arrow
profile_image
gabus
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A je to lehce vidět. Mnoho lidi říká o Praze a tak dále, že může za všechno to špatný co teď je, že za to můžou voliči z Prahy. A lidé z Moravy a těchto krajů se mají prostě hůř to ví všichni, ale jediný co taky umí je to, že si jenom stěžují, tak ať se zvednout přijedou do Prahy a najdou si tu práci a žijí náš blahobyt jak tvrdí. Jako, že budou doma sedět na zadku a čekat, že se tam situace zlepší a stěžovat si, jim asi nepomůže.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji gabus: Pro potencionální studenty, kteří si nemohou dovolit platit školné by sloužila úleva. A zde se nemluvilo o xx tisících za semestr. Když se bude platit školné, kvalita vzdělání se posune o xxx úrovní a mnoho studentů kteří využívají studentské úlevy třeba první semestr na VŠ si rozmyslí zdali se jim to vyplatí..

Právě to financování bylo tehdy dost kritizováno - vláda totiž sice plánovala odložené školné, ale nikoliv bezúročné.......O zvýšení kvality bych taky dost pochybovala, protože v okamžiku zavedení školného se do VŠ bude lít méně státních peněz, takže 0 od 0 pojde.......

Ještě ke KS - je zajímavé, že ve volební kalkulačce měl uvedeno,ž eby vyznamenal bratry Mašínovi. Ovšem v časopisu Týden z minulého týdne na stejnou otázku odpověděl, že by je envyznamenal. tak by mě zajímalo, jak to vlastně je.......Jo a dost mě zklamal tím,ž ezatím nerezignoval na funkci ministra zahraničí - když se dostal do 2.kola, tak bych to docela čekala......

Cituji bakalářka: .Jo a dost mě zklamal tím,ž ezatím nerezignoval na funkci ministra zahraničí - když se dostal do 2.kola, tak bych to docela čekala......

Jo jo korýtko je korýtko Co kdyby to prezidentování nevyšlo?!

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji ilasa: Jo jo korýtko je korýtko Co kdyby to prezidentování nevyšlo?!

Právě přesně tento dojem na mě budí. Kdyby se toho vzdal (ideálně i předsednictví TOP-09), tak bych si řekla - jde do toho naplno a nenechává si žádná zadní vrátka, což by mě zase trochu přesvědčilo dát mu hlas. Ale takhle to je fakt ve stylu - nechám si radši zadní vrátka..... Přitom si nemyslím, že by rezignací Nečasovi něco zkomplikoval - při tempu, jakýms e v této vládě mění ministři

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: Jo a dost mě zklamal tím,ž ezatím nerezignoval na funkci ministra zahraničí - když se dostal do 2.kola, tak bych to docela čekala......

No to víš, dokonce o tom už i psali, viz: Karel Schwarzenberg rovněž prohlásil, že nehodlá před druhým kolem rezignovat na post ministra zahraničí, ani na místopředsedu TOP 09. V příštích dnech se ale chce sejít s premiérem Petrem Nečasem a dohodnout se na dalším postupu. „Zatím žádnou rezignaci nenabídnu, ale musím se s ním poradit o postupu v příštích 10 dnech,“ dodal. Takže zadní vrátka jako vyšitá.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gabus: A lidé z Moravy a těchto krajů se mají prostě hůř to ví všichni, ale jediný co taky umí je to, že si jenom stěžují, tak ať se zvednout přijedou do Prahy a najdou si tu práci a žijí náš blahobyt jak tvrdí.

ježiš jen to ne...už takhle je tady dost náplavy...

arrow
profile_image
Tarazed
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gabus: Chtělo by taky o tom něco víc vědět

Dovolím si tvrdit, že o této problematice toho něco vím, a proto je můj postoj takový, jaký je. Tady nejde ani tak o současné studenty, ale spíš o to zachovat rovnou příležitost na vzdělání i pro naše děti i vnuky tak, jako ho měli i jejich rodiče. Za 10 a více let od zavedení školné rozhodně nebude jenom pár tisícovek. Navíc se zavedením školného se samozřejmě ořežou státní dotace a školy budou stále disponovat cca. se stejným objemem peněz, takže o nějaké zlepšení kvality nemůže být ani řeč.
Naprosto obludných rozměrů dosáhlo školné v USA, kde celkové zadlužení studentů přesáhlo bilion amerických dolarů (což je větší dluh, než mají všichni Američané rozpůjčováno na kreditních kartách). Ze zavedení školného a půjček má zisky jenom bankovní sektor a nikdo jiný, taky právě proto za něho silně lobují. Ale ani takové argumenty fanatičtí zastánci školného nechtějí slyšet.

Cituji gabus: A je to lehce vidět. Mnoho lidi říká o Praze a tak dále, že může za všechno to špatný co teď je, že za to můžou voliči z Prahy

No on ten Zeman skončil i v Praze na druhém místě s 18% hlasů, což rozhodně není malé číslo

I ten Fischer aspoň rezignoval na post v bance a to je nějakej karierista

Mě pobavilo i to Karlovo náhlé probuzení sociálního cítění po zjištění, že postupuje do druhého kola Najednou chce strašně pomáhat všem postiženým a slabým - zrovna těm, které jeho vláda nejvíc ožebračuje. Je falešnej jak pětník, ten by klidně bez mrknutí oka zaprodal celou republiku, češi jsou mu ukradený, ten žije v úplně jiným světě. Akorát teď si zase chvíli bude hrát na dobrosrdečnýho dědu, protože potřebuje voliče

Cituji Tarazed: Takže když ty se máš dobře (a pravděpodobně sis i vystudovala zadarmiko), tak to znamená, že můžeme zavést školné, aby to v dnešní nelehké době měli mladí lidé ještě těžší, ano ?

Ne studuju a klidně bych si školný zaplatila, protože při škole chodím pracovat (chodím už od gymplu).

arrow
profile_image
Seeby
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jana x: Málokdo si třeba uvědomuje, že KSČM je jediná strana, která v krajském zastupitelstvu bojuje proti zvýšení DPH na hromadnou dopravu. Ale to je jen takový detail.

Populistický kec...jeden z mnoha z řad KSČM. Proti zvýšení DPH bojovat na krajském zastupitelstvu nemůže,protože DPH schvaluje vláda. Jediné, co tam mohou prosadit, je ponechání stávající ceny jízdného v daném kraji.

Celkově si myslím, že mnozí lidé by si měli přečíst učebnice občanské nauky, aby zjistili, jaké pravomoce má vláda, jaké prezident, kraje apod.
Protože pokud při stávající ústavě stejně po vetu prezidenta vláda opět nějaký zákon schválí, tak prezident s tím nic neudělá (školné, DPH apod.)
To je stejné, jak ČSSD hlásala při minulých volbách do krajského zastupitelstva, jak zruší poplatky u lékaře, za recent....zrušily se? Nezrušily. Protože kraj na to nemá pravomoce.
A proto nesnáším takové levicové populistické řeči, kterými jenom oblbují lidi.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lucis: to jsem přesně čekala, obzvlášť od tebe

By mě zajímalo, z jakého důvodu si to čekala a obzvlášť ode mne!!

Cituji Maui: Ty jsi ve volbách volila komunisty a teď jsi volila Karla?

A to ti jako vadí?? To, že jsem volila komunisty neznamená, že musím volit i prezidenta komunistu....Karel mi prostě z nich přijde nejnormálnější....

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Efca: studuju a klidně bych si školný zaplatila, protože při škole chodím pracovat (chodím už od gymplu).

Hm, kdybych si z těch peněz, co jsem vydělala při studiu, měla ještě platit školné, tak by mi nejspíš nic nezbylo. Už tehdy jsem měla poměrně vysoké výdaje za dopravu, ubytování, učební materiály apod.

arrow
profile_image
Seeby
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji RomanKaS: Pokud zvolíme Schwarzenberga, tak co se týče Kalouska, tak si troufám tvrdit, že ho vidíme ve vládě naposled! Odejde mu jeho jediná tvář kampaně, na sliby malé TOP 09 už málokdo skočí po debaklu s VV a pokud přece, pak jediným řešením pak bude Kalouska vykroužkovat, stejně, jako se to stalo s Langerem.

Přesně tak. Toto je také jeden z důvodu proč Schwarzenberga půjdu volit.

Cituji Lady Flame: Hm, kdybych si z těch peněz, co jsem vydělala při studiu, měla ještě platit školné, tak by mi nejspíš nic nezbylo. Už tehdy jsem měla poměrně vysoké výdaje za dopravu, ubytování, učební materiály apod.

Jsi dobrá, že jsi to platila samaVětšině toto cálují rodiče.
Hele nás bylo na Bc. asi 40 lidí, z toho makat jsme chodily jen 3 holky a zbytek jenom brblal..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Efca: Jsi dobrá, že jsi to platila sama[y Většině toto cálují rodiče.

Moje mamka si to bohužel nemohla moc dovolit... Tím nechci říct, že mi nikdy nic nedala, to ne, vždycky se mi snažila nabalit aspoň nějaké jídlo

Cituji Efca: Hele nás bylo na Bc. asi 40 lidí, z toho makat jsme chodily jen 3 a zbytek jenom brblal..

Klasika, no.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené