1. . .78910
arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Minette: Myslím, že nechápeš ten pojem 'šedý trh', to nejsou padělky, ale originální parfémy s vyřezaným kódem, viz http://www.arome.cz/diskuse/sedy-trh-prelepene-kod y-atd-10775/

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz:
Já to četla, ale máš možná pravdu, nechápu proč kdyby byl i obsah v pořádku, tak proč by si někdo dal tu práci s vyřezaným kódem?

Pokud by šlo jen o výrobky, které "na šedý trh pošle i prestižní parfumerie – nakoupí jich hodně, ale protože by to neprodala, nechá si jen část a zbytek zase za velkoobchodní cenu pustí na šedý trh"

tak to by se snad s tou cenou nedostali tak nízko oproti kamenné parfumerii (protože to nakoupili za tu stejnou nákupní cenu, jako parfumerka, která jim to jen přeprodala).

A pak taky toto myslím není ten problém, myslím, že většinu lidí netrápí, jestli mají parfém ze Sephory nebo z e-shopu, ale spíš to, že voní jinak a nemají výdrž. Tam už je podle mě něco jinak s obsahem - tudíž jsem si možná mylně domyslela, že oni tedy někde vezmou ty prošlé nebo odepsané parfémy, nějak rozdělají tu lahvičku a dají tam něco jiného - takže to jsem asi pochopila špatně?

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: tak to by se snad s tou cenou nedostali tak nízko oproti kamenné parfumerii (protože to nakoupili za tu stejnou nákupní cenu, jako parfumerka, která jim to jen přeprodala).

Vzhledem k tomu, že parfumerie si k nákupce přidají klidně víc jak 100%, se e-shopy na cenu, za kterou prodávají, dostanou snadno.

Cituji Minette: kdyby byl i obsah v pořádku, tak proč by si někdo dal tu práci s vyřezaným kódem?

Protože podle kódu je dohledatelné, komu výrobce parfémy prodal a ten někdo by měl potom problémy, když by se objevily na opačném konci světa, než měly být.

Cituji Minette: voní jinak a nemají výdrž

Vysvětlení může být víc. Z těch zřejmých mě napadá 1) parfém se časem zkazí, zvlášť při špatném skladování, 2) pro různé trhy se vyrábějí trochu odlišné parfémy (např. do Asie méně intenzivní), 3) fakt se jedná o fake.

Jako já ty šedivky s vyřezanými kódy ani nezkouším a hned vracím, přece jen člověk neví, jak dlouho a kde se to válelo, ale rozhodně si nemyslím, že jsou to padělky. A za celou dobu, co parfémy kupuju, mi přišly asi 4...

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Z těch zřejmých mě napadá 1) parfém se časem zkazí, zvlášť při špatném skladování, 2) pro různé trhy se vyrábějí trochu odlišné parfémy (např. do Asie méně intenzivní), 3) fakt se jedná o fake.

mě právě z těchto vysvětlení připadalo nejpravděpodobnější ad 3, Že by prodávali zkažené/prošlé pod cenou se mi nezdá, jednak já např. nikde nevidím datum spotřeby a taky parfém (kvalitní) vydrží opravdu dost dlouho - příkladně moje babička má jeden parfém už snad přes 10 let a voní stále stejně, a to že pro různé trhy vyrábí různé parfémy, to myslím, že ano, ale ne ve smyslu, že by vyráběli 2 verze jednoho parfému - jednu pro Evropu a jednu pro Asii - prostě tam dodávají jiný sortiment.

Cituji ILChazz: Vzhledem k tomu, že parfumerie si k nákupce přidají klidně víc jak 100%, se e-shopy na cenu, za kterou prodávají, dostanou snadno.

Pravda je, že nevím, jakou mají marži parfumerie, ale ikdyž bys ten parfém Dior koupila přímo v obchodě Dior, tak cena bude asi dost podobná jako v té parfumerii (často i přímo výrobce diktuje, za kolik se smí ve finále prodávat) a to nejen pro nějakou image značky nebo držení cen na stejné hladině, ale podle mě i proto, že právě tyto firmy, které vymýšlí ty vůně, hodně investují do výzkumu a vývoje, ty výrobky mají třeba nižší hodnotu, ale musí tyto všechny náklady té firmě pokrýt.

Když by to někdo prodával levněji třeba o pár desítek nebo i stovek korun, tak to ještě můžu brát jako ušetřené náklady na prodavačkách, nájmu, atd. ale tu v diskusi nebo i na těch odkazech jsou příklady, kdy se cena parfému dostala někam na ani ne 1/3 té ceny co je v obchodě, to už snad musí být i pod tou velkoobchodní cenou.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: Jako já ty šedivky s vyřezanými kódy ani nezkouším a hned vracím, přece jen člověk neví, jak dlouho a kde se to válelo, ale rozhodně si nemyslím, že jsou to padělky.

Za padělek beru to, že někdo vyrobí napodobeninu od začátku - i obalem (a už podle toho obalu se to dá poznat). Ty šedivky jsem myslela, že jsou to nějaké odepsané nebo nepovedené várky, které teda buď někdo prodá jak jsou, nebo nějak manipuluje s jejich obsahem (třeba v případě, že jsou zkažené) - to teda chápu špatně?

Jako já chápu, proč vyřezávají ty kódy – že by je renomovaný výrobce asi nepochválil, to jo, ale kdyby byl problém jenom tady, tak si spotřebitel přece ničeho nevšimne, neboť pravděpodobnost, že narazíte na zkažený je asi stejná jako v té kamenné parfumerii. (parfumerie to přeprodá za nákupku někomu, komu by to třeba výrobce neprodal, ale ten to pak prodává dál, nikdo přece nemá zájem na tom, aby mu to leželo na skladě roky)

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: Dior koupila přímo v obchodě Dior, tak cena bude asi dost podobná jako v té parfumerii

Butik na tom rejžuje úplně stejně jako parfumérie.

Cituji Minette: firmy, které vymýšlí ty vůně, hodně investují do výzkumu a vývoje, ty výrobky mají třeba nižší hodnotu, ale musí tyto všechny náklady té firmě pokrýt.

Tak to je přece jasné, že to nedělají z charity Právě naopak, v parfémovém průmyslu se točí velké peníze, náklady jsou minimální a zisky obrovské.

Cituji Minette: Ty šedivky jsem myslela, že jsou to nějaké odepsané nebo nepovedené várky, které teda buď někdo prodá jak jsou, nebo nějak manipuluje s jejich obsahem (třeba v případě, že jsou zkažené) - to teda chápu špatně?

Jsou to originální parfémy dovezené z jiných zemí, cena je daná tím, že se nakoupí ve velkém=velkoobchodní cena + třeba ještě nějaká množstevní sleva, obejde se oficiální distribuce, výhodným kurzem, nižším ziskem e-shopů (ale ty mají zároveň minimální náklady na provoz, takže se jim to vyplatí) atd.

Jinak ty 'strašně nízké ceny', za které prodávají e-shopy vůbec nejsou nízké, třeba v USA jsou to normální ceny. Konkrétní příklad - známý a populární Dior Addict. Cena 100ml flakonu v parfumeriích u nás je kolem 3300kč, nejlevněji na netu něco málo přes 2000kč, americká Sephora 105dolarů tj. opět něco přes 2000kč.

Jenže u té americké Sephory si budu jistější, že to bude originál a bude to vonět jak má, což u českých e-shopů si už tak jistá nejsem

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nicoreily:
To ti nikdo nevyvrací, jestli máš tu možnost, nakupuj tam

arrow
profile_image
xmonix2
od 17. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Holky měla bych otázku pro ty, které máte doma Versace Versence..mám podezření na padělek - víčko moc nedrží, je plastové a někde odřené do zelena..a hlavně vzoreček na mě voněl krásně a držel a tato na mě nedrží ani půl hodiny a není tak intenzivní..Máte u ní někdo plastové víčko nebo "těžší", kovové? Dostala jsem od přítele.. Děkuji

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak co nějaké další poznatky? já jsem pořád tak nějak nedůvěřivá vůči eshopům ale zas kupovat třeba o tisíc kč dražší parfém v kamenné prodejně mi přijde už dost...

arrow
profile_image
Bridgett
od 27. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže jsem dnes po přečtení této diskuze zkontrolovala všechny krabičky od mých vůní, které si naštěstí schovávám. Z nějakých 15-ti parfémů jich mělo 6 vyřezaný a přelepený kód

Objednáváno převážně z Parfums.cz a Elnina.
S hrůzou jsem zjistila, že i vůně připravená pro drahého k Vánocům je na tom stejně! Takže vracím a s objednáváním parfémů z e-shopů končím .

Radši si připlatím a koupím v kamenné parfumerii. Na vůně si potrpím a rozhodně chci mít doma originály.

arrow
profile_image
frail
od 29. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Po přečtení diskuze, jsem se rozhodla taky zkusit reklamaci. Asi dva měsíce zpátky jsem si koupila 30ml Givenchy Dahlia Divin - krásná vůně, sladko-kořeněná, na zimu super. Tak jsem si v úterý vyzvedla tuhle vůni v 75ml balení z parfums. Už při prvním použití jsem si říkala, že je vůně nějak moc ostrá (jakoby štiplavá vůně), tak jsem zkontrolovala obal a nic zvláštního nenašla... Ale teď jsem se rozhodla, že to prostě zkusím vyreklamovat. Vylovím z odpaďáku obal a snad i účtenku (naštěstí třídíme odpadky, tak si nebudu připadat jak bufeťák). Parfém byl buď špatně skladovanej nebo je to fake, každopádně za 1500,- hodně blbej fór.. Doteď jsem byla s parfums spokojená, ale u parfémů už takhle riskovat nebudu.

arrow
profile_image
Delfina30
od 17. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,já jsem si objednala Lancome La vie est belle,měla jsem ji už,ale dodělala jsem ji tak jsem si ji obj.z netu 100ml,přišla úplně stejná krabička,stejný skleněný obal,vše stejné,ale vůně jakoby jen alkohol,nobo líh nebo jak to mám říct,vydrží tak pět minut,vůbec to není ono přitom jsem měla taky edp,jen 50ml.Psala jsem na e shop,hned mi odepsali at ji pošlu,tak jsem zvědavá,nikdy se mi to nestalo a to už jsem parfém objednala snad po dvacátý.Jsem rozlobená,je to kolem 2tisíc,ale asi opravdu začnu kupovat v kamenných prodejnách.

arrow
profile_image
lumene
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Delfina30: Reaguji na Delfina30:
Vůbec ani na vteřinu nepochybuj o svém nosu. Na všech eshopech s parfémy jsou bohužel padělky. Ověřila jsem si to již mnohokrát a zspřísáhla jsem se, že ovoněnou vodu uas několik tisíc kupovat nebudu. Stalo se mi to na parfums.cz (tam i když jsem to známým kontrolovala jim doma leží padělky jenže tím, že objednávají jen přes ani originál neznají a nemají, jak srovnávat), u Elnina (estee lauder amber mystique, kupuji na Freeportu a v Praze v Palladiu a pak jsem jednou udělala takovou blbost a hned to putovalo zpět). Nákupní ceny těchto falešných parfémů musí být za babku, takže se jim to velice vyplácí, když je spousta lidí, kteří to absolutně nepoznají. Jen, aby ušetřili objednají za pár korun a není jim to ani divné. Parfum.cz fixluje i šampony a hřebeny a stejně tak dekorativní kosmetiku. Třeba Guerlain pokud budete kontaktovat řekne, že v Čr vůbec nepouští výrobky mimo kamenné obchody(nebo jedině v sítích kamenných parfumerii, které mají eshop (např. Douglas) a když budeš mít doma tuto kosmetiku z Douglas a Marionnaud , tak to schválně srovnej. Ty Guerlain rtěnky jsou poznat v obalech, ale jinak pigmenty mají bohužel okopčené velice přesvědčivě. Hlavním znakem toho všeho je prostě i cena.

arrow
profile_image
misadud
od 16. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chci trošku obnovit diskuzi a zeptat se spíše na dekorativní kosmetiku a šampony, konkrétně na Notino.cz. Mají výdejny, takže člověk neplatí za poštovné a ceny dekorativky nejsou zase o tolik okatě nižší než v parfumerce. Spíš odpovídají tomu velkému obratu co obchod má. Notino /dříve parfums.cz/....
Padělají se i tyto výrobky a jak to poznám?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené