Ahoj Rádi bychom si s přítelem pořídili domů nějaký stroj na cvičení. Jednak proto, abychom si zlepšili kondičku, protože prakticky nic neděláme, jen se válíme doma a taky bych hlavně chtěla formovat postavu - břicho, boky, zadek, stehna. Přítele zase často bolí záda - takže by bylo dobré něco, co pomůže i na ty záda Taky potřebuju posílit srdeční oběh.

Dost uvažujeme o crossovém trenažéru - od Kettlera - satura P http://www.kettler.cz/satura-p-7653-000/

Líbí se mi, že posiluje prakticky celé tělo a taky, že je to "velmi účinné a komplexní posilování srdečního oběhu" - mám totiž problémy s tachykardií - mám hrozně vysoký tep, takže bych potřebovala ten srdeční oběh posílit.

Jako jedinou nevýhodu vidím, že neposiluje břicho - protože to bychom oba s přítelem dost potřebovali

Proto ještě uvažujeme o druhé možnosti a tou je veslovací trenažér. Na něm se mi líbí, že posiluje zejména nohy, záda, ruce, prsa a hlavně taky břicho. A také píší, že pravidelné veslování napomáhá při bolestech zad, což by se nám hodilo
Jako nevýhodu vidím hlavně to, že se při cvičení sedí a přijde mi tedy, že to nebude tolik posilovat srdeční oběh. Píšou o něm "Veslování se pohybuje na pomezí aerobního a silového sportu a výborně se hodí pro vytrvalostní trénink."

Nejideálnější by mi asi přišlo, rozehřát se na crossovém trenažéru a pak si zacvičit na tom veslovacím Jenže na to, abychom si koupili oba dva, bohužel nemáme.

Co myslíte, že by bylo tedy lepší? Uvítám vaše zkušenosti

Teď jsem se dívala na ten veslovací trenažér, který tu v nějaké diskuzi doporučoval PardGalen - http://www.concept-2.cz/ vypadá fakt dobře, píšou tam, že procvičuje i srdce, plíce... jenže stojí už 32 000 To bychom museli ještě nějaký ten rok šetřit..
Tak si říkám, že bude asi lepší koupit něco levnějšího a začít cvičit co nejdřív, než třeba rok čekat, co myslíte?
Je nějaký veslovací trenažér, který by byl kvalitou na podobné úrovni jako crossový trenažér Kettler Satura a byl kolem 20 000?

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě, to je u toho veslařského trenažéru super. Posiluje celé tělo a rozhodně i srdce, záleží jak se navolí zátěž a jak se cvičí a přitom se u toho sedí. No berte to.
Určitě se dají sehnat i veslařské trenažéry za menší peníze. Stačí se podívat na eshopech se sportovními potřebami. Mají poměrně širokou nabídku.

To já vím, že se prodávají i levné ráda bych ale, aby to bylo kvalitní a ne, aby to za chvíli vrzalo
Kdybyste někdo věděl např. o nezávislém diskuzním fóru, kde se rozebírá kvalita jednotlivých značek a modelů, tak to uvítám

PardGalen: Stejně mi ale vrtá hlavou, když říkáš, že ten veslařský trenažér je lepší než crossový - proč je mezi lidmi většinou oblíbenější ten crossový? (nedělala jsem sice žádný výzkum, usuzuju to jen z toho co vím, že mají doma známí a tady z diskuzí).
Podle diskuzí tady na omlazení mi přišlo, že tady holky zavrhovaly veslovací trenažér především kvůli ceně. Ale přitom Kettler má např. v základní řadě veslovací trenažér i za 5000Kč..

Máte někdo třeba doma oba dva stroje (nebo na nich cvičíte v posilovně)? Jak byste je porovnali?

arrow
profile_image
Alex
od 7. 9. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Elishebet
Bohužel nemám porovnání, ale od Kettlera mám Saturu P EXT - to je ten typ s prodlouženým krokem a jsem maximálně spokojená (oproti Satuře P je ale o 10tisíc dražší). Cvičím od listopadu pokud možno denně cca 40 minut a je to znát, v mém případě jedna konfekční velikost a zpevněné celé tělo. Veslovací trenažér jsem nechtěla, nějak mne to nenadchlo. Zajeď si do Kettler Showroomu a vyzkoušej si oba stroje a pak vyber. Já to taky tak udělala.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Elishebet
Protože reklama, protože tomu lidé nedůvěřují, mají často zkreslení informace, ale tak už to chodí. Není to případ jenom veslařského trenažéru.

Cituji Alex: Bohužel nemám porovnání, ale od Kettlera mám Saturu P EXT - to je ten typ s prodlouženým krokem a jsem maximálně spokojená (oproti Satuře P je ale o 10tisíc dražší). Cvičím od listopadu pokud možno denně cca 40 minut a je to znát, v mém případě jedna konfekční velikost a zpevněné celé tělo. Veslovací trenažér jsem nechtěla, nějak mne to nenadchlo. Zajeď si do Kettler Showroomu a vyzkoušej si oba stroje a pak vyber. Já to taky tak udělala.

Do Showroomu se určitě chystám Říkám si, že když už bychom dali těch 10 tisíc navíc, tak jestli není lepší Satura E, která má Indukční brzdný systém? Ale nevím jestli ta indukce má pro domácí použití nějaký velký smysl, nejsme nijak extra těžcí (přítel má asi necelých 80 kg), tak by snad mohl vydržet i ten magneticý brzdný systém co je u Satury P.
Známý co má Saturu P teda říká, že když pořádně šlape, tak že ten stroj tak nějak rachotí, jako by se měl každou chvíli rozletět Ale on má asi 95kg, tak doufám, že u nás to tak nebude..

Alex - a myslíš, že ten prodloužený krok - že to stojí za těch 10 000 navíc?

Možná bude nejlepší, když zkusím chodit týden někam do posilovny a cvičit tam na tom veslařském a pak další týden na tom crossovém

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě je lepší veslovací, zapojí se skorem celé tělo, problém je místo, zabírá daleko víc prostoru než eliptical, z toho důvodu jsem su koupila ten el.Satura E ext a super, stačí k tomu půlmetrová ulička.

Elishebet
Řada E je nejdraží Satura, ale je to docela dost znát, já jsem si ozkoušela několik typů, taky mi víc vyhovuje extender, je to potom jako na běžkách, než jako křeček v kolotoči, neměly by se i tolik namáhat kolena.

arrow
profile_image
astaroth
od 3. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mě osobně přijde, že veslovací trenažér dost namáhá bederní páteř, takže jsem si koupila cross trenažér... dokonce dva... Kettler Verso100 a Landfit nevímkolik. Ten Landfit mi přijde lepší, ale Verso má zase vyšší obtížnost...

arrow
profile_image
MarekD
od 2. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Podle mě je lepší veslařský trenažér. Určitě bych ale nekupoval jiný, než Concept2, i pár let starý poslouží mnohem lépe, než nový trenažer od značky, která se na to nespecializuje. Je podle mě zbytečné kupovat úplně nový C2, starší typy poslouží opravdu stejně dobře, ani profi veslaři většinou netrénují na nejnovějších typech, protože je to zbytečné vyhazování peněz za takřka stejnou věc. Nové typy se liší jen designem, případně softwarem (na nových typech jsou i hry a takové nedůležité, ikdyž musím uznat že zábavné kravinky).

Měl jsem možnost zkusit si v. trenažér v nově zařízené posilovně, ale ani zdaleka se nevyrovnal ani těm nejstarším typům C2.

A celkově veslování jako takové, nejen na trenažeru, je fyzicky nejspíš nejnáročnější a nejbolestivější sport, právě proto, že je náročný na sílu i na vytrvalost a zapojují se při něm skoro všechny svaly. A neříkám to jen proto, že jsem veslař, ale skutečně to tak je. Dělal jsem například i cyklistiku, ale to, jestli vás bolí jen nohy, nebo nohy, záda, ruce i břicho dohromady, je prostě veliký rozdíl. Právě proto je to super věc i pro "neveslaře", protože si zlepšíte jak fyzičku a vytrvalost, tak i sílu a posílíte (snad jen krom prsních, skutečně všechny) svaly. Jinak na formování postavy je super i klasické posílování, víc než aerobní činnosti (a to nejen pro muže, ale i pro ženy, dokonce jsem četl studii, podle které jsou na posilování ženy lépe stavěné, ikdyž samozřejmě nedosahují síly jako muži).

arrow
profile_image
Michaluška
od 10. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když nějaký stroj domů, tak jedině vesla Ten bych si jednou moc přála

arrow
profile_image
Michelle.Ts
od 13. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky, mám na vás prosbu a celkem to spěchá. Minulý týden jsem si koupila veslařský trenažér Kettler Stroker. Pořád jsem se rozhodovala mezi ním a eliptickým trenažérem Kettler Rivo P. Nakonec jsem zvolila první variantu, protože je více skladný. Jezdím na něm obden asi 40 minut, nejnižší stupeň. Bohužel začínám mít pocit,že je to stroj jen na posílení a ne na hubnutí. Potřebuji prvně zhubnout a pak posilovat, nechci mít nohy a lýtka jako Rambo Máte s tím někdo zkušenosti prosím? Opravdu se na veslařským trenažéru dá zhubnout nebo to jen posiluje celé tělo? Mám do 14 dnů možnost přístroj vrátit a případně vyměnit za ten eliptical, i když s doplatkem. Moc děkuji za rady.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené