arrow
profile_image
Bafka
od 23. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám takový dotaz, na který mi nedokázal nikdo odpovědět ze známých, tak se obracím na vás.

Je mi 25 let. Bydlím s matkou. Ta je vedená na ÚP dlouhodobě a na sociálce. Já jsem studovala. Ale v březnu 2013 jsem nastoupila do práce. Ptala jsem se mamky, jestli se něco mění a prý nic. O její věci jsem se nestarala. Ta za mě vyplňovala nějaké papíry, co potřebovala na úřady. Nyní mi přišlo předvolání o doložení příjmů na sociálku. Protože tam mamka prý nepřiznávala moje výplaty, psala, že jsem stále jen student. O ničem sem nevěděla, ale prý dostávala i přídavek na dítě atd. Finance jsem měly zvlášť, takže sem skutečně o ničem nevěděla a ikdyž tyhle peníze měly být moje, nic jsem od ní nedostávala, ani jsem nechtěla, když už takhle moc peněz neměla.

Bylo mi řečeno, že tam máme na sociálce šílené přeplatky a je potřeba udělat nějaký splátkový kalendář. Psychicky jsem se z toho složila. Nevíte někdo, co to tedy pro nás znamená ? Dostane pak mamka nějaké peníze, nebo jí tam započtou mojí výplatu a už nic nedostane , když znovu požádá o podporu atd,. ?

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bafka:
Pokud máš nějaký normální příjem a bydlíte spolu ve stejné domácnosti (obě nahlášené trvalé bydliště), tak určitě nedostane nic. Co se týče toho podvodu, tak to ti neporadím. Protože tvé mámě byly vlastně celé dva roky vypláceny peníze, na které neměla nárok.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus se zeptat na fóru vinted.cz, přijde mi, že tam občas poradí docela dobře a chodí tam víc lidí. Jinak se hlavně nenervuj, ono to nějak dopadne, neboj... většinou líp než čekáš

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Amour:
No pokud slečna pracovala a její matka pobírala soc. dávky a teď na to přišli, tak je přinejmenším budou muset doplatit. Bohužel, občas rodiče hezky zavaří svým dětem. Spíš se ale divím, že na to nepřišli dřív.

arrow
profile_image
Bafka
od 23. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky holky, no jsem z toho na prášky,protože když mamka nedostane nic a já si vydělám měsíčně kolem osmi/deseti tisíc, tak ani nebudu mít z čeho to splácet, plus platit nájem a jídlo. To můžem jít na ulici.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak asi nejlíp zavolat na sociálku přímo někomu, kdo řeší váš případ a optat se, co se s tím má dělat. Dotyčný/á bude mít nejlepší přehled a snad i verze řešení. - A jsi celou dobu student fakt (jako při práci), nebo jsi nastoupila do práce a ukončila studium?

arrow
profile_image
sudrak
od 13. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

A maminka nemůže jít do práce? Když na tom podvodu má dost podstatný podíl?
Každopádně tam zajdi,zjisti o jakou částku jde a domluv si splátky třeba po 200 kč aby to pro tebe nebylo likvidační.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bafka:
No pokud vyděláváš jen takovou částku a máte třeba vysoký nájem, tak tady je kalkulačka: http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-bydle ni Podle lokality, najemného atd ti to vypočítá případný příspěvek na bydlení. Kamarádka to dříve řešila tak, že měla napsané trvalé bydliště na chatě, aby její matka dostávala soc. dávky. Ale dost mě udivuje, vzhledem k tomu, že je ti 25, že za tebe může někdo podepisovat, že studuješ atd. A že ani nechtěli potvrzení o studiu?... Taky záleží, o jakou částku se bude jednat, tvoje matka nejspíš dostávala životní minimum - 3410kč, k tomu tedy příspěvek na tebe a asi na to bydlení, kolik to bude celkem, těžko odhadnout, to ti musí říct sama.

Cituji Moník31: Ale dost mě udivuje, vzhledem k tomu, že je ti 25, že za tebe může někdo podepisovat, že studuješ atd. A že ani nechtěli potvrzení o studiu?

no tohle minimálně smrdí,tím že to celé bude trochu jinak než zakladatelka tvrdí
nebo jsi snad nesvéprávná a úřední záležitosti ze tebe je pověřená podepisovat a vyplńovat matka?
moralizovat nebudu ale už je to asi třetí podobné téma kdy se dlouhodoběji obchází ÚP, sociálky a koume se jak si udržet příspěvky nebo jak dostat mateřskou kolik maximálně odpracovat ne víc než je nutné a myslí se že to půjde až do smrti

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na prorsum:
Ale já i věřím, že zakladatelka za nic nemůže, třeba to prostě vyplňovala její matka, dala jí to podepsat a ona jí prostě věřila, protože je to rodič. Bohužel ta částka může být dost velká, krát 24 měsíců... Každému musí být jasné, že se na něco takového jednou přijde, protože ať už pracuje na HPP nebo i VPP, tak vše se na sociálku odvádí.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na prorsum:
Co se týče tématu slečny s rodičovskou, tak docela chápu, dneska by se chtělo, aby žena měla VŠ, pak kariéru, ještě stihla to dítě, ale aby ho neměla moc pozdě, ono kolikrát je to prostě nereálné.

Cituji Bafka: Bylo mi řečeno, že tam máme na sociálce šílené přeplatky a je potřeba udělat nějaký splátkový kalendář. Psychicky jsem se z toho složila. Nevíte někdo, co to tedy pro nás znamená ?

v měsíčních splátkách zaplatíte dluh, který vznikl tím, že si mamka nechávala vyplácet peníze, na které neměla nárok

Cituji Bafka: Dostane pak mamka nějaké peníze, nebo jí tam započtou mojí výplatu a už nic nedostane , když znovu požádá o podporu atd,. ?

pokud máš u ní trvalé bydliště, tvůj plat se započítává do společných příjmů, tudíž si myslím, že na příspěvek podle tabulek nebude mít nárok...

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak se k tomu staví tvoje mamka? Když to tedy, podle Tvé verze, celé spískala ona?
Nezlob se, ale tohle nechápu Lež má krátké nohy. A nechat si vyplácet přídavek na dospělé pracujícídítě a ještě zatajit jeho výdělek, to je drzost a slušný podvod, na který se prostě muselo dříve nebo později přijít.
Přitom, kdyby jste uvedly pravdivé skutečnosti, měly by jste možná nárok na nějaký jiný kompenzační příspěvek, třeba na bydlení..nebo jiný sociální příspěvek, pokud jste na tom opravdu tak mizerně. A maminka je nemocná, že nejde pracovat? Nebo nemůže najít práci? Hledá ji? Pokud máte splácet neoprávněně získané peníze, měly by jste začít pracovat obě, protože z dávek to asi nesplatíte.. což už je samo o sobě dost crazy, brát dávky, aby jste mohly vrátit neoprávněně zinkasované dávky.
Pokud jsou na vyplněných formulářích tvoje podpisy, tak jsi plně zodpovědná za uvedení nepravdivých údajů, peníze budou chtít po tobě a buď ráda, že tě neobviní z podvodu ! Pořád nemůžu nějak uvěřit tomu, že dospělá pracující holka podepisuje nevědomky lejstra o přídavcích na dítě a o tom, že nemá žádný příjem. Ty jsi to nečetla? Nevěděla jsi, že máma na tebe bere peníze? Nebo sis myslela, že změnili zákon a pracující zletilé děti mohou zatajovat své příjmy a nechávat si vyplácet přídavky až do důchodů ?
Omlouvám se za sarkasmus, ale nevím, co je horší : jestli vaše sociálně-právní negramotnost a nebo snaha neoprávněně se obohacovat na úkor daňových poplatníků.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ohledně přídavků a studia - podle mě se fakt musí doskládat každej semestr studium a taky kvanta papírů ze sociálky vyplněných a ze školy orazítkovaných - proto jsem se ptala, jestli při té práci fakt náhodou nestudovala. To by mělo zase trošku jinej šmrnc.

arrow
Neprodává v Bazaru

[cituji=amelie1111][/cituji]
Přijde mi, že zakladatelce trochu křivdíš. Pochopila jsem to tak, že její matka je na ÚP a že to ona tam nahlašovala, že její dcera stále studuje. Zakladatelka o ničem nevěděla, protože to jsou záležistosti jej matky a nepletla se do toho, možná ani jí ani matka o ničem neřekla (jako že potřebuje potvrzení o studiu a já nevím co). Tudíž mi z toho vychází, že zakladatelka je v tom nevině a hlavný viník je právě její matka, která vědomě zatajovala informace aby se nelegálně obohatila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené