Nemáte tu některá zkušenosti s lékem Visanne na endometriozu? Mám to začít brát, ale jelikož je to čistě gestagenní preparát, obávám se vedlejších účinků- váha, akné, deprese atd. Endometriozu mám momentálně odstraněnou, ale mikroskopická ložiska tam jsou a bez léčby budou znovu růst, takže rozumem chápu, že se léčit musím, ale zas se mi nechce do takového dryáku (teda podle příbalového letáku). Trpím na migrény, takže o to je to celé horší. Podle dr. to mám zkusit, pokud to nepůjde, předepíše mi Jeanine, která má stejný diogenest, který se používá k léčbě endo.

arrow
profile_image
karkulinka
od 23. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já beru v už rok a půl v kuse orgametril -taky gestagenní přípravek. Endometriozu drží na uzdě, nijak výrazně jsem nepřibrala ani se mi nezhoršila pleť. Pravda je, že mívám častější závratě a jsem víc znavená, přepadlejší ( ale to můžu mít i z péče o 2 malé děti a třísměnnou prac. dobou)

Díky. Můžu se jenom zeptat: tobě se vrátila endometrioza i po dětech? Mně lékařka řekla, že to po porodech zmizí.

arrow
profile_image
karkulinka
od 23. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já totiž endometriozu "získala" při porodu druhého dítka. Byl to akutní císařský řez a bohužel se stalo to, že mi kousek té děložní sliznice odřízli a ta se usadila v břišní dutině, okolo střev, ve vaječníku i v tukové tkáni ( v jizvě po císaři). Ano, údajně by se endom. měla bloknout těhotenstvím, ale osobně si myslím, že ji spíš pozastaví a vrátí se opět do původního stavu. Navíc, do jiného stavu při endom. většinou ženy přichází těžko. Přeju hodně zdaru

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené