Reaguji na Lady Flame: proboha ale já je přece dodržuju

Cituji Alienora: A poslední myšlenka, dle mého mnozí rodiče nechtějí zůstat sami bez dětí, bojí se jejich odchodu, následného stáří o samotě a pak se to řeší paradoxně takhle radikálně. Chtějí si děti přikovat k domovu navždy tím, že budou vždy při ruce pro domácí práce.

tak na tom něco bude, jelikož aspon naše mamka má strach, že odejdeme z domů a minule když jsem sní o tom mluvila, že se v budoucnu budu stěhovat a bydlet s přítelm a nejspíš i v jiném městě(kvůli pracovním příležitostem), tak začla vymýšlet plány jak by najednou vzala hypotéku a koupila ve vedlejším vchodě byt atd....

Reaguji na Laky: Laky, ale tady se nikdo nebaví o tobě...bez urážky ale už do téhle debaty nemusíš přispívat, není to nijak prospěšné

Cituji Kleo: Tímto končím komentování této diskuze, protože slečně tady nikdo neradí a jenom se tu kritizují ostatní.

to máš pravdu

Cituji Laky: ne,domnívám se,že nemám nasazovala bych i na líné mladé muže,kdyby tady nějaký v diskuzi byl

takže tím chceš naznačit že jsem podle tebe líná?

arrow
profile_image
jayjay
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gogejla: Nevzrušuj se s Laky. Ona jen chce, aby jsi pochopila její názor rodiče, byť je trošku (z mého pohledu) mimo. Chce říct, že jsi už dost stará na to, aby sis sbalila saky paky a odešla, jestli se ti něco nelíbí, jelikož jsi dospěla. A pokud chceš zůstat, tak jelikož tě rodiče živí, tak držet hubu a krok.
Je to sice docela drsné, ale co si budeme povídat. Tak to prostě v tvém případě je.
Jediné co ti zbývá je, nezabývat se tím. V životě to bude i mnohdy horší.

arrow
profile_image
jayjay
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gogejla: A myslím si, že jsi chytrá, hodná a strašně snaživá holka. Je mi tě líto, že se k tobě rodiče tak chovají. Ale co naplat, jednou jsou to tvoji rodiče a brzo už vylítneš taky z hnízda.. a pak se tvoje vztahy s rodiči změní k lepšímu. Uvidíš..

Cituji jayjay: A pokud chceš zůstat, tak jelikož tě rodiče živí, tak držet hubu a krok.

v tomhle máš bohužel pravdu, je to tak, ale přijde mi to na jednu stranu smutný.... jelikož znám spoustu rodičů, co by za děti jako jsme my dali cokoliv a chovají se lépe k vlastním dětem.... Jen mě prostě zajímalo, jestli se tohle děje i v jiných domácnostech nebo je to klasika... S tím, že když budu pryč, tak se vztahy zlepší, tomu věřim...Ale bohužel u rodičů budu muset ještě minimálně půl rok bydlet...

arrow
profile_image
jayjay
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Gogejla: Určitě to je i v jiných domácnostech. Mám kamaráda, který se mi svěřil, jak ho tatínek tyranizuje, že v jednu ráno musí čistit záchod svým kartáčkem. Nikomu to nikdy neřekl, protože se za to stydí. Má z toho i trvalé následky - menší tiky v oblasti obličeje. No děs.. a to je fakt strašně hodnej kluk a v životě by si neřekla, že to má doma takhle hrozný.
Musíš si pořád říkat, že i ostatní to mají mnohdy horší a ty můžeš být ráda, za to že máš kam hlavu složit, mít co jíst a máš rodinu - i když složitou, tak ji máš.

Reaguji na jayjay: děkuju to je pravda, člověk se na to asi musí dívat z tohohle pohledu, ikdyž je to smutný

Cituji Laky: Rodiče bydlí ve svém bytě a pokud jsou nespokojené dospělé slečny,tak ať se odstěhují.

No v tom jediným máš asi tak pravdu....ale většinou tento teror začíná už v dětství, kdy si bohužel spakovat svých pět švestek nemůžou, víš?
Vztáhla jsi to jen na uklízení a udělala tu z mladých holek příšerné spratky, co je zajímá jen chlastat a pak se půl dne válet. Hodně, hodně jednostranné a zjednodušené.

Co tu autorka popisuje, je příklad toho, co se děje v mnoha rodinách. Jak rodiče strašně uráží své děti -ty demente jeden, jsi tlustá, hloupá, neschopná, kdo by tě chtěl, takovou kr*vu, podívej se na sebe, chlap si o tebe ani kolo neopře, na tu vejšku se stejně nedostaneš, vždyť jsi blbá, z práce tě vyhodí hned jak poznají, jak jsi neschopná, dělej se sebou něco, na ty tvý špeky se nedá dívat.....a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Už to tu některé holky popisovaly a i já jsem v praxi viděla nějaké příklady. Tohle ti přijde normální? Bohužel se to běžně děje, lidi mají pak problémy se sebevědomím, přenáší si je do dalšího života, do vztahů....Proto si nemyslím, že tohle je v pořádku, ani omylem, a ty řeči o uklízení jsou lehce mimo a ty si prostě nepřipustíš, že jak existují špatné děti, tak existují i špatní rodiče. Pokud tuhle, podotýkám zcela logickou věc, nejsi ochotna připustit, nelze vést ani smysluplná diskuze.

Jinak pro info, já z rodičů trauma nemám, vycházíme super, oni jsou normální a kupodivu ze mě vyrostl normální člověk a ne spratek proto opravdu nesouhlasím s tím, že takové chování rodičů je ok.

Reaguji na Miinka:
Souhlasím s tebou.

Cituji Dasule: Tohle ti přijde normální?

Ne,v žádném případě to normální není - žádnou takovou rodinu jsem nikdy nepoznala.Přijde mi,že děti všech možných známých jsou "vymazlené" tak buď mám normální známé nebo je to nějaká krajová zvláštnost.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: žádnou takovou rodinu jsem nikdy nepoznala

No jenže pokud se tohle v nějaké rodině děje, těžko se tím budou někde chlubit. Takže jsi třeba takovou rodinu poznala, jen o tom nevíš.
Já taky zažila teror ze strany otce a řekla jsem to jen několika nejbližším lidem. Lidi co otce tak dobře neznají říkají, jak je to strašně fajn chlap a asi by nikdy neřekli, jaké mi dělal ze života peklo. O tomhle se moc nemluví, ale děje se to dost často.
Pro zakladatelku: rodiče těžko změníš, asi jediné řešení je to zatím vydržet a pak se odstěhovat.

Cituji Laky: .Přijde mi,že děti všech možných známých jsou "vymazlené"

No, bohužel existují i jiné varianty

Jasně, taky mám občas ****** v pokoji a mamka nadává, jaký sme ******ářky a podobně, ale myslím, že tohle není to, co zakladatelka popisuje. Taky mám doma "dokud u nás bydlíš, budeš se podle toho chovat, ve svým si dělej co chceš".

Tady jde spíš o to, že rodiče své potomky nesmyslně shazují, vědomě urážejí, i když to není pravda - ať už jde o neúměrně přehnané nároky na vzhled, vzdělání, partnera, životní styl...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené