arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Každopádně i když jsem proti placení školného,tak pro lidi,kterým jedna VŠ nestačí,nestihnou dostudovat do 26ti let a podobně bych placení klidně schválila.

S tím také souhlasím.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Zimonka: Tam máte ale zase problém s tím, že někdo na vejšku de třeba poprvé ve třiceti. Buď si ju musí dodělat, nebo chce - a taky v drtivé většině u toho v tomhle věku už vlastně pracuje, takže je i pěkný mít tu školu zadarmo, teď by k tomu měl ještě platit dvacet litrů ročně? Nebo tihle lidi budou vyjímkovaní?

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vy tady ale zase plácáte různý věci dohromady
1) poplatek se nyní na vš platí za delší nebo za další studium.
delší = nestihne se to do 3+1 nebo 2+1 let
další = studuje víc škol najednou a jednu nedostuduje (u toho nevím přesně podmínky, přiznávám)

2) do 26 let není studium zpoplatněno, protože za studenta platí zdravotní pojištění stát. od 26 let si student musí platit pojištění sám

takže - pokud někdo na svojí první vš nastoupí ve 30 letech, tak se ho týká jenom platba pojištění, což už mu stejně asi platí zaměstnavatel.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na marilyn: dodávám jen k 1.) další - nemusí studovat najednou, stačí jednu nedodělat a pak začít další - ovšem furt tam platí časově +1, současný studium dvou oborů se počítá jenom jednou.

2) ani od 26 není STUDIUM zpoplatněno, jen to pojištění.. cožs v podstatě řekla jenom, že právě strašně moc lidí to bere, že od 26 se platí škola, ale škola ne-e, pokud nepřetahuješ atd.

no holky ale navrhovaly platit po 26 školu - na což sem říkala, jak k tomu přijdou ti, co dou poprvé na vš a makají..nebo i nemakají, ale dou tam poprvé...

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na yvonne_s: máš pravdu, já už jsem se tady do toho nějak zamotala tak tedy pardon

souhlasím - pokud školné, tak bez věkové hranice.

Cituji marilyn: další = studuje víc škol najednou a jednu nedostuduje

naopak, jednu dostuduje, tzn. získá už jeden titul, proto má DALŠÍ studium, je to řádově 3 tisíce za rok, poplatky za DELŠÍ studium jsou řádově 15tisíc za semestr.

Pokud studuje jednu školu, tu nedodělá a jde na jinou a nevejde se do limitu, pak je to DELŠÍ ne DALŠÍ studium.

Poplatky za další studium se nevztahují, když jde člověk po Bc. na Mgr.

Ale když např. udělá někde Mgr. a současně je ve třeťáku na Ing. tak od toho třeťáku už platí za další studium.

Když nastoupí na Mgr., ale ve třeťáku ho vylejou a jde na Ing. tak platí za delší studium.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Patty: pokud vím, tak to není tak, jak píšeš - viz http://info.edu.cz/cs/node/2676 ale to je už stejně dost OT

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Patty: ee jo, asi jo , tohle je takový chaotický, že su z toho vždycky totálně blbá a jen si pamatuju v jakým případě platím/neplatím.
na mým oboru se za to další neplatí, pokud úspěšně ukončíš minulý. takže je to škola od školy.

Reaguji na marilyn: u nás to tak bylo, mám to naštudovaný Ale je to OT, máš pravdu. Kdybys mi to chtěla vysvětlit, v čem myslíš, že to je jinak, tak klidně napiš SZ, ale já si za tím stojím.

Cituji yvonne_s: na mým oboru se za to další neplatí, pokud úspěšně ukončíš minulý. takže je to škola od školy.

Ano, to jsem psala - Poplatky za další studium se nevztahují, když jde člověk po Bc. na Mgr. Prostě v rámci jedné školy ne. Když by si ale jinde získala Bc. a teď studovala pětileté Mgr., tak platíš za další.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Patty: No právě, že ani kdybys šla na jiný Bc., tak si myslím, že neplatíš - i když to není navazující. (u nás teda...)
IS Muni:
Poplatek za další studium je povinen platit student, který je absolventem bakalářského nebo magisterského studijního programu. Studuje-li v dalším bakalářském (absolvent bakalářského studia) nebo magisterském (absolvent magisterského studia) studijním programu. V současné době je poplatek za další studium vyměřován pouze na Lékařské fakultě MU.

a: Proto Vám byl v souladu s citovanou právní úpravou vyměřen poplatek za prodlouženou dobu studia.
1 rok na Bc., ukončeno neúspěšně ->nástup na další, kde přetahujíc o rok sem začala cálovat. tudíž podle té věty delší - hm?

Esi ono to nebude jak s těma dálkovýma/kombinovanýma programama a statusem studenta... ****** neuvěřitelnej...

Ještě EDIT pro úplnost:
Poplatek za prodlouženou dobu studia

Poplatek za prodlouženou dobu studia je povinen platit student, který studuje v bakalářském nebo magisterském studijním programu déle než je standardní doba tohoto studia zvětšená o jeden rok.
Připočítávají se rovněž všechna časová období odstudovaná studentem ve všech bakalářských nebo magisterských studijních programech ukončených jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3 zákona, která nejsou souběžná se studiem v aktuálním studijním programu.

Doba, po kterou bylo studium přerušeno, se nezapočítává.

Každý den, ve kterém student studoval více než jedno studium zároveň, se započítává pouze jednou.

Komplet výtah. A náhodou to sem svým způsobem patří, protože spousta lidí nemá až tak přehled kdy a jak se platí, a že to teda není furt až tak zadarmo, a že se student musí snažit, nebo platit. (A ještě to, že je to na každé škole jináč...)

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yvonne_s: 1 rok na Bc., ukončeno neúspěšně ->nástup na další, kde přetahujíc o rok sem začala cálovat. tudíž podle té věty delší - hm?

to ano, protože jsi přesáhla 3+1 rok studia...to je poplatek za delší studium. poplatek za další studium platíš pokud začneš novou vš (ať už jsi předchozí dokončila nebo ne - to se omlouvam Patty - to jsem opomenula do zprávy napsat ). a jelikož nestuduješ lékařskou fakultu, byl ti poplatek za další odpuštěn a platíš delší.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na marilyn: jako, že jinak bych platila i za delší i za další, kdyby to vyměřovali?
další bych platila jenom kdybych úspěšně ukončila jedno (slovo absolvent to aspoň naznačuje...). müslím teda podle toho co sem se zatím kde dohrabala.

Cituji marilyn: poplatek za další studium platíš pokud začneš novou vš (ať už jsi předchozí dokončila nebo ne

já právě žiju v tom, že je to jen za dokončenou. Za nedokončenou platíš právě ten za delší, může být ale souběh poplatků jak za další, tak delší studium - popsala jsem ti to v SZ.

Lze někde dostudoval Bc. a jinde studovat další školu = poplatek DALŠÍ...tu nestihnout dostudovat včas = poplatek DALŠÍ + DELŠÍ

Cituji yvonne_s: další bych platila jenom kdybych úspěšně ukončila jedno (slovo absolvent to aspoň naznačuje...).

přesně tak, když si neúspěšná, tak se ti vlastně zkracují ty roky zadarmo (máš zadarmo 3+1, dva už jsi někde studovala neúspěšně, mám zadarmo už jen 2 roky.... od třetího musíš platit za DELŠÍ studium).

Tak třeba já jsem kvůli tomuto šla raději na VOŠ. Dohodla jsem se tak s mamkou, že prostě 20.000 na ten rok nemáme a mít nebudeme. Mě teda konkrétně posílají sice sirotčí důchod, ale z toho 20 tisíc ročně na VŠ vážně nezbyde, takže nesouhlasím s tím, když někdo napíše, že to není závratná částka.
Znám jednu slečnu, která opravdu učení nikdy nevěnovala námahu, stačily jí čtyřky a kolikrát v tom jejím dokončení něčeho byly vážně jen peníze
Já celou ZŠ i SŠ měla vyznamenání, pečlivě jsem studovala a VŠ jsem kvůli peněžům vzdala. Zatímco ta slečna VŠ studuje, sice soukromou, ale pořád je to o tom, že bude nakonec mít titul, převážně proto,že na to má.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

holky, tak já se vzdávám, protože jsem se do toho už sama tak zamotala, že už prostě nevim já si myslím, že víceméně všechny mluvíme o tom samém, ale je možný (asi jistý), že se to taky škola od školy mění...ono pak do toho zasahuje ještě i souběžné studium dvou škol (na stejném stupni) atd...já si pamatuju, že když jsem přecházela z jedné školy na druhou, tak mi referentka kladla na srdce, ať si ukončím studium na předchozí fakultě dříve, než se zapíšu na tu novou, jinak že by mi naskočil poplatek za další studium. z toho jsem odvozovala, že to souvisí i s neúspěšným studiem, ale teď se mi nepodařilo vygooglit nic, co by tohle tvrzení podporovalo, tak asi nemám pravdu v tomhle ohledu a týká se to jenom absolventů, nevím tedy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené