ale co s tim??Má někdo podobnou zkušenost?

arrow
profile_image
basti
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Se sykavkama jsem jako malá měla taky problém. U logopeda jsem vyfásla drátek, se kterým jsem musela mluvit. Ten drátek se dal za přední spodní zuby a musela jsem říkat: netky (necky), petky (pecky) a tak, no a jazyk jsem musela hodně tlačit právě na ty spodní zuby.. Každopádně to fakt zabralo a dneska s tim už problém nemám.
A s tim zadrháváním a zakoktáváním má můj přítel dost velkej problém. Jako malej chodil taky k doktorce, kde musel třeba malovat, nebo nahlas číst. Údajně to u něj bylo psychický, že prej zažil nějakej psychickej otřes, ale přítel o ničem neví. A tomu teda nic nepomohlo. Koktá do dneška a je to fakt děs... Nutim ho doma aspoň nahlas číst a děsně ho peskuju, ať čte pomalu a pořádně vyslovuje. Když se totiž pustí sám do čtení jede jak žíznivá čára a vůbec mu neni rozumět...

arrow
profile_image
Goldhelen
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

basti
No já myslim,že segra to má z nervozity...když má někde něco říct...ale když je nějakej den v pohodě tak se jí to nestane....nebo když na to myslí a bojí se že se zadrhne,tak se to zrovna stane a má trapas...takže co s tim?nesmí se toho bát a věřit si,ale asi je to někdy pro ní těžký

arrow
profile_image
Mrsetnies
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám problém s výslovností c s z , a často se před lidma zakoktávám a zadrhávám. A nejhůř když se na mě dívá hodně lidí a já mám něco říkat, ale sama vím že je to u mě hlavně tím seběvědomím žádné nemám a lidí se prostě bojím.

arrow
profile_image
basti
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Goldhelen

Jo jo, tak přítel to má úplně stejný. Když je mezi více lidma, nebo když musí něco řešit po telefonu, tak se zadrhává. Když je nervní. Nebo chce honem rychle ze sebe něco vysypat a ono to prostě nejde. Nevim čím to je a štve mě to. Nutim ho jít k doktorce, ale on nechce, že prej tam už kdysi chodil a bylo to na houby. Nutim ho aspoň do toho čtení. Doktorka mu kdysi řekla, že taky špatně dýchá. Že se špatně nadechuje, proto se zadrhává. A při tom čtení, když čte pořádně nahlas a nefláká to, musí dýchat správně. Ale nuť dospělýho člověka, aby denně četl a při tom pořádně dýchal...
A podle mě takovému člověku jen tak seběvědomí nenaroste, myslím jako, že jen tak si věřit nezačne. Přítel se často zadrhává i přede mnou. Chce mi honem rychle něco říct a zadrhává se. A já nejsem ten typ, že bych kvůli tomu do něj nějak ryla, nebo prostě, že bych mu snižovala sebevědomí. Neříkám nic, ale stejně se zadrhává.
Podle mě bysme na ně měli být tvrdí a neústupní a k doktorovi je prostě dohnat a hotovo, pač sami se toho asi nikdy nezbaví!

arrow
profile_image
Goldhelen
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

basti
Takže na logopedii?

Ahoj, takže už jsem objednaná!^^ Na znamylekar.cz jsem hledala nějakého Ostravského logopeda podle hodnocení a našla jsem paní doktorku Alenu Ptáčkovou a když jsem jí volala, tak byla tak příjemná, že mám teď úplně dobrou náladu. Fakt jsem tam měla zavolat už dříve, vůbec nevím, proč mi tak dlouho trvalo.. No nic, ale teď už je to vyřízeno a mám teď dobrý pocit, že jsem pro sebe konečně něco udělala. Takže pokud ještě váháte, tak doporučuju udělat nějaký krok co nejdřív, protože pak máte 100x lepší pocit, že se ten problém konečně někam pohnul^^

arrow
profile_image
basti
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Goldhelen

jo jo přesně tak, na logopedii! Jo a ještě jsem si vzpomněla, moje kamarádka dělá, nebo teda učí se dělat logopedičku a řikala, že u dospělých lidí se tyto vady těžko odstraňují. Každopádně držim pěsti, ať je ségra úspěšná.

Cutecarrie

Díky za tip, mrknu se na stránky. Třeba něco objevim...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené