Cituji Miinka: Pokud se jen vozí po svých dětech, tak je něco špatně

nikdo ty dospělé děti nenutí u rodičů bydlet navíc si nemyslím,že by se někdo po někom vozil,spíš některé dospělé dítě dost těžko chápe,že byt rodičů není hotel,ale že se musí někdo zasloužit o to,aby šla elektrika,tekla voda,topilo topení a bylo jídlo v lednici a život není jen pařby a další zábava.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: nikdo ty dospělé děti nenutí u rodičů bydlet navíc si nemyslím,že by se někdo po někom vozil,spíš některé dospělé dítě dost těžko chápe,že byt rodičů není hotel,ale že se musí někdo zasloužit o to,aby šla elektrika,tekla voda,topilo topení a bylo jídlo v lednici a život není jen pařby a další zábava.

my si nerozumíme, souhlasím s tím, co píšeš. Ale jde o, že zakladatelka píše, že doma uklízí, že pomáhají s chodem domácnosti....Pokud jsou rodiče nespokojení, nezdá se jim to dost, jde snad říct - hele, vysávat budete každý den (např.), než jim předvádět nespokojené výlevy o ničem. Sama jsem bydlela v něčem podobném, od 15 jsem na chod domácnosti dávala 3500 Kč, máma neuměla ani zapnout pračku, protože to jsem dělala já, uklízela jsem a stejně jsem pořád poslouchala - jsi neschopná, nic neděláš, vrážím do tebe prachy (všechno s výjimkou toaleťáku jsem si kupovala)...prostě občas rodiče mají problém sami se sebou a řeší ho tímhle způsobem

Cituji Miinka: jde o, že zakladatelka píše, že doma uklízí, že pomáhají s chodem domácnosti....

já to četla,jde jen o to,že mnohdy děti mají dost zkreslený dojem o tom,že doma dělají vše a matky jen drškují,pak i ta interpretace podle toho vyznívá.

Rodiče bydlí ve svém bytě a pokud jsou nespokojené dospělé slečny,tak ať se odstěhují.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Rodiče bydlí ve svém bytě a pokud jsou nespokojené dospělé slečny,tak ať se odstěhují

Nejde o to, kde kdo bydlí, ale o schopnost komunikace a jednání s ostatními. Pokud mi vadí, něco co někdo dělá nebo naopak nedělá, řeknu mu, co mi vadí.

[cituji=Laky]já to četla,jde jen o to,že mnohdy děti mají dost zkreslený dojem o tom,že doma dělají vše a matky jen drškují,pak i ta interpretace podle toho vyznívá.
Ano, tak to někdy bývá a někdy je ten problém bohužel hlubší. Moje matka si tím kompenzovala a kompenzuje nespokojenost v práci. Jsou děti (dospělé děti), které doma sedí jen na zadku a jednou za měsíc setřou prach a mají pocit, že mají plné ruce práce. Jenže jsou i domácnosti, kde děti dělají vše a rodiče jen přijdou a sednou si na pr... a ještě si tímhle způsobem kompenzují své sebevědomí. Já to zažila.
Tak jako tak, pořád nechápu, proč si nepromluví - proč rodiče nespecifikují, co by teda chtěli.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miinka: pořád nechápu, proč si nepromluví - proč rodiče nespecifikují, co by teda chtěli.

Třeba specifikují, ale to my nevíme. Vidíme vše jen z pohledu dcery.

Cituji Miinka: Jenže jsou i domácnosti, kde děti dělají vše a rodiče jen přijdou a sednou si na pr... a ještě si tímhle způsobem kompenzují své sebevědomí.

To už je asi i léčitelné takové rodiny jsem ještě nepotkala.
Znám jen "mamahotely" a i přes to dokážou děti drškovat jak se mají zle a že dřou jak nevolníci..... rozumí se vynesou smetí a vyvenčí psa.......... takže ono ne vše vždy vypadá tak,jak se popisuje.

Reaguji na Laky: nemyslím si, že pokud je dítě dospělé, tak by se k němu rodiče měli chvovat hrozně... navíc dokud jsem student, tak rodiče musí na mě ze zákona platit a živit mě...na oblečení a veškerou zábavu si vydělávám sama už hodně dlouho....

Cituji Gogejla: navíc dokud jsem student, tak rodiče musí na mě ze zákona platit a živit mě...

ano zákon nám ukládá se o studujího potomka postarat,ale už není napsáno,zda mám udělat k obědu steak nebo jeden tři dny starý rohlík a dát 2 tisíce nebo 20 korun kapesného na měsíc.
Navíc dospělý student nemusí nutně žít u rodičů.........tedy když nemá na nájem svého bytu,tak asi musí a pak tedy bude tzv. držet hubu a krok...to je totiž život.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Gogejla: navíc dokud jsem student, tak rodiče musí na mě ze zákona platit a živit mě...

Tohle je typická fráze "ukřivděného dítěte", kterou nesnáším. Pokud tě živí, tak bys i ty měla dodržovat určitá pravidla.

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky:
ano držet hubu a držet krok, jenže ne vždy to jde vy máte asi doma děcka pěkná kvítka a teď si vyléváte zlost..třeba jednou budete ráda za děti, které jsou úspěšné...
zakladatelka má hlubší problém, vše nestojí jen na domácích pracech, ale na celkové nespokojenosti rodičů s dětma. My jsme doma ti neschopní, blbí, nemehla, neúspěšní co nic neumí. (tak nás prezentují před známýma) Holt americká výchova to není. Mě rodiče za nic nechválí a že mám prozatím bc. je samozřejmé. Jde o respekt a komunikaci, jenže ta u nás nefunguje. Raději umeju nádobí o půlnoci když mám čas než v šest ráno, kdy se chystám vyrazit do školy a následně do práce. Pravidla nejsou stanovená, domácí práce se u nás vykonává na povel a pokud nejdu ihned jak někdo zavelí, vyčítají mi a moc to bolí...zvlášť když se člověk snaží. Stejnak nejde vykonávat úklid pokud nejsem doma a že to někdo udělá v době mé nepřítomnosti, páč to chtěl mí hned a nepočká až já přijdu z práce a pak mi vyčítá? To je chyba v komunikace.

A poslední myšlenka, dle mého mnozí rodiče nechtějí zůstat sami bez dětí, bojí se jejich odchodu, následného stáří o samotě a pak se to řeší paradoxně takhle radikálně. Chtějí si děti přikovat k domovu navždy tím, že budou vždy při ruce pro domácí práce.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Alienora: vy máte asi doma děcka pěkná kvítka a teď si vyléváte zlost..třeba jednou budete ráda za děti, které jsou úspěšné...

Hm, tak to je vidět, že Laky vůbec neznáš...

Cituji Alienora: Pravidla nejsou stanovená, domácí práce se u nás vykonává na povel a pokud nejdu ihned jak někdo zavelí, vyčítají mi a moc to bolí...zvlášť když se člověk snaží.

Pokud je dřez plný nádobí a není v domácnosti myčka,tak nebudu čekat do půlnoci až by se potomkovi zachtělo nádobí umývat
Věř,že i nám matkám se nechce většinou dělat ty otravné domácí práce,ale i když se zdá,že to může počkat,tak odkládáním se nakupí tolik prací,že pak nebude ani jedno čisté tričko a čistý hrnek,WC bude plesnivé a vana černá na sporáku nebude nic uvařené,lednice prázdná...ale můžem o tom diskutovat jak je to či ono nutné nebo ne
U slečen se tomu říká chyba v komunikacíi a já tomu říkám lenost a neschopnost,když bych musela domácí práci přikázat - protože dospělá slečna to sama nevidí.

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hm, tak to je vidět, že Laky vůbec neznáš[/cituji]
To je pravda, neznám, to byla pouze domněka.

Na druhou stranu nikdo nezná poměry u nás doma a hodnotit jen tak z fleku někoho cizího..

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Že chodím do práce a vydělávám si na sebe (rodiče mám už v důchodu) mi jako lenost nepřipadá. A pokud jsem v práci, nádobí těžko umeju. To snad chápeš. Přestože nejsem celý den doma a neušpiním ani lžičku, ráda nádobí umeju, ale jaksi to nezvládnu na dálku.

Cituji Alienora: dle mého mnozí rodiče nechtějí zůstat sami bez dětí, bojí se jejich odchodu, následného stáří o samotě a pak se to řeší paradoxně takhle radikálně. Chtějí si děti přikovat k domovu navždy tím, že budou vždy při ruce pro domácí práce.

velmi ráda budu vykonávat domácí práce,což ostatně dělám stejně i s potomkem doma a budu se radovat z toho,že žije sám a k nám starým otravným rodičům přijde třeba na oběd....vůbec nebude muset chodit nějak extra často,odstřihnu pupeční šňůru v klidu.
Jenže tak nějak podvědomím mám strach,že u nás bude tak ob den s kastrůlkem rovnou pro dvě porce,přeci jen servis bez práce že.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené