arrow
profile_image
Simonsi
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, prosím nevíte na co je dobrý vitamín B6? Pokoušela jsem se nějaké toto téma najít, ale o B6 jsem nic nenašla. Vím, že mi ho kdysi doktor předepsal ještě k nějakým lékům, ale už si vůbec nevybavuji na co jsem ho brala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tři v jednom

Vitamín B6 je ve skutečnosti skupina tří příbuzných sloučenin - pyridoxalu, pyridoxinu a pyridoxaminu. Je známý například jako “vitamín na nervy” u žen s premenstruálním syndromem. Ten se projevuje nervozitou, výkyvy nálady, úzkostí apod.
K čemu nám slouží

Vitamin B6 je nezbytný pro zpracování a tvorbu bílkovin. Významnou roli hraje také v krvetvorbě při tvorbě hemu, molekuly, která přenáší kyslík. Ovlivňuje funkce nervového systému. Dále má vliv na kvalitu kůže, zúčastňuje se také metabolismu cukrů. U dětí je důležitý pro správné tempo psychomotorického (duševního a tělesného) vývoje.

arrow
profile_image
Simonsi
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Díky

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na doporučení doktora beru MagneB6. Nejsem samozřejmě odborník, ale co jsem pochopila, mělo by společně to pomáhat, aby nedocházelo k výkyvům v nervovém systému - mělo by to preventivně bránit vzinku migrenických záchvatů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené