arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj slečny, dámy. V poslední době (no, spíš dlouhodobě) mě trápí častá únava, vyčerpanost, nemám moc k ničemu chuť, nic se mi nechce, můžu spát polovinu dne a stejně se cítím unavená, a co teprve v pracovní dny... Prostě mi něco chybí, vím o tom, že mám nedostatek železa a ten způsobuje právě tu únavu, vyčerpanost. Už mě to nebaví a ráda bych si pořídila nějaký "životabudič", který by mi dodal vitamíny a železo a celkově vše, co tělo potřebuje a co mi nejspíš chybí. Měla jsem v plánu pořídit si multivitamíny Centrum pro ženy, když jsem ale viděla tu cenu, málem jsem dostala infarkt (někomu to možná přijde směšné, pro mě je ale 270,- kč za 30 tablet prostě přemrštěné) a tak mě zajímá, zda znáte nějaké jiné, podobné multivitamíny pro ženy? A jestli vám pomohly k tomu, abyste se cítily celkově lépe? Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, také trpím na nedostatek železa a hlavně hořčíku a draslíku. Hodně mi pomohlo http://www.gsklub.cz/p/gs-extra-strong-multivitami n-tbl-60-60-1/ .

arrow
profile_image
kocena87
od 15. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, možná není nutné hned kupovat multivitaminy, ale vyzkoušet jen některé z nich zvlášť. Multivitaminy prý jako komplex nejsou tolik účinné. Doporučuju to železo, k tomu vitamin C, který navíc pomáhá jeho vstřebávání a B-komplex. Na únavu je skvělá guarana, ta mě vzpruží víc než kafe.

Reaguji na petulajz:
Multivit. jsou z dlouhodobého hlediska špatné řešení. Užívat by jsi měla jen minerály,které ti opravdu chybí a nejlepší jsou samozřejmě v přírodní formě, protože ty umělé zatěžují játra a způsobují řadu nemocí.
http://dr.frej.cz/zdravi/riziko-multivitaminovych- pripravku

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji holky

Cituji kocena87: Doporučuju to železo

B-komplex obsahuje kyselinu listovou, což znamená tedy železo, pokud to správně chápu? Když se tedy ty multivitamíny dlouhodobě nedoporučují, tohle bych dlouhodobě brát mohla?
Jinak ta guarana se asi nebere preventivně, ale je asi spíš na takové nárazové braní, když jsem zrovna unavená, že?

Cituji True: Užívat by jsi měla jen minerály,které ti opravdu chybí a nejlepší jsou samozřejmě v přírodní formě,

Já vím, že by nejlepší bylo přijímat je v jídle, ale upřímně, nějaký odborník přes stravu by se asi zděsil nad mým jídelníčkem... Nejím zrovna moc zdravě, ovoce minimálně, zeleninu téměř vůbec... Což je samozřejmě špatně a přiznám se, že je v tom lenost (nechce se mi to loupat, krájet...) A tak ty látky nemám z čeho přijímat.

arrow
profile_image
kocena87
od 15. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne, kyselina listová je jiná látka než železo, ale obě působí proti chudokrevnosti (záleží ale čím je ta chudokrevnost způsobená, je jí mnoho typů). Psala jsi, že máš nedostatek železa (podle příznaků či podle krevního rozboru?). Asi je lepší zajít si k lékaři, ale mnozí se těmito problémy zabývat nechtějí, je to drahé, tak člověka odbudou tím, že je přece mladý, tak musí být zdravý a že si to jen namlouvá. (Bohužel, vlastní zkušenost.) Je na tobě, jak to budeš řešit, zda jít nejprve k lékaři či zkusit sama zlepšit životosprávu a pomoct si nějakým tím doplňkem. Třeba guarana obsahuje přírodní kofein, působí spíš nárazově, není nutné ji brát dlouhodobě každý den. Nebo si dej místo ní zelený čaj.

Je dobré když si u každého doplňku zjistíš jaké jsou příčiny a příznaky nedostatku a jaké je riziko jejich nadužívání. Pokud podle příznaků zjistíš, že máš například deficit céčka, můžeš si koupit menší balení 30 tablet a sama poznáš, zda ti prospívají. Není to tak, že bys je musela brát už napořád, nic se nemá přehánět, ale pokud se budeš cítit lépe, můžeš je třeba obden brát a pak si dát zas nějaký čas pauzu. Za pár týdnů se ti únava může zlepšit, tak se nestresuj nějakým dlouhodobým plánováním. Jasně, že je lepší jíst zdravě, ale rozumné užívání vitaminových doplňků může pomoci cítit se více fit. K tomu je dobré i zavést pravidelný režim včetně pravidelnosti spánku a trochu i pohyb (i když jsi unavená na sport, tak krátká rychlá chůze na čerstvém vzduchu tě osvěží) a odpočinek (dělat věci, které tě baví, abys vykompenzovala stres, který vyvolává únavu nejen psychickou..)

Přeju ti, ať tu únavu nějak odbouráš, až budeš zase při síle, můžeš se zaměřit na to zdravější stravování, které dost důležité, ale chápu, že tohle je na tebe zatím velká změna, do které se člověku hned nechce..

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Zajdi si k obvoďákovi na preventivku, udělá ti odběry krve a zjistí co ti chybí. Takhle experimentovat znamená akorát vyhozené peníze za léky které třeba vůbec nepotřebuješ.

Z odběrů krve mám hrůzu od doby, co mi sestřička nejdřív chvíli dost bolestivě šťourala jehlou v ruce a nakonec mi propíchla žílu naskrz a místo mi několik dní zdobila modřina... Tehdy mi napsali železo, já hloupá ho ale tehdy nedobrala, brala jsem to na lehkou váhu... Nechci žádné léky, jen potravinový doplněk, který by snad škodit neměl.

Cituji kocena87: ale mnozí se těmito problémy zabývat nechtějí, je to drahé, tak člověka odbudou tím, že je přece mladý, tak musí být zdravý a že si to jen namlouvá. (Bohužel, vlastní zkušenost.)

Já mám taky bohužel dost špatné zkušenosti s lékaři, mám od puberty problémy s páteří a když jsem tehdy obcházela doktory, protože jsem měla bolesti, tak se na mě dívali jak na simulanta a všude mě jen odbývali... Asi mají málo času na to, aby se zabývali "zbytečnostmi"

Cituji kocena87: Nebo si dej místo ní zelený čaj.

Zelený čaj mám moc ráda, chutná mi, ale nikdy jsem nezaznamenala, že by mi vyloženě pomohl od únavy, ale třeba je to proto, že si ho dělám slabý, sáček nenechávám vylouhovat moc dlouho, aby pak nebyl hořký... Ale můžu vyzkoušet nechat ho déle, díky za tip

Cituji kocena87: trochu i pohyb (i když jsi unavená na sport, tak krátká rychlá chůze na čerstvém vzduchu tě osvěží)

Já mám v práci tolik pohybu, že když přijdu domů, jsem ráda, že si sednu jen ne na čerstvém vzduchu ale ráda bych začala cvičit, jen se k tomu donutit

Jinak děkuji za příspěvek

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené