arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já vám nechci kazit radost, ale mám pocit, že kdo v poslední době něco založil, brzo toho nechal, nevynášelo to. Třeba přítel začal podnikat ve svém oboru před deseti lety, tehdy to šlo. Dnes se v jeho oboru už prakticky nikdo neuchytí, protože aby prorazil, musel by to dost dlouho táhnout ze svého a to nemalé částky.

Kamarádka chtěla dělat nehty, bohužel v Praze konkurence obrovská, sice nabízela super ceny, ale první 4 měsíce jí manžel musel dotovat i pojištění, pak byla další 4 měsíce na nule, pak toho nechala. Další kamarádi i kamarádky mají podobné zkušenosti. Jediný, kdo u podnikání zůstal, je kamarád, co je s dítětem na RD, takže fakt, že vydělá po odečtění nákladů a pojištění, jen 3 tisíce čistého, ho nechává klidným, bere to jako koníček a na rodičáku si to může dovolit. Sám říká, že za rok s tím končí, protože RD taky končí, tak bude muset zpět do práce, aby se uživili. Teď když si sečte ty 3000 a RD, tak to ještě jde.

Jinak píšu o oborech typu - nehty, vizážista, e-shop s kosmetikou, e-shop s veterin.krmivy. Držím pěsti, aby to někomu šlapalo líp.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klariska1241: plno lidí podniká samo

S tím souhlasím. Podnikám 11 let, práce je i mým koníčkem. Takže dobrý. Sice jsem na všechno sama, ale když se něco nezadaří, tak můžu maximálně nadávat sama sobě. Jsem celkem puntičkář, takže jak se znám, tak bych po každém všechno stejně kontrolovala Jinak kamarádky podnikaly ve dvou - no a samozřejmě se pak pohádaly, podnikání ukončily a rok spolu nemluvily. Důvod: samozřejmě prachy. Ještě k rozjezdu - nápad byl spontánní, nebavilo mě poslouchat šéfa v bývalé firmě

arrow
profile_image
may
od 25. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

..a úplně jsem zapomněla, že v České republice se úplně nejlíp podniká se stranickou knížkou Frčí modrá a oranžová, to je pak tutovka, zas každej na to nemá žaludek(smajlík, co zvrací tu není ). A obecně je to tu nejlepší kvalifikace, člověk pak může být úplně vymydlenej..a všechno funguje.

Ale beztak taky všem držím palce, jde to i bez tý knížky i přes různý škarohlídy, ale holt je to těžký.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jelena: Podnikám 11 let, práce je i mým koníčkem

A můžu se zeptat, v čem podnikáš?

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také se připojím k diskuzi.Momentálně jsem na MD, zároveň mám ŽL na realitní činnost.Začala jsem s tím v 21letech.6let aktivně a šlo to výborně.Je to práce pro aktivní lidi a nejlépe dezdětné!Teď jsem to opět při MD zkusila a zjistila jsem, že s rodinou už je to dost náročné, takže s tím končím.Nechci být často v odpoledních hodinách bez rodiny.Kancel.práce jsem dělala většinou po nocích.Ale mám jiné plány, mám zálibu ve zdravém stravování a cvičení.Doma mám menší prostor, oddělený od bytu.A ráda bych tam vybudovala takovou menší poradnu pro výživu s fitness cvičením.Od úřadu práce mám slíbenou dotaci na kurz a investici do přístroje (prof.analyz.složení těla).Zkusím do toho jít.Chci to dělat s individuálním přístupem.Mám ještě k MD 5000 invalidku(v 18 jsem měla úraz),navíc jsem osvobozená od sociálního pojištění.Vím, že z toho druhu podnikání nezbohatnu,ale nějaké menší přilepšení by se hodilo.Navíc bych byla ráda ještě k dispozici dětem.Mateřskou mám ještě rok a kousek.Chtěla bych začít od ledna.Dost lidí mě zrazuje, že tohle lidi nebude zajímat.Přesto do toho chci jít.Tak uvidíme Zatím toho mám hodně co na zařizování a učení, ale těším se, po 5 letech na mateřské, to je zase něco jiného

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klariska1241: A můžu se zeptat, v čem podnikáš?

Mám obchod s oblečením a kosmetikou. Jinak kamarádky měly květinářství plus doplňky do bytu.

Cituji olif: Doma mám menší prostor, oddělený od bytu.A ráda bych tam vybudovala takovou menší poradnu pro výživu s fitness cvičením.Od úřadu

Tenhle nápad se mi taky líbí. Jen si myslím, že tady u toho podnikání strašně záleží na tom, jak Ti lidi budou důvěřovat a hlavně na Tvoje úspěchy např. v hubnutí. Zkrátka, aby to všechno působilo důvěryhodně, aby si to lidi řekli a měla jsi dobré reference.

Podle mě je v současné době problém se v něčem chytnout. Lidi jsou na tom hůř s penězi, takže si dávají pozor kam je vráží, tudíž je raději investují do prověřené kvality než něčeho neznámého.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kanka: Podle mě je v současné době problém se v něčem chytnout. Lidi jsou na tom hůř s penězi, takže si dávají pozor kam je vráží, tudíž je raději investují do prověřené kvality než něčeho neznámého.

neřekla bych...dnes to spíš chce něco nového, neokoukaného..třeba jak teď rozjeli e.l.f. to byl teda tah za jedna s hvězdičkou..

pořád tady mluvíte, že lidi nemají peníze..ale u nás se maji všichni stejně jako před "krizí"...jen prostě už nejsou blbý a nevyhazujou peníze za hlouposti...

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jelena: Máš pravdu.Musí to působit důvěryhodně.Kdo bude chtít, ráda mu pomůžu a budu ho i psychicky podporovat.o peníze jde,ale budu mít z toho dobrý pocit, když někomu pomůžuChci aby to mělo úroveň,znalosti.Baví mě to osobně a své znalosti využiji na rodině.Takže pokud to fungovat nebude i tak to nějaké ovoce přinese.Pak holt půjdu někam do zaměstnání, ale to se mi fakt teď v dnešní době nechce!Nemám náladu na cholerický šéfi a negativní lidi.

arrow
profile_image
olif
od 22. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedávno u nás ve městě otevřela paní další květinku a je to velký problém, nejde to.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje zkušenost je taková, že podnikat lze za těchto podmínek - buď to dělám se srdcem a není pro mě důležitý zisk nebo preferuji obchod a srdce do toho příliš netahám a pak mám velkou šanci být v zisku.
Samozřejmě záleží na mnoha okolnostech, ale pokud není člověk rodilý obchodník, který prostě víc řeší peníze než prospěch apod., tak může být podnikání příjemným, byť náročným koníčkem, který přináší uspokojení a nějakou tu korunku k dobru, ale nemůže to být hlavní zdroj příjmu.
Na to je třeba myslet totiž víc pragmaticky a nedávat do takové činnosti sama sebe. Zisk musí být na prvním místě, je-li tomu naopak, pak je to mnohem více koníček.

Cituji Janissinka: "...jen prostě už nejsou blbý a nevyhazujou peníze za hlouposti...

Cituji Janissinka: neřekla bych...

My podnikáme teprve deset let. A velice úspěšně v odvětví kde je relativně konkurence, takže vím, že nová firma by neměla šanci (bavíme se o statisícových a větších obchodech), ty lidi ty peníze nedají firmě, která nemá reference.
A tou první větou jsi řekla to stejné co jsem psala já, odporuješ si.
Trh je přesycený, buď vymyslet něco nového, ale to chce finance do začátku a dobrý nápad. Pokud chce někdo začít s něčím co je tu už zavedené, tak se obávám, že neuspěje. Co může v dnešní době ještě být zajímavé, tak je franšíza.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kanka: no nevím v čem bych si měla odporovat..buď sem přijde další nehtařka, která samozřejmě nezbohatne spíš naopak, nebo sem přijde velký zvíře, které je schopno zlikvidovat konkureci...ale vzhledem ke stylu diskuze typuji, že tady zakladatelka nebude likvidovat na trhu velké společnosti...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kanka: ale abych reagovala na to odporování si...
myslela jsem to tak, že lidi peníze mají, ale už si nekoupí nějakou zaručenou tabletu na hubnutí nebo podobný blbosti...radši si koupí kvalitní věc...což je podle mě snad jasný..

Cituji Janissinka: radši si koupí kvalitní věc...

Tak a teď mi řekni jak poznají, že je ta věc kvalitní? Že by to byly reference a zkušenosti?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené